Home / Tag Archives: qeverises

Tag Archives: qeverises

Pjesë e kabinetit Haradinaj do të jenë këta persona

Auto Draft

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj duket se e ka kompletuar stafin e tij. Pjesë e kabinetit të kryeministrit të sapozgjedhur, do të jetë Muharrem Nitaj, Halil Matoshi, Avni Arifi, Diellza Hoti dhe Meliza Haradinaj, shkruan Sovrani.info. Pjesë e kabinetit qeverisës, do të ketë edhe emra të tjerë, po të lartëpërmendurit …

Lexone

Kuvendi voton qeverinë “Zaev” në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Votimit të qeverisë së Maqedonisë i parapriu një debat që zgjati për dy ditë mes deputetëve të shumicës së re dhe opozitës së ish-kryeministrit Gruevski. Përballë akuzave të kundërshtarëve politike kreu i LSDM, Zaev, paraqiti synimet kryesore te programit të tij qeverisës: rritja ekonomike dhe …

Lexone