Home / Tag Archives: pushtetin

Tag Archives: pushtetin

FOTOT e frikshme: Llava “gëlltit” makinën në Hawaii

Prej disa ditësh Hawaii është nën pushtetin e vullkanit.Të shumta kanë qenë pamjet që janë servirur në media ku shihet se si llava djeg çdo gjë që i del përpara.Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullojnë disa pamje ku shuhet se si vullkani Kilauea “gëlltit” makinën vetëm në pak sekonda.Vullkani në Hawaii shpërtheu më 3 maj dhe ka shkatërruar deri tani 26 shtëpi.Të paktën 2000 persona janë evakuar. (TemA)

Lexone

LSDM paralajmëron Gruevskin – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Ndërsa parlamenti i Maqedonisë vazhdon të jetë i bllokuar, lideri i LSDM, Zoran Zaev ka paralajmëruar se shumica do ta zgjedhë kryeparlamentarin e ri, qoftë edhe në një sallë tjetër nga ajo e seancave, apo edhe jashtë institucionit të kuvendit. Në një konferencë, ai deklaroi …

Lexone