Home / Tag Archives: publikuar (page 4)

Tag Archives: publikuar

“Air Albania” nis punën, ja kush janë tre aksionerët e kompanisë ajrore shqiptare

Qeveria shqiptare i hapi rrugën ligjërisht kompanisë shqiptare të fluturimit “Air Albania”.Pas promovimit dhe prezantimit se më 1 qershor 2018 do të niste fluturimet e para, është publikuar edhe vendimi numër 309 datë 16 maj 2018 firmosur nga kryeministri Edi Rama që e njeh zyrtarisht kompaninë.Mësohet se si aksionerë janë Albcontrol SHa, MDN Investment dhe Turkish Airlines.Aksionerët janë tre kompanitë e sipërcituara ndërsa Albcontrol në këtë ortakëri do të përfaqësojë interesat shtetërore.Ndërkohë, mësohet se sipas vendimit Albcontrol dhe MDN Investment do të kenë mazhorancës e aksioneve prej jo më pak se 51 % të tyre ndërsa pjesa takuese prej 49 % i kalon Turkish Airlines.(TemA)

Lexone

Sërish një çift, por i dashuri i Dua Lipës vuan nga kjo sëmundje

Dua Lipa dhe i dashuri i saj, Isaac Carew, duket se janë më mirë se kurrë së bashku, pavarësisht ndarjes së bujshme dhe rilidhjes sërish.Por, mesa duket, i dashuri i këngëtares së famshme shqiptare, vuan nga një sëmundje që sjell dhimbje të mëdha.Në një video të publikuar disa orë më parë, Isaac është shprehur se është zgjuar nga gjumi dhe vuan nga migrena.“U zgjova me migrenën e natës së kaluar”, ka shkruajtur ai përbri videos.The post Sërish një çift, por i dashuri i Dua Lipës vuan nga kjo sëmundje appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Cristiano Ronaldo, binjakët mbushin 1 vjeç (Foto)

“Fëmijët e mi Eva dhe Mateo festojnë ditëlindjen e tyre të parë sot! Urime, fëmijët e mi të dashur!”. Është ky dedikimi në rrjetet sociale i Cristiano Ronaldos i cili ka publikuar një foto të të gjithë familjes. Për binjakët, një festë e madhe por intime, me shumë ngjyra dhe tullumbace. Shumë fëmijë, fëmijët e tjerë dhe Georgina Rodriguez në formë të shkëlqyer. Por nga ylli portugez nuk ka asnjë gjurmë…1 of 97 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Del videoklipi i “Girls”, bashkëpunim i Rita Orës me Bebe Rexhën (Video)

Më në fund është publikuar klipi i “Girls”, bashkëpunim mes Rita Orës, Bebe Rexha, Cardi B dhe Charlie XCX. Një projekt që ka ngritur edhe një stuhi komentesh, sidomos për vet Ritën.Teksa 27-vjeçarja shqiptare po shijon disa ditë pushimi në Itali me të dashurin e saj, tabloidët në mbarë botën komentojnë jo vetëm tekstin, por edhe videoklipin e këngës “Girls”, pas deklaratave të Ritës se është biseksuale.Vet Rita, që prej publikimit të versionit audio të këngës, tha se ajo mund të kuptohet në disa përmasa dhe klipi e tregon qartë se është një dedikim për dashurinë mes vajzave. Në klip nuk mungojnë as skenat e nxehta e provokuese mes 4 këngëtareve të famshme.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Top Awards”, Ledri hyn në “top 3” me bashkëpunimin me Butën

Ledri dhe Buta kanë bashkuar sërish fuqitë për të sjellë një tjetër projekt muzikor, për të cilin duket se suksesi është i garantuar.“Mbi Re” titullohej bashkëpunimi i parë i dyshes së talentuar, i publikuar rreth 10 muaj më parë. Kjo këngë rezultoi tepër e pëlqyer për publikun shqiptar dhe nisur nga kjo, dy reperat vendosën të sillnin një tjetër projekt muzikor së bashku. “Mbi Re” vazhdon ende të jetë në “The Top List” për plot 44 javë, ku për këtë javë pozicionohet në vendin e 32-të.“Merri Merri” mban titulli bashkëpunimi i dytë i Ledrit dhe Butës, i cili ka tre javë që është bërë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare.Ndërkohë që javën e parë renditej në vendin e 25-të, një javë më vonë, falë mbështetjes së fansave, “Merri Merri” u ngjit me 22 pozicione, duke zënë vendin e 13-të. Kjo javë ka rezultuar akoma më e suksesshme për dy artistës, pasi këngë është ngjitur me 10 pozicione, duke u pozicionuar tek tre këngët më të dëgjuara të javës...

Lexone

Humori shqiptar me rrugët, raporti zyrtar i marsit: Tiranë-Durrës është në gjendje të kënaqshme (bëhet fjalë për një rrugë të tmerrshme)

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka publikuar së fundmi dy raporte që lidhen me kontratat e nënshkruara me kompanitë që kanë fituar të drejtën mirëmbajtjes së disa akseve në vend bazuar në performacë. Bëhet fjalë për kontratën A që përfshin Veriun e Shqipërisë me një gjatësi 336 kilometra dhe Kontratën B që përfshin Tiranën, Dibrën e një sërë rajonesh të tjera me gjatësi të rrjetit rrugor 286 kilometra. Ky model i kërkuar me këmbëngulje nga Banka Botërore dhe mbështetur financiarisht prej kësaj të fundit, ende mbetet pezull për shkak të rishikimit që ju bë kontratave. Këto të fundit më herët shfaqën problematika pasi gjendja reale e asetit rrugor nuk përputhej me atë të raportuar.Tiranë-Durrës raportohet në gjendje të kënaqshmeNëse ka një rrugë për të cilën ka ankesa, për gjendjen e mjerueshme në të cilën ndodhet, ajo është autostrada Tiranë-Durrës. Por nuk duket kështu në sytë e institucioneve zyrtare të cilat në mars si për ironi raportonin se “kushtet e asfaltit kërkojnë mirëm..

Lexone

A po organizon Ben Blushi një “bërthamë anti-kryeministër” ne Top Channel?

Ditët e fundit, Ben Blushi është duke bërë përpjekje për të afruar në TCH disa emra të njohur nga televizionet e tjera.Pas lajmeve se është bërë një ofertë për Blendi Fevziun, ditën e sotme është publikuar në media dhe një takim me disa gazetarë të tjerë që njihen për sulmet e vazhdueshme që bëjnë ndaj kryeministrit.Sipas portalit ‘Pamfleti’, ish-kreu i LIBRA-s dhe njëri ndër kritikët më të fortë të Edi Ramës, tashmë në krye të një prej televizioneve më të rëndësishme të vendit, ka vendosur të mbledhë në këtë TV një “bërthamë” anti-kryeministër, në përpjekje për t’i rikthyer shkëlqimin këtij televizioni.Nga takimet që ai ka pasur me personazhe të botës së medias, ka vënë theksin se një media e fortë është një përgjigje e mirë, për të kundërshtuar qeverinë dhe sidomos kryeministrin Edi Rama.Sipas të njëjtit portal pak ditë më parë, Blushi ka mbledhur në një lokal në Surrel, Blendi Fevziun, drejtuesin e Klan Plus, Armand Shkullaku dhe analistin Andi Bushati, ku ka marrë dhe mirat..

Lexone

Berisha publikon një fotomontazh të Edi Ramës, Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafës: Detyra ime është …

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një foto me të cilën ironizon keq Ramën, Tahirin dhe Xhafën.“Detyra ime është t’i pajtoj dy vëllezërit droga”. Me këtë foto ironizuese, ish kryeministri Sali Berisha ka shkaktuar shumë komente dhe të qeshura te ndjekësit e tij, teksa e shoqeron edhe me kete mbishkrim: T’ju kem mirë ju se Europa nuk më duhet gjë! sb.Në foto montazhin e Berishës, shihet kryeministri Rama pas ministrit Xhafaj i cili duket përqafuar me ish ministrin Tahiri./zoneelire.alThe post Berisha publikon një fotomontazh të Edi Ramës, Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafës: Detyra ime është … appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Armina Mevlani feston ditëlindjen, kjo është dhurata gjigande e Shkëlzen Berishës për të

Ditën e sotme, blogerja e njohur dhe njëkohësisht e dashura e Shkëlzen Berishës, Armina Mevlani, feston ditëlindjen e saj.Nëpërmjet disa fotove dhe videove të publikuara në Instastory, Armina ka rikujtuar ditëlindjet e saj të mëparshme, në të cilat shfaqet duke festuar pranë të dashurit të saj, Shkëlzenit.E para pak çastesh, ajo ka publikuar edhe dhuratën që Shkëlzeni i ka bërë asaj këtë ditëlindje. Armina ka hedhur një video të një buqeteje të madhe me lule rozë që janë vendosur në formën e një zemre.“Lulet e mia të preferuara nga zemra ime. Ndihem shumë e vlerësuar”, ka shkruar Armina përbri fotos.Po ashtu, nuk mund të mungonte as dedikimi i Shkëlzenit në rrjetet sociale për partneren e tij. Armina ka hedhur një foto të këtij urimi në Instastory, të cilën Shkëlzeni e ka uruar nëpërmjet një statusi në Facebook.“Gëzuar ditëlindjen diamantit më të bukur nga të gjithë!! Shpresoj që ti të ndriçosh gjithmonë! Gëzuar ditëlindjen shpirt”, ka qenë urimi i tij teksa ka hedhur një fot..

Lexone