Home / Tag Archives: qafebishnu

Tag Archives: qafebishnu

FOTOT e tmerrshme: 12-vjeçarit i ngulet dega e pemës në gjoks

Një djalë 12-vjeç nga India ka arritur t’i shpëtojë vdekjes edhe pse një degë e madhe e peme i është nguluar në gjoks dhe i kishte depërtuar në anën tjetër të qafës.Bishnu Mahakud i mbijetoi lëndimit të rëndë që kishte ndodhur në një fshat në Dhangadadiha të Indisë, ku i riu ishte rrëzuar nga një pemë e lartë.Si pasojë e rrëzimit një degë e madhe i është ngulur në gjoks dhe i kishte depërtuar në anën tjetër në qafë.Bishnu është dërguar me urgjencë në spital nga fshatarët.Një ekip prej pesë mjekësh në krye me mjekun Manoj Kumar Patnaik pas ekzamineve ia hoqën nga trupi degën, ndërsa operacioni ka zgjatur pesë orë. (TemA)

Lexone