Home / Tag Archives: publikuar (page 5)

Tag Archives: publikuar

Publikohet fotoja, kjo është pamja e Jonida Maliqit para operacioneve plastike

Këngëtarja e famshme shqiptare, Jonida Maliqi, ësht përherë në qendër të vëmendjes së mediave, kjo edhe për shkak se ajo akuzohet shumë se ka bërë ndërhyrje estetike në fytyrën e saj.Pavarësisht se këngëtarja nuk i ka pranuar këto fjalë, faqja e famshme në Instagram “Vipat e bllokut”, ka publikuar një foto të hershme të këngëtares.Në këtë foto, vihet re një ndryshim shumë i madh midis pamjes së Jonidës tani dhe në të kaluarën.Si mendoni ju, a është e vërtetë që Jonida ka kryer operacione plastike apo është thjesht fuqia e makeup-it e cilësisë së fotos?The post Publikohet fotoja, kjo është pamja e Jonida Maliqit para operacioneve plastike appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO: Pas “Babales”, TV Klan nxjerr ‘video-përgjimin’ e Ramës që zihet me një gazetar (opozita hesht)

Emisioni “Stop ne Tv Klan” ka publikuar ne profilin ne Facebook, nje video ku pretendohet se degjohet zeri i kryeministrit Edi Rama qe flet me nje gazetar qe quhet Renald.Duket qartë që kjo, ashtu si në rastin e “Babales”, është një video e montuar.Qëllimi se pse është bërë, nuk dihet.Ajo që habit, është si nuk ka reaguar opozita!(TemA)

Lexone

Publikohet video/ Ja se çfarë bën vajza e Sabianit hipur mbi krevat në një dhomë me Noizyn

Përpara disa ditësh, Noizy publikoi në Instastory një video ku shihej Keisi Medini, vajza e Sabianit, teksa po fotografohej nga dikush tjetër.Të gjithë menduan se Keisi po bënte një set fotografik, por mesa duket, bukuroshja bionde është pjesë e klipit më të ri të reperit të njohur.Nëpërmjet një videoje të publikuar në Instagram, Noizy ka treguar një pjesëz të vogël nga klipi i këngës së tij më të re “Luj edhe pak”. Në këtë video shihet Keisi, e cila është veshur me një palë bikini të zeza dhe hidhet e kërcen sipër krevatit.Noizy – Luj edhe pak.. si thoni ju tia nisim me armaturen e leht? Sa per nxemje.. Para pasqyres wine for me gyal… kur ta publikojme? #LujEdhePak #TotoA post shared by NOIZY (@zinizin) on Jun 6, 2018 at 5:50am PDT“Noizy – Luj edhe pak.. si thoni ju tia nisim me armaturen e leht? Sa per nxemje.. Para pasqyres wine for me gyal… kur ta publikojme? #LujEdhePak #Toto”, ka shkruar reperi poshtë videos.The post Publikohet video/ Ja se çfarë bën vajza e Sabianit..

Lexone

I dashuri iranian i Morena Tarakut flet shqip, i dedikon këngëtares fjalët më të bukura

Vetëm përpara pak ditësh, u bë publike lidhja e këngëtares shqiptare, Morena Tarakut me të dashurin e saj miliarder nga Teherani, Sasha Sobhani.Ishte vet Sasha i cili e bëri publike lidhjen e tyre, duke publikuar një foto teksa shihej i përqafuar me Morenën.Më pas, Morena postoi një foto ku tregonte tatuazhin që kishte bërë në krahë të emrit të Sashës dhe i dashuri i saj bëri të njëjtën gjë ditën në vijim.Këto ditë çifti janë duke shijuar disa ditë pushime në një resort luksoz. Në një foto të postuar në Instastory, Sasha ka kapur veten teksa pi një koktejl buzë pishinës dhe ka shkruar përbri fotos “Të dua”, fjalë të cilat ia dedikon qartësisht të dashurës së tij, Morenës.The post I dashuri iranian i Morena Tarakut flet shqip, i dedikon këngëtares fjalët më të bukura appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO: Frangaj del ta presë me entuziasem në oborr, Rama i le dorën ngrehur

Aleksandër Frangaj duket mjaft i përkushtuar kur në televizionin e tij shkojnë figura politike të cilët mundësisht janë në pushtet.Ditën e djeshme ai priti bashkë me disa gazetarë jashtë ambjenteve të Klan shefin e qeverisë Edi Rama dhe e shoqëroi deri në studion e emisionit “Opinion” ishte i ftuar.Ndërkohë një detaj mjaft i sikletshëm vihet re në një video të publikuar po nga televizioni ku Rama refuzon t’i japë dorën pronarit të medias.Teksa ky i fundit tenton ta takojë, kryeministri i shmanget duke zgjedhur t’i lerë dorën ngritur. (TemA)http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2018/06/34539388_450865352033218_4900620434208194560_n.mp4

Lexone

VIDEO: Frangaj del ta presë me entuziazëm në oborrin, Rama i le dorën ngrehur

Aleksandër Frangaj duket mjaft i përkushtuar kur në televizionin e tij shkojnë figura politike të cilët mundësisht janë në pushtet.Ditën e djeshme ai priti bashkë me disa gazetarë jashtë ambjenteve të Klan shefin e qeverisë Edi Rama dhe e shoqëroi deri në studion e emisionit “Opinion” ishte i ftuar.Ndërkohë një detaj mjaft i sikletshëm vihet re në një video të publikuar po nga televizioni ku Rama refuzon t’i japë dorën pronarit të medias.Teksa ky i fundit tenton ta takojë, kryeministri i shmanget duke zgjedhur t’i lerë dorën ngritur. (TemA)http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2018/06/34539388_450865352033218_4900620434208194560_n.mp4

Lexone

Foto/ Publikohen pamjet e para të klipit të këngës së botërorit, ja si duket Era Istrefi

Klipi i “Live it up”, këngës zyrtare të Kampionatit Botëror të FIFA 2018, do të publikohet më 8 qershor.Kjo këngë, e cila ka sjellë në një bashkëpunim për herë të parë Era Istrefin me Will Smith dhe Nicky Jam, është kthyer që tani në një hit dhe do të këndohet live nga artistët në ceremoninë e hapjes dhe të mbylljes së botërorit.E sigurisht, që edhe kureshtja për të parë klipin ka qenë shumë e madhe këto ditë. Ka qenë Era, e cila nëpërmjet një videoje të publikuar në Instagram, u ka shuar të gjithëve kureshtjen.Në këtë video shihet një pjesë nga klipi, ndërsa vet Era duket mjaft seksi teksa kërcen në një pistë me makina. Për më shumë, shikoni videon mëposhtë:2 days left for #liveitup MVA post shared by Era Istrefi (@strefie) on Jun 5, 2018 at 11:50am PDTThe post Foto/ Publikohen pamjet e para të klipit të këngës së botërorit, ja si duket Era Istrefi appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Risia e Facebook, tashmë opsion për të kënduar në “play-black”

Përdoruesit e “Facebook” tashmë mund të ndajnë videot e tyre duke interpretuar këngët e preferuara në “play-black”, njoftoi rrjeti social duke publikuar dje shumë opsione muzikore dhe duke premtuar se do të krijonte mënyra të reja për njerëzit që të ndërvepronin dhe që të shpreheshin nëpërmjet muzikës.Opsioni i ri i quajtur “Lip Sync Live”, mundëson që të zgjedhësh një këngë dhe të publikosh një video, raporton ata.Në këtë mënyrë miqtë tuaj mund t’ju shohin duke kënduar dhe kërcyer me këngën në sfond.Me “Lip Sync Live”, që kërkon të konkurrojë rrjetin social kinez të ngjashëm “Musical.ly”, emri i artistit dhe këngës shfaqen dukshëm dhe një lidhje që të dërgon menjëherë tek faqja “Facebook” e artistit.Një tjetër opsion i publikuar dje të jep mundësinë që të bashkosh një këngë me një video apo foto të publikuara në “Facebook”.Këto opsione do të jenë të mundshme fillimisht në disa zona gjeografike dhe më pas në të gjithë botën. (TemA)

Lexone

I dhunuar në skenë, Adi Krasta tregon si e rrahën për një kompliment!

Gazetari dhe moderatori i njohur Adi Krasta ka publikuar një foto të viteve ’90 kur shfaqej me sy të nxirë në drejtimin e spektaklit “12 vallëzime pa një të shtunë”.Fotoja u publikua dje nga Krasta në profilin e tij në “Instagram” në kohën kur në media shfaqej debati në Kuvend për dhunën e ushtruar ndaj gazetarit Bledi Kasmi. Incidenti që shkaktoi edhe ushtrimin e dhunës ndaj Krastës ishte një ngjarje e bujshme e viteve ’90, kur për herë të parë një moderator i guximshëm dhunohej për vetëm një kompliment që bëri gjatë spektaklit “12 vallëzime pa një të shtunë”.“Panorama” kontaktoi me gazetarin Adi Krasta për domethënien fotos së publikuar prej tij në rrjetet sociale, në lidhje me kontekstin e saj dhe mbi incidentin që shkaktoi atë shenjë në syrin e moderatorit që u komentua gjatë në vitet ’90.Krasta ka pranuar se fotoja u publikua prej tij, por ka theksuar se duhet të jetë publiku vetë ai që duhet ta interpretojë foton.“Nuk dua të bëj asnjë koment lidhur me këtë foto, unë kam p..

Lexone

Mbyllja e një portali humoristik të PD-së alarmon Komisionin e Medias: Tallej veç me Ramën e jo me ne, ishte shumë i rëndësishëm për opozitën

Mbyllja e një portali të PD-së që ishte hapur ditët e fundit për të sulmuar qeverinë “Rama”, ka alarmuar Komisionin e Medias.Deputetët demokratë thonë se ky portal prodhonte humor dhe u mbyll me urdhër të kryeministrit Edi Rama.Portali rezultonte anonim dhe i pa regjistruar, duke binjakëzuar faqen zyrtare të qeverisë shqiptare, e cila ishte në strukturë dhe emër të ngjashëm, por me përmbajtje të ndryshme.Faqja e mbyllur ka acaruar ligjvënësit në komision të cilët e quanin mjaft të rëndësishme për aksionin opozitar pasi drejtuesit anonimë sulmonin veç qeverinë.Në seancë ishte thërritur për të dhënë sqarime edhe kreu i AKEP, Ilir Zela ku sipas demokratëve ai ka marrë urdhër nga Rama për të bllokuar fjalën e lirë.Ndërkohë, mësohet se portali nuk rezultonte i regjistruar në bazë të rregullores.Ndërkohë, në bazë të regullores së publikuar nga Agjencia Kombëtare për Sigurinë Kompjuterike parashtrohet se çfarë mund të sjellë mbylljen e aksesit të një faqeje me përmbajtje të paligj..

Lexone