Home / Tag Archives: pyetjeve

Tag Archives: pyetjeve

Demaliaj në ‘Zonë e Lirë’: Kur të vdes, trupin dua të ma hedhin në ujë

Ilir Demaliaj i ftuar në studion e “Zonë e Lirë”, ka dhënë disa deklarata tepër interesante për vdekjen.Në intervistën “Nata e fundit” ai u është përgjigjur disa pyetjeve të drejtuesit Arian Çani.Por ajo që habiti ishte se ai kishte disa kërkesa para se të vdiste.Ai tha se e ka lënë si kërkesë, që pasi të vdes, trupi i tij të hidhet në ujë. I pyetur nga Çani nëse duhet të ishte uji liqeni, deti apo oqeani ai tha se kjo nuk ka rëndësi: “Rëndësi ka të më hedhin në ujë”.Po ashtu Demalij u shpreh se nëse vdes në Shqipëri ka lënë si amanet ta çojnë në Amerikë. /zoneelire.alThe post Demaliaj në ‘Zonë e Lirë’: Kur të vdes, trupin dua të ma hedhin në ujë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Rama thumbon Erion Veliajn: Ka rritur taksat. Por ai gdhihet duke mbjellë pemë dhe nuk shkon në shtëpi për të fjetur, ndaj ia vlen

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, në një bashkëbisedim me qytetarët.Ai ka thënë se Qeveria nuk ka rritur taksat për të varfërit, por vetëm për oligarkët.Rama tha taksat janë rritur vetëm nga Bashkia e Tiranës.“Dëgjoj shpesh ‘taksa taksa’, dhe me idenë që ne kemi rritur taksat dhe këtë ankesë e bëjmë ata që s’kanë paguar asnjë taksë në jetën e tyre.Ne kemi rritur vetëm dy taksa, kemi rritur taksën për ata që fitojnë më shumë.Ishte 10 %, e kemi bërë 15%.Ne që akuzohemi për pasurimin e një grushti oligarkët, i kemi bërë oligarkët që të paguajnë shumë më tepër.E kemi rritur taksën e karburantit në atë kohë pasi ishte e vetmja taksë që mund ta rrisim pa rënduar familjet.Taksat që kemi ulur ne janë shumë, pasi në 2013-ën 15-katshi paguante më pak se furra tek lagja e Ditmirit, meqë sot është këtu, pasi i kemi ardhur afër.Apo pastruesja e kryeministrisë paguante më shumë sesa bizneset.Sot furra e bukës paguan më pak, dhe pastruesja e..

Lexone

2 pyetje që mund t’i përgjigjeni vetëm nëse jeni gjeni ose skizofren

Është praktikisht e pamundur të dallosh një njeri normal nga një skizofren nga aparenca. Me anë të testeve psikiatrët arrijnë të zbulojnë se çfarë ndodh në trurin e një personi. “Bright Side” ka publikuar 2 pyetje të cilave mund t’i kthejë përgjigje vetëm një skizofren ose një gjeni.Hint: Që rezultati të jetë i saktë, përgjigjuni pyetjeve sipas ndjenjave tuaja. Pra përqëndrohuni në atë çfarë shihni dhe jo në atë sesi duhet të duket.Tani shikoni me kujdes videon dhe përgjigjuni pyetjeve.Pyetja 1.A është kjo maskë konvekse në një anë apo dy?Pyetja 2.Kjo maskë po rrotullohet vetëm në një anë apo dy?Përgjigjet e sakta:Maska është konvekse vetëm në njërën anë. Maska po rrotullohet vetëm në anën e djathtë.Nëse jeni përgjigjur gabim në të dyja pyetjet ju jeni një njeri normal. Shkencëtarët shpjegojnë se truri i një njeriu të shëndoshë priret drejt vetëmashtrimit prandaj krijohet iluzioni optik. Skizofrenët nuk e kanë këtë veti, ata e shohin maskën ashtu siç është.Burimi: ..

Lexone

Prokuroria e Tiranës lëshon fletëthirrje për Berishën

Prokuroria e Tiranës lëshon fletëthirrje për Berishën

Në orët e fundit raportohen zhvillime të reja në prokurori. Prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletëthirrje për Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Burime pranë organit të akuzës konfirmojnë ekskluzivisht për Report Tv, fletëthirrjen e Prokurorisë dhe pohojnë se Shkëlzen Berisha do pyetet për çështjen “CEZ”. Gjithashtu fletëthirrje …

Lexone

Çka guxoni të bëni në takim të parë, e çka jo?!

Çka guxoni të bëni në takim të parë, e çka jo?!

Takimet e para janë problematike. Dëshironi të dukeni ‘cool’, por pa e tepruar. E gatshme për lidhje, por jo e dëshpëruar! Dhe më e rëndësishmja, dëshironi të paraqiteni argëtuese. Nëse jeni duke kërkuar këshilla për gjërat të cilat guxoni dhe nuk guxoni t’i bëni në takimet e para, atëherë interneti …

Lexone

‘Koka’ zbulon sa paguhet në muaj (Video)

Këngëtari dhe aktori Fatos Kryeziu përballë pyetjeve të nxehta. Emisioni n’ZOOM ka pasur të ftuar atë, shkruan arbresh.info. ‘Koka’ u përgjigj në disa pyetje vetëm me Po dhe Jo. A paguhet ai më shumë se 1 mijë euro në muaj? Përgjigjen e kuptoni në linkun e mëposhtëm.  

Lexone

10 këshillat e Sokratit: Martohu patjetër…

Auto Draft

Besimi i Sokratit se duhet të reflektojmë për jetën që jetojmë është frymëzuar pjesërisht nga shprehja e famshme e gdhendur në vendin e shenjtë të orakullit në Delfi, “Njih vetveten”. Sekreti i vlerës në profecitë e orakullit është vetë-njohuria, dhe jo unaza e deshifrimit. Sokrati ishte kaq pasionant për vlerën …

Lexone