Home / Tag Archives: publikuar (page 10)

Tag Archives: publikuar

Ledri Vula paralajmëron projektin e radhës?

Tashmë është bërë si një zakon që Ledri të paralajmërojë projektet e tij të reja muzikore me anë të një postimi apo detaji në rrjetet sociale.Pas publikimit të “Merri Merri” në bashkëpunim me reperin Buta, që është gjithashtu pjesë e “The Top List” duket se Ledri ka shenjestruar familjen mbretërore.Ditën e djeshme ai ka postuar një foto në profilin e tij të Instagram-it dhe e shoqëron atë me diçiturën “My Princess Diana”. Ai gjithashtu ka publikuar edhe një foto të princeshës në historinë e Instagram-it dhe të gjithë mendojnë se ai ka gati një prurje të re.My Princess DianaA post shared by Ledri Vula (@ledrivula) on May 31, 2018 at 10:29am PDT2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Nusja e Dautit si një zonjë e vërtetë

Lola Haradinaj është bashkëshorja e politikanit të njohur kosovar, Daut Haradinaj,Ajo është një femër tepër e bukur dhe atraktive si dhe eleganca nuk i mungon në çdo paraqitje.Lola është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet, shkruan orainfo.Sot ajo ka publikuar një fotografi në të cilën po duket tejet e bukur dhe atraktive. Burimi: Gazeta ExpressThe post Nusja e Dautit si një zonjë e vërtetë appeared first on Thashetheme VIP.

Lexone

Azil politik për dëshmitarin “X”? Ja çfarë thotë ministri i Brendshëm në Kosovë për këtë çështje

Vetëm pak ditë më parë, Albert Veliu, i njohur ndryshe si “dëshmitari X”, u ndalua së bashku me djalin e tij në Kosovë pasi kishin hyrë ilegalisht në këtë territor.Gjatë një vizite në pikat kufitare në Morinë dhe Shishtavec, ministri i Brendshëm i Kosovës, Bejtush Gashi, ka folur mbi çështjen e Albert Velisë, duke u shprehur se ky i fundit ka kërkuar azil politik në Kosovë.Bejtush Gashi “Albert Veliu ka kërkuar azil politik në Kosovë. Jemi duke kryer te gjitha procedurat pas kërkesës së bërë nga Albert Veliu, i njohur si “Dëshmitari X ”. Kosova është e detyruar të zbatojë konventat ndërkombëtare”, u shpreh ministri.Albert Veliu u bë i njohur për publikun shqiptar kur ai u shfaq publikisht me fytyrë dhe zë në video, duke pranuar se ishte personi që qëndronte pas audio-përgjimit të publikuar nga PD, teksa fliste për pazare droge me vëllain e ministrit të Brendshëm shqiptar, Agron Xhafaj.The post Azil politik për dëshmitarin “X”? Ja çfarë thotë ministri i Brendshëm në Kosovë për k..

Lexone

Video-përgjimi, flet Ardi: E bëra kur isha vetëm në shtëpi, nuk e kisha gruan, jam bërë pishman

I ftuar në studion e “Zonë e Lirë” Ardi Daullxhiu ka dhënë shpjegime për video përgjimin e publikuar javën e kaluar në emision.Ai ka kërkuar falje publike dhe është shprehur se nuk e di vetë se si i ka thënë ato fjalë. Ardi është shprehur se video është realizuar kur gruaja e tij nuk ishte në shtëpi.Çani: Nuk e dinim që ishe kaq qefli mo plak. Thash me vete që Ardi na tregoi një pjesë që nuk e njihnim?Ardi: “Unë e kam bërë për gallatë. Unë isha duke fol në Instagram, nuk e dija që e shikonin të gjithë.Qëlloi që nuk e kisha nusen në shtëpi se e kam xheloze. Nuk e di as vete si i thashë ato .Jam bërë pishman që i kam thënë ato fjalë. Unë i urrej femrat, nuk merrem me femra.”/zoneelire.alThe post Video-përgjimi, flet Ardi: E bëra kur isha vetëm në shtëpi, nuk e kisha gruan, jam bërë pishman appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Video shokuese/ Ja çfarë i shkakton duhani zemrës

Në Ditën Botërore Kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar një video shokuese, që tregon dëmtimet që i shkakton duhani zemrës.Kjo video ka si qëllim të ndërgjegjësojë njerëzit mbi efektet shkatërruese të duhanit në zemër, si dhe të inkurajojë duhanpirësit që të heqin menjëherë dorë nga ky ves i keq.Videoja 30-sekondëshe përfundon me një mesazh “Mbro zemrën dhe shëndetin – jo duhanit!

Lexone

Luan Rama nxjerr foton e shkrepur gjatë qeverisjes Berisha-Meta: Politika të heshtë meqë s’ka turp

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për integrim ka përcjellë një mesazh mjaft të ndjerë me rastin e 1 qershorit, ditës së fëmijëve.Ai ka publikuar fotografinë e një fëmije të shkrepur nga gazetari Fatos Baxhaku në vitin 2010 dhe të botuar asaj kohe në gazetën “Shqip” si pjesë të reportazhit “fëmijët e kromit”.Rama e ka shoqëruar portretin e fëmijës nga Bulqiza që mban një kovë kromi, me vargjet e Migjenit ‘Poema e Mjerimit’.Luan Rama nuk nguron të hedhë akuza në drejtim të qeverisë dhe thotë se politika duhet të heshtë meqë sipas tij nuk ndjen turp.Statusi i plotë:Sot në ditën ndërkombëtare të fëmijëve:Një foto sa njëmijë fjalë dhe “Poema e Mjerimit” e Migjenit!…Do të mjaftonte edhe një rast i vetëm ( për fat të keq në Shqipëri gjen me mijëra!), që qeveria, shteti dhe e gjithë shoqëria të ngriheshin në këmbë e sot t’u dedikoheshin fëmijëve; fëmijëve në nevojë, fëmijëve jetimë, fëmijëve të braktisur, fëmijëve të rrugës, fëmijëve të abuzuar, fëmijëve që nuk shkojnë në shkollë!…..

Lexone

Numri i bizneseve dhe fermerëve në Shqipëri arrin në 162 mijë në 2017, gratë menaxhojnë 30% të tyre

Në Shqipëri në fund të vitit 2017 regjistri i ndërmarrjeve numëron 162.452 ndërmarrje aktive, duke shënuar një rritje prej 1,1 %, krahasuar me vitin 2016. Deri në fund të vitit 2017 numërohen 36.520 fermerë të pajisur me Numër Identifikimi të Personit të Tatueshëm, NIPT, sipas shifrave të publikuar anga INSTAT.Ekonomia shqiptare është e përqendruar kryesisht në aktivitetin tregtar, dukuri e cila vihet re edhe në ndërmarrjet e regjistruara gjatë vitit 2017. Ndërmarrjet tregtare zënë 25,0 % të ndërmarrjeve të regjistruara gjatë vitit 2017, krahasuar me 21,0 % të regjistruara gjatë vitit 2016.Ndërmarrjet e mëdha me 50 e më shumë të punësuar zënë 1,1 % të totalit të ndërmarrjeve aktive, por kontributi i tyre në punësim llogaritet në 47,8 % në vitin 2017 nga 48,3 % në vitin 2016.Ndërmarrjet me pronarë apo bashkëpronarë të huaj zënë 3,9 % të ndërmarrjeve aktive, krahasuar me 3,5 % në vitin 2016 dhe punësojnë 12,5 % të të punësuarve gjithsej.Gratë menaxhojnë 29,7 % të ndërmarrjeve akt..

Lexone

VIDEO: Burri rreh barbarisht gruan në Turqi, ja reagimi i kalimtarëve

Media e njohur turke CCTV ka publikuar momentin dramatik ku një burrë godet dhe gjuan pa pushim ish-bashkëshorten e tij.Nga pamjet ai nuk ndalon së gjuajturi ish bashkëshorten edhe pse ajo bërtet e ulërin duke kërkuar ndihmë nga kalimtarët.Asaj i vijnë në ndihmë disa qytetarë që godasin burrin dhunues.(TemA)

Lexone

Grekët në alarm: Shqiptarët po na vjedhin lulet me mushka!

Grekët kanë ngritur një shqetësim të ri së fundmi ndaj shqiptarëve. “AFP” ka publikuar një shkrim ku thotë se shqiptarët po kalojnë kufirin ilegalisht me Greqinë dhe po vjedhin bimë medicinale me vlerë në tregun europian.“Grupe të organizuara vendosen në mal, duke jetuar në kasolle të improvizuara. Ata mbledhin sasi të mëdha bimësh dhe i transportojnë ato me anë të mushkave në territorin shqiptar”, tha për AFP Yiannis Spirou, pronar i një zone alpine në një lartësi prej 1400 metrash në malin e Gramozit.Bima më e çmuar është “Primula veris”, e cila sipas qytetarëve grekë nuk rritet në zonën shqiptare. Kjo bimë besohet se lufton infeksionet respiratore, urinare dhe lodhjen.“Është viti i parë që e kemi vërejtur kanë lëvizje. Është e lehtë të kalosh kufirin dhe të mbërrish në këto zona nga Shqipëria. Ka disa njerëz që janë të angazhuar në këtë aktivitet. Ne kemi dhënë të gjitha udhëzimet për autoritetet përkatëse dhe po përpiqemi ta trajtojmë këtë çështje”, u shpreh Nikos Papaefthymi..

Lexone

Revoltohen grekët: Shqiptarët po na vjedhin lulet me mushka!

Grekët kanë ngritur një shqetësim të ri së fundmi ndaj shqiptarëve. “AFP” ka publikuar një shkrim ku thotë se shqiptarët po kalojnë kufirin ilegalisht me Greqinë dhe po vjedhin bimë medicinale me vlerë në tregun europian.“Grupe të organizuara vendosen në mal, duke jetuar në kasolle të improvizuara.Ata mbledhin sasi të mëdha bimësh dhe i transportojnë ato me anë të mushkave në territorin shqiptar”, tha për AFP Yiannis Spirou, pronar i një zone alpine në një lartësi prej 1400 metrash në malin e Gramozit.Bima më e çmuar është “Primula veris”, e cila sipas qytetarëve grekë nuk rritet në zonën shqiptare. Kjo bimë besohet se lufton infeksionet respiratore, urinare dhe lodhjen.“Është viti i parë që e kemi vërejtur kanë lëvizje.Është e lehtë të kalosh kufirin dhe të mbërrish në këto zona nga Shqipëria.Ka disa njerëz që janë të angazhuar në këtë aktivitet.Ne kemi dhënë të gjitha udhëzimet për autoritetet përkatëse dhe po përpiqemi ta trajtojmë këtë çështje”, u shpreh Nikos Pap..

Lexone