Home / Tag Archives: publikuar (page 2)

Tag Archives: publikuar

Dalin foto intime, Kim i hap këmbët shqiptarit

Nuk ka dyshim se Kim Kardashian me ditë të tëra i planifikon përgatitjet për daljet e saja në tapetin e kuq.Po ashtu të gjithë e dimë rolin e vështirë që ka Mario për tu kujdesur për pamjen e Kim.Ai së fundmi ai ka publikuar disa foto duke u shprehur: “Desha të shpërndaja disa fotografi nga prapaskena e dukjeve të mia të preferuara që kemi bërë në vitin 2016.Këtu mund të shihni paksa nga ajo që ndodh në realitet para daljeve në tapetin e kuq.Kur një femër ka nevojë për makiazh trupor, unë duhet të punoj.Punë e vështirë”, ka thënë ai me shaka.The post Dalin foto intime, Kim i hap këmbët shqiptarit appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Dasmorët thyejnë urdhrin dhe nxjerrin videon/ Valle popullore dhe lule rozë në dasmën e Sarës dhe Ledionit

Ndonëse u përpoqën që ceremonia e tyre të ishte tërësisht private, duket se Sara dhe Ledioni nuk ja kanë dalë plotësisht. Thuhet madje se ata i kanë porositur të ftuarit të mos publikojnë imazhe nga dasma e tyre në rrjetet sociale.Por duket se dikush e ka thyer “urdhrin” dhe nga martesa e tyre luksoze në Como ka dalë tashmë edhe një video, publikuar nga Iconstyle. Ndonëse e filmuar në errësirë dhe pa identifikuar shumë të ftuarit që gjenden aty, videoja sjell një moment nga kërcimi i një valleje tiranase, me muzikën e Artiola Toskës.Edhe pse jo shumë e qartë, në video shihet dekori dhe lulet e shumta që dominojnë ambjentin, ndërsa ngjyra temë e ceremonisë është roza.The post Dasmorët thyejnë urdhrin dhe nxjerrin videon/ Valle popullore dhe lule rozë në dasmën e Sarës dhe Ledionit appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Pozoi me jastëkun në mes të këmbëve, ndjekësit e bëjnë për ”ujë të ftohtë”

Ashtu si motra e saj Enca edhe Uindi Haxhia e ka gjetur të udhës të bëhet e famshme duke treguar format seksi edhe pse nuk ka ndonjë talent specifik.Shpesh me postimet në Instagram, bukuroshja i provokon të gjithë duke publikuar poza hot dhe këtë e ka bërë edhe së fundmi.E veshur vetëm me robdishan dhe duke mbajtur jastëkun mes këmbëve, Uindi ka shkruar si përshkrim të fotos: “Duhet te ishe ti ne vend te jastëkut”.Por ky postim mesa duket i ka bërë fansat që të tallen dhe disa prej tyre kanë vendosur t’i japin kritika e këshilla të forta.Duhet te ishe ti ne vend te jastekut…A post shared by UindiHaxhia (@itsuindi) on Aug 13, 2018 at 9:51am PDTPër më shumë dy prej fansave që mesa duket e kanë prekur në tela me komentet e tyre, Uindi ja ka fshirë komente dhe ka lënë vetëm përgjigjet e saj si komente në foto./intv.al/Kliko mbi foto te shohesh komentet!The post Pozoi me jastëkun në mes të këmbëve, ndjekësit e bëjnë për ”ujë të ftohtë” appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Rita Ora heq të brendshmet në mes të plazhit dhe shikon gjoksin e saj

Prestigjozia britanike ka publikuar disa foto hot të Rita Orës.Ajo shihet nën shoqërinë e të dashurit ku po shijon rezet e diellit e zhveshur topless. Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është se Rita në foto shihet teksa sheh me imtësi pjesë e gjoksit të saj.Më poshtë disa fotografi nga Toskana, ku Rita Ora duket në top formë, pamjet po shpërndahen gjerësisht në mediat rozë.The post Rita Ora heq të brendshmet në mes të plazhit dhe shikon gjoksin e saj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Tifozët anglezë, në alarm për Botërorin e Rusisë

Tifozët anglezë, që do të udhëtojnë drejt Rusisë për të ndjekur skuadrën e tyre në Kupën e Botës së kësaj vere, janë në rrezik të madh, pasi mund të bëhen objekt sulmesh homofobike, raciste dhe antibritanike.Ministria e Jashtme e vendit ishullor dhe policia kanë bërë paralajmërimet e tyre, duke theksuar se janë marrë masa të pakta sigurie.Lajmi u publikua nga e përditshmja britanike “The Guardian”, sipas së cilës janë mbi 10 mijë tifozë anglezë, që përballen me rrezikun e sulmeve të tilla në Rusi, kjo edhe për shkak të tensioneve të krijuara javët e fundit në raportet mes Britanisë së Madhe dhe Rusisë, për shkak të helmimit të spiunit rus Sergei Skripal në Salisbury.Një ngjarje kjo, që solli edhe dëbimin e 23 diplomatëve respektivë nga Britania e Rusia. Pak kohë më parë, huliganët rusë kërcënuan nëpërmjet rrjeteve sociale tifozët anglezë që do të udhëtonin drejt Rusisë.Në raportin e publikuar u evidentua se, në futbollin rus ka pasur 190 raste të incidenteve raciste në periudh..

Lexone

Facebook gabon sërish, publikon postimet e 14 milionë përdoruesve

Facebook theksoi se kishte publikuar gabimisht mesazhet e postuara nga 14 milionë përdorues gjatë katër ditëve në muajin maj, gabimi i fundit për rrjetin social që shton polemikat për përdorimin e të dhënave të anëtarëve të saj.“Së fundi ne kemi vënë re një gabim informatik që sugjeron automatikisht publikimin e mesazheve të krijuar nga disa persona”, theksoi Erin Egan, e ngarkuar me çështjen e privatësisë tek Facebook.Ky gabim ndodhi ndërkohë që grupi po punonte për një mënyrë të re për shpërndarjen e disa elementëve të profilit të përdoruesve, si fotot, raporton ata.Ky gabim ka prekur rrjetin nga 18 maji deri më 27 maj dhe Facebook ka arritur të korrigjojë gabimin që prej 22 majit, por i janë dashur pesë ditë shtesë për t’i bërë të gjitha mesazhet private, domethënë të aksesueshme vetëm për miqtë.“Ne e kemi zgjidhur këtë problem dhe kemi filluar të paralajmërojmë të gjithë personat e prekur dhe t’u kërkojmë të verifikojnë të gjitha mesazhet që kanë postuar gjatë kësaj periudh..

Lexone

Videoklipi i Kupës së Botës, Era Istrefi dhuron spektakël

Për herë të parë është publikuar videoklipi i këngës zyrtare të këngës së Botës. Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, në bashkëpunimin me Uill Smith dhe Niki Xhem kanë bashkuar forcat për të sjellë super hitin e kësaj vere.“Live it Up” është një këngë që e ka të garantuar suksesin gjatë kësaj vere, falë të qenit ritmike, në qendër të vëmendjes për shkak të futbollit, sportit më të përhapur në mbarë botën, e gjithashtu për pjesëmarrësit në të.Prodhim i producentit Diplo, kënga është e gjitha në anglisht, por ajo që të bie në sy është zëri kumbues i Era Istrefit në refren, teksa ajo është dhe pjesa qendrore e këngës.Kënga është publikuar në “Youtube” nga Niki Xhem dhe pritet të jetë hiti më i dëgjuar i verës.8 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Shqiptarët, më të diskriminuarit në tregun e punës në Gjermani

Aplikuesit për punë më të diskriminuar në tregun gjerman janë ata me rrënjë shqiptare.Spanjollët në anën tjetër janë më të vlerësuar sesa edhe vetë gjermanët, shkruan në raportin e Qendrës Shkencore për Studime Sociale në Berlin (WZB). Raporti është publikuar të martën.Studimi ka analizuar 6000 aplikues fiktivë me prejardhje të ndryshme mes viteve 2014 dhe 2016. Shumica aplikonin për punë si kuzhinier, mekaniçar ose shitës. Studimi përveç origjinën e prindërve ka marrë parasysh edhe përkatësinë fetare.Në kohën kur personat vendas merrnin 60 për qind të përgjigjeve pozitive, ata me prindër emigrantë kishin 51 për qind përgjigje pozitive me të njëjtin kualifikim.Njerëzit me rrënjë nga Afrika dhe vendet myslimane diskriminoheshin edhe më tepër. Si shembull, aplikuesit me origjinë shqiptare merrnin ftesë në intervistë ose ndonjë telefonatë të dytë për pyetje shtesë vetëm 41 për qind.Ngjashëm negativisht trajtoheshin edhe aplikuesit pakistanezë, domenikanë, etiopianët dhe marokenë..

Lexone

Wanda dhe Mauro, pushime me “drita të kuqe” (Foto)

Nga safari në Afrikë, në detin e Seychelles hapi është i shkurtër për Wanda Nara-n dhe Mauro Icardi-n, të cilët vazhdojnë pushimet në çift larg nga fëmijët. Për bukuroshen seksi nga Argjentina është koha e bikinit: pas provave gjenerale para pasqyrës, biondia ka publikuar foto të tjera “hot”.1 of 9Adhurohen, përqafohen dhe puthen në parajsën tokësore ku janë vetëm ata. Pjesa tjetër nuk ka rëndësi. Wanda dhe Mauro larg mondanitetit milanez, pushojnë nën rrezet e diellit nudo. Futbollisti i Interit me tatuazhe në trup dhe Nara që është një “eksploziv” i feminilitetit. Një “zoom” mbi dekolte dhe të pasmet që tregon në plazh të lënë pa frymë…8 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Xhuljeta e denoncoi katër herë në Polici Xhaferr Matën, ishte i divorcuar me 1 fëmijë të vogël

Të tjera detaje janë mësuar rreth ngjarjes së rëndë që tronditi sot Tiranën. Xhafer Mata, 31 vjeç nga Kukësi por me banim në lagjen e “Don Boskos” në Tiranë qëlloi për vdekje një vajzë të re, 19 vjeçe me të cilën thuhet se kishte lidhje intime, dhe më pas vrau veten.Ai jetonte në një shtëpi private, dy katëshe, bashkë me prindëerit dhe djalin e tij të mitur. “Xhafer Mata ishte divorcuar nga bashkëshortja pasi kishte njohur 19 vjeçaren Xhuljeta Cuni”, rrëfyen fqinjët e tij.Xhuljeta gjithashtu banonte në “Don Bosko” dhe punonte si shitëse në supermarket. Ndërsa 31 vjecari edhe pse në facebook kishte publikuar një diplomë për inxhinieri mekanike, në të vertete punonte mekanik në një autoservis jo larg banesës së tij. Sipas dëshmisë së fqinjëve, mëngjesin e sotëm Xhafer Mata e kishte lënë fëmijën e vogël vetëm 1 vjeç tek familja që jetonte me qira në vilën e tij dhe kishte dalë nga shtëpia pak para orës 08:00.Disa minuta më pas ai i preu rrugën Xhuljeta Cunit, duke e lënë të vrarë në..

Lexone