Home / Tag Archives: qytetare

Tag Archives: qytetare

VIDEO: Burri rreh barbarisht gruan në Turqi, ja reagimi i kalimtarëve

Media e njohur turke CCTV ka publikuar momentin dramatik ku një burrë godet dhe gjuan pa pushim ish-bashkëshorten e tij.Nga pamjet ai nuk ndalon së gjuajturi ish bashkëshorten edhe pse ajo bërtet e ulërin duke kërkuar ndihmë nga kalimtarët.Asaj i vijnë në ndihmë disa qytetarë që godasin burrin dhunues.(TemA)

Lexone

Fidel Ylli nxjerr fotot e protestës së 21 janarit me Ben Blushin: Aty u vranë njerëz dhe u qëllua me plumb një gazetar…

Fidel Ylli, që ka debatuar me Albana Vokshin në Komisionin e Medias për goditjen e Bledi Kasmit, ka nxjerrë disa foto nga demonstrate e 21 janarit.Ai kujton se në atë protestë u vranë katër qytetarë dhe u plagos me armë gazetari i ABC Neës, Fatos Mahmutaj, që ishte duke raportuar.Ndryshe nga Bledi Kasmi, që u godit pasi u përlesh me policët.(TemA)

Lexone