Home / Tag Archives: qendrimin

Tag Archives: qendrimin

Petrit Vasili: Shyqyr qe s’jemi njëlloj me Ramën, ai s’do jetë kurrë si ne të LSI-së

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të flasë nesër mbi qëndrimin e tij për ministrin Xhafaj.“Kryeministri për herë të parë ka te drejtë.Kryeministri thotë që s’jemi njëlloj dhe ka te drejtë.Po të ishim njëlloj do të ishim gënjeshtarë si ai dhe të pacipë si ai, që edhe lekët për studentet e sëmurë nga talasemia i shkurton dhe i grabit.Çfarë shpirti i zi mund të jetë ky që grabit qindra milion koncesione për vete dhe ju zhvat edhe lekët e luftës për jetën studentëve talasemikë.Shyqyr qe s’jemi njëlloj si ai dhe ai kurrë s’do të jetë si ne”, shkruan Vasili.(TemA)

Lexone

I hapet rruga për në Parlament pas ikjes së Tahirit, reagon Spartak Braho: Ja vendimi im

Spartak Braho thotë se ende nuk ka vendosur se çfarë do të bëjë, nëse do ta pranojë apo jo mandatin e deputetit.Në një prononcim për ‘Neës24’, Bratho tha se jam në pritje që KQZ të shpallë vakancën.“Nuk kam vendosur nëse do e pranoj mandatin. Jam në pritje që KQZ të shpallë vakancën. Kur të shpallet vakanca, do të përcaktoj qëndrimin”, tha Braho.Brahos iu hap rruga sot për tu bërë deputet pasi Saimir Tahiri la mandatin e tij të ligjvënësit.Kjo pasi Spartak Braho është perosni pas Saimir Tahirit në listën e zgjedhjeve të 2017. (TemA)

Lexone

Shpërthen Haradinaj, nxehet përsëri në debat kur i përmenden vërejtjet e ambasadorëve për Specialen

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, dhe njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj, janë përplasur ashpër në një debat televiziv. Një diskutim për Gjykatën Speciale ka bërë që të nxehen tonet e pjesëmarrësve në debat në TV Dukagjini. Teksa Haradinaj ka ripërësitur …

Lexone

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Votimi elektronik, prioritet kryesor

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Votimi elektronik, prioritet kryesor

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka folur për Ora News në lidhje me reformën zgjedhore. Ai tha se opozita nuk do të tërhiqet nga qëndrimi për votimin elektornik. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi për Ora News: PD e ka prioritet absolut teknologjinë në zgjedhje. Teknologjia është instrumenti më i rëndësishëm që …

Lexone

Koha për merkato, ja ku do të shkojë futbollisti i Kombëtares

Azdren Llullaku shkëputi para disa ditësh me marrëveshje kontratën me klubin kazak të Astanës. Vetë lojtari e pranoi eksperiencën si të dështuar dhe tha se është në pritje të ofertave të reja. Por ndërkohë Llullaku vazhdon të stërvitet për të qenë sa më në formë për ekipin e ri. Ai …

Lexone

Conte trondit Chelsean

Conte trondit Chelsean

Antonio Conte po planifikon largimin nga Chelsea në fund të sezonit. Mediet angleze raportojnë se trajneri italian po bëhet gati të lë ‘Stamford Bridge’, duke përmbushur qëndrimin dy vjeçar. Dëshira e Contes është rikthimi në Itali, ku ka arritur suksese të mëdha me Juventusin, duke fituar disa tituj kampion. Conte …

Lexone