Home / Tag Archives: qytetaret

Tag Archives: qytetaret

Kosovës i shuhen shpresat për formimin e ushtrisë

Transformimi i FSK-së në ushtri, është temë e cila ka vite që është duke u përmendur. Mirëpo një vendim për këtë drejtim nuk është marrë ende. Në çdo qeverisje ka pas premtime se Forcat e Sigurisë së Kosovës do të transformohen në Forca të Armatosura të Kosovës. Madje edhe kryeministri …

Lexone

Hahn ‘çmend’ serbët me këtë deklaratë për Kosovën

Serbia duhet të arrijë një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën nëse dëshiron të anëtarësohet në Bashkimin Evropian. Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, e përsëriti mesazhin e bllokut gjatë vizitës në Beograd pasi Komisioni Evropian publikoi strategjinë e zgjerimit me vendet e Ballkanit Perëndimor. Ajo përcakton …

Lexone

Vendimi për rritjen e pagave, Apostolova ‘godet’ Haradinajn

Apostolova thotë se është në duar të Qeverisë fitimi i 75 milionë eurove Rritjen e pagave për kryeministrin dhe zyrtarët e tjerë qeveritar, e ka komentuar edhe shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova. Ajo në një intervistë për RTV21 tha se është zhgënjyer me këtë vendim, pasi …

Lexone

Provoni tani, kodi +383 po funksionon në këtë aplikacion

Kodet telefonike të Serbisë (+381), Sllovenisë (+386) dhe Monakos (+377) që janë shfrytëzuar deri më tani nga operatorët mobilë dhe telefonat fiks do të hiqen që nga qershori i këtij viti. Ndonëse thirrjet telefonike me këtë kod telefonik kanë funksionuar tash e disa kohë. Indeksonline mëson se sot ka disa …

Lexone

Lajm shokues për AKR-në, jep dorëheqje…

Problemet në Aleancën Kosova e Re të udhëhequr nga Behgjet Pacolli nuk kanë të ndalur, ku nesër pritet të largohet nga kjo parti nënkryetari dhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. Veriu.info mëson se kryetari Bahtiri do të jep dorëheqje nesër nga AKR-ja për shkak të pakënaqësive të mëdha në lidhje …

Lexone