Home / Tag Archives: qendruar

Tag Archives: qendruar

Argjentina humbet një tjetër lojtar para Botërorit, Ikardi shpreson

Pak ditë më parë, Argjentina njoftoi se gardiani Serxhio Romero nuk do të luante në Botëror, duke qenë se ka pësuar një dëmtim, ndërkohë që së fundmi, Argjentina është përballur me një tjetër dëmtim.Bëhet fjalë për mesfushorin 25 vjeçar Manuel Lancini i cili ka këputur ligamentin në gjurin e djathë, duke bërë që ta ndërpresë aventurën me Argjentinën, vetëm 6 ditë para se të nisë Kupa e botës.Tekniku i Argjentinës, Sampaoli duhet të mendojë për zëvendësuesin e tij, ndërkohë që kapiteni i Interit, Mauro Ikardi shpreson që të ketë një ftesë për të, në mënyrë që të jetë i pranishëm në Kupën e botës.Manuel Lancini luan në Premier Ligën angleze, me skuadrën e Uest Hemit dhe në ditët në vijim do të shihet se sa kohë do t’i duhet mesfushorit për të qëndruar jashtë fushave të blerta.

Lexone

VIDEO: Djali përpiqet disa herë të përqafojë Trump, presidenti e shikon dhe… i plotëson dëshirën

Një djalë 8-vjeçar, i cili ndihmoi në inspirimin e legjislacionit federal në nismën “Right to Try” tërhoqi të gjithë vëmendjen të mërkurën gjatë firmosjes e kësaj nisme nga presidenti Trump.Djali, Jordan McLinn, nga Indianapolis, u çua nga karrigia me rrota për të qëndruar pranë Presidentit të SHBA, Donald Trump, i cili hidhte firmën e tij në dokumentin e legjislacionit.Ndërsa presidenti nënshkruante, djali përpiqej vazhdimisht ta përqafonte.Pas disa përpjekjeve, presidenti e shpërbleu me një përqafim të ngrohte dhe një puthje.Ai gjithashtu i dha 8-vjeçarit stilolapsin me të cilin firmosi aktin. (TemA)

Lexone

E dashura e Bobo Vierit shpërthen me bikini (Foto)

Në fillim pishina milaneze, pastaj lamtumira (për momentin). Costanza Caracciolo e Christian Vieri kaluan një pasdite “seksi” dhe me “bomba uji”; pastaj ajo shkon në Liguria për plazh dhe ai fluturon në Nju Jork. (për punë duket).Në rrjetet sociale ajo ka publikuar fotot “sensitive”, por kur fotografohet në Portofino, Caracciolo” tregon linja pak të dyshimta…1 of 12Shakaja në pishinëAta që kanë bërë shaka me ish-futbollistin, kanë qenë miqtë e tij, Davide Bombardini dhe Davide Lippi, të cilët, ndërsa Vieri pushonte nën shezlong, i hedhin ujë përsipër. Videoja është xhirua nga e dashura e ish-futbollistit, e cila shfaqet pranë pishinës në bikini.Forma “të dyshimta” në PortofinoPor pak orë më pas, rrugët mes të dyve ndagen: Vieri fluturon drejt SHBA-ve, Caracciolo shkon në Portofino për të bërë disa foto sensuale në det. Por fotografët nuk kanë qëndruar duarkryq… I gjithë trupi i saj ka kaluar në “blic”-et e aparateve.1 of 1329 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

LSI drejt përçarjes? Haxhinasto dhe Naço nuk braktisin komisionet

Përfaqësuesit e LSI-së në komisionet parlamentare, thyen sërish urdhrin e kryetares Monika Kryemadhi, duke mos u larguar nga punimet e ditës në Kryesinë e Kuvendit. Edmond Haxhinasto qëndroi edhe pasi kolegët e opozitës u larguan nga Komisioni i Ekonomisë.Ndërkohë, një orë më vonë e njëjta situatë është përsëritur edhe në Komisionin e Ligjeve. Nasip Naço, ish-ministër i Drejtësisë gjatë kohës së koalicionit PS-LSI nuk i është bindur vendimit të partisë dhe opozitës së bashkuar për ta braktisur komisionin në përfundim të debatit me mazhorancën, por ka qëndruar në mbledhje.Si Haxhinasto, ashtu edhe Naço nuk kanë preferuar të komentojnë mbi këtë zhvillim. A është kjo një shenjë e përçarjes së opozitës, para së gjithash e LSI-ë, apo mungesë koordinimi me partinë?Deri tani, i vetmi që ka dalë hapur kundër kryetares së LSI-së, është deputeti i qarkut të Fierit, Robert Bitri, i cili në seancat e fundit plenare nuk ka ndjekur kolegët e tij të partisë për të braktisur Parlamentin pas kush..

Lexone

Luana Vjollca veshur në të zeza: Mbaja pa rreshtur sytë nga qielli

Moderatorja e njohur Luana Vjollca ka ndarë në rrjetet sociale disa foto ku shfaqet veshur në të zeza.Krah njërës prej tyre ku si gjithmonë duket tunduese ajo ka bërë dhe nëj dixhiturë mjaft emocionuese ku tregon pak nga rrugëtimi i saj.‘Ne fund te fundit jeta ime eshte historia e perpjekjeve qe kam bere per te qendruar me kembet ne toke, ndersa mbaja pareshtur syte nga qielli.’ ka shkuar Luana në postimin e saj.Burimi: Gazeta ExpressThe post Luana Vjollca veshur në të zeza: Mbaja pa rreshtur sytë nga qielli appeared first on Thashetheme VIP.

Lexone

Pas surprizës spektakolare, pushimet marramendëse të Angela Martinit do ju lënë pa fjalë

Modelja seksi Angela Martini, festoi disa ditë më parë 32 vjetorin e lindjes së saj, ku u surprizua nga bashkëshorti i saj me një darkë romantike përbri plazhit tropikal që janë duke qëndruar këto ditë.Thank you, my Love!A post shared by Angela Martini (@angela_martini) on May 24, 2018 at 2:11am PDTMilioneri rumun e kishte zbukuruar vendin me petale dhe qirinj posaçërisht për Angelen dhe përballë tavolinës së tyre të darkës, kishte shkruar me shkronja që merrnin flakë “Gëzuar ditëlindjen dashuria ime”.Living like a princess.. No, actually much better! #aboutlastnight #besthusbandever #lifelikeafairytailA post shared by Angela Martini (@angela_martini) on May 24, 2018 at 8:26am PDTE nëse mendonit se kjo surprizë ishte një spektakël i vërtetë, prisni derisa të shikoni vendin ku ata po qëndrojnë.Hugs, kisses, and a lot of birthday wishes. #bdayA post shared by Angela Martini (@angela_martini) on May 23, 2018 at 9:44am PDTDrago, burri i Angelës, ka postuar në Instas..

Lexone

Vezë e tymuese para Kryeministrisë, tension tek Ministria e Brendshme

Largimi i kryeopozitarit Lulzim Basha nga podiumi i improvizuar para kryeministrisë, ashtu siç ishte paralajmëruar është shoqëruar me hedhjen e vezëve dhe flakadanëve në drejtim të fasadës së ndërtesës qeveritare.Forca të shuma policia kanë rrethuar ministritë, ndërsa herë pas hera shfaqen edhe shenja tensioni.Një pjesë e manifestuesve nuk janë larguar pas thirrjes së Bashës për të shkuar para Ministrisë së Brendshme, por kanë qëndruar para kryeministrisë.Ndërkohë në një moment të caktuar turma e protestuesve kanë nisur të shtyhen me njeri tjetrin e më tej me policinë që ishte rreshtuar para kryeministrisë, duke tentuar të çajnë kordonin e efektivëve.Por nga ana e këtyre të fundit nuk ka pasur asnjë reagim, çka ka bërë që situata të qetësohet gradualisht dhe protestuesit të largohen drejt sheshit ‘Skënderbej’ së bashku me liderin demokrat Lulzim Basha.Ende nuk dihet plani i vijimit të protestës, por tani turma është duke u zhvendosur drejt Ministrisë së Brendshme, ku pritet t..

Lexone

Keni dhimbje mbrapa koke? Ky është shkaku pse ndodh kjo

Dhimbja mbrapa koke është gjithmonë një problem, e cila mund të vijë si rezultat i tensionit, stresit apo lodhjes.Megjithatë, ajo mund të shfaqet edhe si rezultat i hernies diskale apo ndonjë lëndimi të mundshëm në pjesën e sipërme të qafës.Dhimbja në pjesën e prapme të kokës mund të shoqërohet me disa simptoma ndaj të cilave duhet të jeni të vëmendshëm.Këto simptoma janë: Mpirje e qafës; dhimbje therëse në krahun e majtë ose të djathtë të qafës; mpirje të kokës; dhimbje e fortë të syrit; dhimbje që intensifikohet pas çdo lëvizje të kokës dhe pamundësi në lëvizjen e qafës.Shkaqet E Dhimbjes Mbrapa KokeTensioniKur koka dhemb si pasojë e luhatjeve të tensionit, dhimbja ka tendencën të qarkullojë në zona të ndryshme.Kompresat ose dushi i ngrohtë ndihmojnë kundër dhimbjes, bashkë me mbajtjen nën kontroll të stresit.Lëndimet E QafësKur muskujt, ligamentet, tendinat dhe nervat e qafës lëndohen, dhimbja është e paevitueshme.Për shembull, nëse keni qëndruar në një pozicion ..

Lexone

Bllokimi i seancës, Basha mesazh Ramës: Po i bje dajres në një vrimë, je lakuriq dhe gënjeshtar

Lulzim Basha i ka përcjellë mesazhe të forta kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit.Lideri i demokratëve ka bllokuar zhvillimin e seancës duke qëndruar përpara foltores në mënyrë që deputetët e tjerë të mos marrin fjalën.Ndërkohë, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka ndërprerë seancën plenare.Ndërkohë, deputetët e opozitës me në krye ish-kryeministrin Sali Berisha kanë vijuar transmetimin live në ‘facebook’.Banderola e hapur mbahet nga deputetët Klevis Balliu dhe Bardh Spahia. (TemA)

Lexone

Mos! I bie fustani, modeles i dalin mbathjet në sy të gjithë botës (Video)

Teksa ishte duke parakaluar në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë, një modele është turpëruar përpara të gjithëve kur fundi i saj u shkëput nga bluza dhe i kanë dalë mbathjet sheshit.Modelja e veshjeve plus size nga Rusia, Yulia Rybakova, u përball me një tragjedi të vërtetë kur një person i ka tërhequr me këmbë fundin e gjatë të kuq teksa po kalonte afër saj.Ajo nuk e kishte vënë re që burri kishte shkelur me këmbë mbi fundin e saj dhe pasi eci, pa se ai iu shkëput nga trupi.Si rezultat, ajo ka qëndruar për disa minuta e turpëruar përpara të gjitha kamerave dhe të ftuarve në Kanë vetëm me mbathje, derisa burri që i shkeli fundin, ia ka veshur prapë atë.Megjithatë, shumë njerëz kanë menduar se ky “incident” ishte paramenduar më parë nga modelja dhe nga personi ‘i fajshëm’, si një mënyrë që Yulia të fitonte disa minuta famë dhe të vendosej në qendër të vëmendjes.Të shumtë kanë qenë personat që kanë komentuar, duke e akuzuar modelen se e kishte inskenuar këtë ‘skanda..

Lexone