Home / Tag Archives: publikuar (page 3)

Tag Archives: publikuar

VIDEO: Aksident në ajër, avioni përplaset me helikopterin

Këto pamje të tmerrshme zbulojnë momentin kur një avion i vogël është përplasur me një helikopter në ajër.Pamjet tregojnë përplasjen e helikopterit Robinson R22 dhe një avioni Piper PA-28 në aeroportin e Clearwater në Florida.Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar.Aksidenti ka ndodhur më 23 shtator, por pamjet janë publikuar vetëm tani. (TemA)

Lexone

VIDEO tronditëse: Grushte e shkelma kokës, policët rrahin për “vdekje” të riun

Stacioni policor i qytetit Messa në Arizonë ka publikuar një video të filmuar nga kamerat e sigurisë, ku shihen policët duke goditur me grushta dhe shqelma Robert Johnsonin, 35-vjeç, të cilin më pas e përplasin për tokë dhe e prangosin.Videoja që është shpërndarë në rrjetet sociale, fillon me daljen e një polici nga ashensori, i cili e ndal Johnsonin për ta marrë në pyetje.Më pas shfaqen edhe tre policë tjerë që e rrethojnë Johnsonin dhe e godasin pa mëshirë me grushte e shkelma.Kamerat e sigurisë më pas tregojnë se si policët e prangosin Johnsonin dhe i lidhin këmbët.Sipas informacioneve Johsnon është akuzuar për sjellje të pahijshme.Policia e Arizonës fillimisht është munduar ta arsyetoj veprimin e zyrtarëve policorë, duke thënë se ai është rrahur pasi i nuk i është bindur urdhrave të policisë. (TemA)

Lexone

Emina Cunmulaj përdor photoshop? Modelja tregon si qëndron e vërteta

Emina Cunmulaj është një nga personazhet më të komentuara në showbizin shqiptar.Së fundmi ajo është akuzuar nga mediat për photoshop në fotografit e saj.E mesa duket modelja nuk e ka vonuar përgjigjien lidhur me këto lajme.Emina ka publikuar një foto me bikini në Instagram ku shkruan se nuk ka përdorur fotoshop, është e lumtur për pamjen e saj dhe se ashtu ja ka falur Zoti.Dje modelja u përmend për një modifikim në pjesën e kofshës.Duket se Emina e paska të lindur këtë perfeksion në trup, bravo! Nuk paska përdorur photoshop siç bejnë shumica e showbizit shqiptar./ zoneelire.alThe post Emina Cunmulaj përdor photoshop? Modelja tregon si qëndron e vërteta appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Kendall Jenner pozon topless

Kendall Jenner ka provokuar të gjithë me foto të cilën e ka publikuar të mërkurën në Instagram.22-vjeçari ka ndarë me fansat në Instagram një selfie topless.Ajo kishte “veshur” në pjesën e lart të trupit ishin dy zinxhirë ari. (TemA)

Lexone

FOTOT: Kush është 31-vjeçari që vrau 19-vjeçaren në Tiranë dhe më u vetëvra (para vrasjes, poezi për nënën)

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë, duke humbur jetën në spital disa orë më vonë.Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.Dyshohet se ai kishte një lidhje me vajzën, por nuk dihen arsyet që e çuan atë drejt vrasjes.Në media është publikuar edhe një foto e viktimës me 31-vjeçarin, çka tregon se ata kanë qenë të lidhur, por dyshimet janë se 19-vjeçarja nuk ka dashur ta vazhdonte më lidhjen.Ajo është qëlluar me plumb në kokë nga Mata, ndërkohë që në momentin e vrasjes ka qenë me një shoqe tjetër.Në rrjetet sociale ndërkohë, pak orë para vrasjes, ai ka postuar një poezi për nënën:“ZEMER E EMBEL ME DASHURIe kush tjeter mund te jete veq tinene fjale me te embel ska botanene e para fjale qe belbezon foshnjane kraharorin tend ,..

Lexone

FOTOT: Kush është 31-vjeçari që vrau 19-vjeçaren në Tiranë dhe më pas qëlloi dhe veten (para vrasjes, poezi për nënën)

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë.Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.Dyshohet se ai kishte një lidhje me vajzën, por nuk dihen arsyet që e çuan atë drejt vrasjes.Në media është publikuar edhe një foto e viktimës me 31-vjeçarin, çka tregon se ata kanë qenë të lidhur, por dyshimet janë se 19-vjeçarja nuk ka dashur ta vazhdonte më lidhjen.Ajo është qëlluar me plumb në kokë nga Mata, ndërkohë që në momentin e vrasjes ka qenë me një shoqe tjetër.Në rrjetet sociale ndërkohë, pak orë para vrasjes, ai ka postuar një poezi për nënën:“ZEMER E EMBEL ME DASHURIe kush tjeter mund te jete veq tinene fjale me te embel ska botanene e para fjale qe belbezon foshnjane kraharorin tend ,me aromen tende nis jetaVitet kalojne dashur..

Lexone

FOTOT: Kush është 31-vjeçari që vrau 19-vjeçaren në Tiranë dhe më pas qëlloi dhe veten

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë.Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.Dyshohet se ai kishte një lidhje me vajzën, por nuk dihen arsyet që e çuan atë drejt vrasjes.Në media është publikuar edhe një foto e viktimës me 31-vjeçarin, çka tregon se ata kanë qenë të lidhur, por dyshimet janë se 19-vjeçarja nuk ka dashur ta vazhdonte më lidhjen.Ajo është qëlluar me plumb në kokë nga Mata, ndërkohë që në momentin e vrasjes ka qenë me një shoqe tjetër.(TemA)

Lexone

Skandal në ‘Rusi 2018’, gjyqtari përjashtohet për korrupsion (Video)

Botërori nuk ka nisur ende por kontigjenti i arbitrimit ka ndezur tashmë diskutimet. Madje, ka shënuar skandal të madh. Në vitin e eventit historik të teknologjisë, edhe në kompeticionin më madhor për përfaqësueset, përmes përdorimit të VAR (video asistentit të arbitrit), vetëm pak ditë përpara startit të Botërorit ‘Rusi 2018’, skuadra me 63 asistentë e përzgjedhur për të mbështetur 36 vërshëllyesit që do të drejtojnë ndeshjet e programuara për të nisur më datë 14 qershor e përfunduar në 15 korri, ka humbur tashmë një prej anëtarëve të saj. Bëhet fjalë për kenianin Aden Marwa, i përjashtuar me efekt të menjëhershëm për shkak të korrupsionit.Ishte ‘BBC’ që tronditi fuqishëm botën e futbollit përmes një hetimi 2-vjeçar, të publikuar me një video ku përmblidhen pamjet filmike që dëshmojnë ndër të tjera se si asistenti Marwa, ka pranuar propozimin e një gazetari ganez të infiltruar si anëtar i FIFA-s, duke përvetësuar shumën prej 500 euro. Pranimi i parave nga ana e asistentit, që ka thy..

Lexone

“Survejimi nga Policia”, flet kreu i PD Lulzim Basha: Shqetësim jo për veten e familjen time, por për harxhimin e parave. Garda…

Media publikoi pak ditë më parë lajmin se kreu i opozitës Lulzim Basha po mbahej në survejim nga segmente të Policisë Operacionale.Këtë lajm e ka komentuar sonte në emisionin “Opinion” vetë kreu i PD, i cili tha se shqetësues është fakti që kjo tregon se ku është katandisur ky shtet.“Nuk mendoj se meriton një diskutim sonte.Një nga gazetat më kryesore në vend ka publikuar të premten lajmin, pas kësaj deputetet kanë marrë kontakt me drejtorët e policisë dhe i kanë bërë një paralajmërim të prerë.Mbrojtja e personaliteteve nuk bëhet nga policia por nga garda, ajo që është për tu shqetësuar nuk ka të bëjë me mua apo familjen time, por çdo minutë i harxhuar për këtë survejim është nga paratë e shqiptarëve.Shqetësues është fakti se ku ka degraduar ky shtet.”, u shpreh Basha

Lexone

Shenja jete në Mars, zbulohen molekula organike në planetin e kuq

Në Mars ka molekula organike dhe metani të cilat ndryshojnë në atmosferë në varësi të klimës.Asnjëherë si tani planeti i kuq nuk ka pasur kushte të tilla për të pasur jetë në të. Të dhënat e dërguara në Tokë nga misioni Curiosity i Nasa, janë publikuar në Science dhe nuk janë një provë e fortë por dëshmojnë se tre miliard e gjysmë vite më parë në Mars ka pasur burime jete.

Lexone