Home / Tag Archives: qesharake

Tag Archives: qesharake

FOTOT qesharake: Ku dielli “bën art”

Shumica prej nesh i njohin dhimbjet e djegies pas qëndrimit të gjatë nën rezet e diellit.Dhe këtë imazhe të marra në mbarë botën, duhet të shërbejnë si një paralajmërim për adhuruesit që duan të qëndrojnë shumë në diell.Në fotot e mëposhtme që do t’ju shkrijnë së qeshuri do të shikoni se si dielli ka “pikturuar” mbi trupat e disa personave të cilët kanë qëndruan gjatë nën rrezet e tij. (TemA)

Lexone

VIDEO qesharake: “Mos ndalo se të presin gjembat e kaktusit”

Një i ri ka gjetur një mënyrë efikase se si të bëj këtë grua të shëndoshë që ju do të shihni në video të vrapojë pa u ndalur.Në momentin që gruaja ndalon ritmin e vrapimit djali i vendos bimën me gjemba të kaktusit tek të pasmet dhe ajo nis përsëri të vrapojë me të njëjtin ritëm.Hidhini një sy videos dhe ju sigurojmë se do të shkriheni së qeshuri. (TemA)

Lexone

Deputetja e PS i “përvishet” gjyqtarit të Vlorës: Vettingu ‘sorosian’? Argument qesharak të cilësosh misionin Euralius…

Deputetja socialiste Klotilda Ferati i ka cilësuar qesharake akuzat e gjyqtarit të Vlorës, Ken Dhima, i cili ka thënë në mbledhjen e KLD se Vettingu është vepër e Soros-it.Në emisionin “45 minuta” në Report Tv, ligjvënësja socialiste tha se Vettingu është reformë e politikës shqiptare, ku për ndryshimin e Kushtetutës në korrik 2016 votuan 140 deputetë të Kuvendit.“Këto janë argumenta qesharake. Vettingu nuk është një reformë e një institucioni të caktuar, por reformë e politikës shqiptare.Kushtetuta u ndryshua me votat e të gjithë deputetëve dhe ka arkitekturën e të gjithë reformës në drejtësi e monitoruar nga ndërkombëtarët.Të thuash që është ‘sorosiane’ misioni EURALIUS do ndjehej krejtësisht jashtë kësaj reforme. Ky është një argument krejtësisht qesharak”, deklaroi Klotilda Ferati, deputete e PS.A ndikon Vettingu në punën dhe performacën e gjyqtarëve?Klotilda Ferati: Nuk ndikon. Gjyqtarët e ushtrojnë detyrën njësoj si më parë. Nëse nuk e kalojnë procesin, ata nuk do pun..

Lexone

Momentet më qesharake dhe më të bukura nga dasma e Princit Harry dhe Meghan Markle

Ditën e shtunë, më 19 maj, u mbajt dasma e vitit, midis Princit Harry të Mbretërisë së Bashkuar dhe Meghan Markle, aktores kanadeze.Të gjithë sytë e botës u drejtuan nga dasma mbretërore, e cila me një ceremoni madhështore dhe plot dashuri ndërmjet çiftit, preku zemrat e miliona shikuesve përreth botës.Momente shumë të bukura, si fjala e Princit “Dukesh e mrekullueshme” kur nusja i shkoi afër apo përlotja e tij gjatë ceremoninë, do të ngelen përherë në memorien kolektive.Më poshtë keni disa momente qesharake nga dasma, për të cilat nuk u përfol shumë dhe ndoshta mund t’i keni vënë re ose ju kanë shpëtuar, si edhe momentet më të bukura nga kjo ceremoni madhështore.Situata e sikletshme kur Harry i heq Meghan-it vellonPrinci Charles si shoqëruesi i nuses për në altar.Meghan që shpërthen në të qeshura sapo mbërrin pranë Princit të sajKur Bishopi Michael Curry premtoi se nuk do të vazhdonte më me fjalimin e tij pasi “Duhet t’i martonte ata të dy”“Përshëndetja” e lezetshme e ..

Lexone

VIDEO/ Si përgënjeshtron “Babalja” gjatë intervistës, gazetarin që gënjen trashë dhe del bllof me vetë fjalët e tij

Gazetari i PD, Jetmir Olldashi, ka thënë se regjistrimi i bisedës mes Agron Xhafajt dhe Albert Veliut, është bërë nga ky i fundit.Por, në mënyrë qesharake, në intervistën që ai vetë i ka bërë Veliut, ky i fundit thotë se përgjimi është bërë nga vetë Agron Xhafaj.Pra, sot Olldashi ka dhënë një prononcim, ku përgënjeshtron veten dhe të intervistuarin e tij.Kur dhe i intervistuari dhe intervistuesi gënjejnë, më e pakta që mund të bësh, është që t’i marrësh seriozisht.Pjesë nga intervista e “Babales”, me Jetmir Olldashin, që nxjerr bllof pretendimet e këtij të fundit.Në këtë aventurën tënde që thua se e provove e bëre, ke bërë filmime të tjera?Filmime të tjera unë s’kam bërë, filmime të tjera. Filmimet i ka bërë vetë Agroni, nuk i kam bërë unë dhe aty janë.Si i ka bërë?Po ku di gjë unë si i ka bërë, me dashje, pa dashje, i di Agroni, jo unë.Po ti thua që Agroni ka përgjuar veten?Po normale, ku di unë ça i është vënë Agronit dhe akuzon Andonin në anën tjetër. Ato të gjit..

Lexone

FOTOT qesharake: Të burgosurit “kloun”

Një koleksion i ri fotografik është përhapur gjerësisht në rrjetet sociale në të cilat shfaqen… të burgosur qesharakë.Këta kriminelë janë arrestuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Në fotot e mëposhtme ju do të shikoni buzëqeshje të çuditshme, stile flokësh po ashtu të çuditshme si dhe disa nga shprehjet më qesharake të fytyrës. (TemA)

Lexone

VIDEO: Djali i prish momentin romantik çiftit, veprimi i tij do t’ju shkrijë së qeshuri

Ky është momenti qesharak kur djali tre vjeçar i prish momentin romantik nënës së tij teksa ajo po merrte propozimin për martesë nga i dashuri i saj.Në momentin që Kevin Przytula, 33, po i thoshte të dashurës së tij Allyssa Anter, 27 vjeç nëse do martoheshe me të, djaloshi 3 vjeçar vendosi të urinohë duke krijuar një moment tejet qesharak.Ngjarja qesharake ndodhi të shtunën në Bay, Michigan. (TemA)

Lexone

VIDEO qesharake: “Shpikësi” fshin xhamat e makinës me… litar

Ky është momenti qesharak në të cilin shihet se si një shofer makine ka bërë një “shpikje” pasi nuk i punonte fshirësja e xhamave.Shoferi u xhirua duke përdorur teknikën e çuditshme për të mbajtur pastër xhamat e makinës në një ditë me shi.Videoja qesharake është xhiruar në një autostradë në kryeqytetin argjentinas Buenos Aires. (TemA)

Lexone

FOTOT: “Vajza nuk i ngjan babait”. Truproja e Kylie Jenner thyen heshtjen

Prej disa ditësh në mediat rozë ka qarkulluar lajmi se Kylie Jenner e kishte fëmëjën e saj me truprojën Tim Chung dhe jo me bashkëshortin Stormi.Por pas kësaj “zhyrme” truproja ka thyer heshtjen për këtë çështje.Truproja Tim publikoi një fotografi në Instagram, ku ai ndan deklaratën e tij me përshkrimin: “Komenti im i parë dhe i fundit.Unë jam një person shumë privat dhe normalisht nuk do t’i përgjigjem kurrë thashethemeve dhe tregimeve që janë kaq qesharake.Nga respekti i madh për Kylie, Travis, vajzën e tyre së bashku me familjet e tyre, unë do të doja të shprehesha se marrëdhëniet e mia me Kylie dhe familjen e saj kanë qenë shumë të kufizuara në mënyrë rigoroze dhe vetëm profesionale”. (TemA)

Lexone