Home / Tag Archives: publikuar

Tag Archives: publikuar

Në gjurmët e “bisedës Babale-Xhafaj”, kamerat e sigurisë s’kanë filmuar asnjë takim…

Hetuesit e Krimeve të Rënda nuk kanë mundur të gjejnë pamje filmike të takimit të pretenduar mes Albert Veliut dhe vëllait të ministrit të Brendshëm në një lokal në Vlorë. Ndërkohë, përgjimi origjinal i publikuar nga PD ndodhet tashme në duart e prokurorisë, e cila pritet ta çojë për ekspertim jashtë vendit. Pamjet filmike të kamerave të sigurisë të lokaleve, ku pretendohet të kenë qëndruar Albert Veliu, “Bashkëpunëtori X” i audio-përgjimit të publikuar nga Partia Demokratike nuk i kanë ardhur në ndihmë hetimit. Burime pranë grupit hetimor bënë me dije për AbcNews se nga verifikimi paraprak ka rezultuar se nuk ka pamje të ditës kur pretendohet të jetë realizuar përgjimi i bisedës mes “Babales” dhe Agron Xhafajt, vëllai i ministrit të Brendshëm. Ndërkohë prej pasdites të së martës, Prokuroria për Krimet e Rënda zotëron materialin origjinal të përgjimit, si edhe mjetin me të cilin është realizuar përgjimi. Ato u dorëzuan në prokurori nga ana e gazetarit, Jetmir Olldashi, autori i in..

Lexone

Modelja bukuroshe zgjedh të festojë duke publikuar foto të nxehta

Cristina Buccino është përfolur nëpër mediat e huaja për një flirt me Vierin dhe Borriellon, thashetheme të cilat i ka mohuar, ndërsa në vitin 2016 ajo u vu në qendër të mediave për lidhjen e mundshme me Ronaldon. #amfArcannes2018 A post shared by Cristina Buccino (@cribuccino) on May 18, 2018 at 6:26am PDT Ditën e djeshme, bukuroshja ka festuar arritjen e 2 milion ndjekësve në Instagram dhe ka vendosur që ta festojë duke postuar një foto mjaft të nxehtë. “2 milion ndjekës, ju faleminderit”, ka shkruar ajo. 2.000.000 di grazie a voi! #vivogliobene #Cri @phrancescoguarnieri #ristorantetazio #poshterrazzaroma A post shared by Cristina Buccino (@cribuccino) on May 22, 2018 at 10:16am PDT Në profilin e saj në Instagram gjen edhe një shumëllojshmëri fotosh provokuese, disa prej të cilave po i bashkangjisim më poshtë. #Iwanttocomebackherenowwwwwwwwwww… #maldives #tb A post shared by Cristina Buccino (@cribuccino) on Apr 4, 2018 at 11:49am PDT Kissed by the sun in Cannes #cannes2..

Lexone

Më në fund: Zbulohet titulli i këngës së Era Istrefit që do bëhet Himni Zyrtar i Kampionatit Botëror të Futbollit

Pas disa ditësh që ka qarkulluar lajmi se himni zyrtar i Kampionatit Botëror të Futbollit FIFA 2018, do të këndohet nga Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam, është bërë publike edhe emri i këngës. Nëpërmjet një fotoje në Instagram përkrah Nicky Jam, Will Smith ka bërë të ditur se kënga do të quhet “One life to live”. @nickyjampr @Diplo @strefie @WillSmith – One Life to Live. Live it Up. #WorldCup A post shared by Will Smith (@willsmith) on May 22, 2018 at 4:10am PDT Në këtë foto, ai ka etiketuar Dj Diplon që ka prodhuar këngën, si edhe këngëtaren Era Istrefi, ndërsa videoklipi i këngës pritet të dali më 25 maj. Ndërkohë, Era ka publikuar ditën e djeshme në Instagram dy foto, ku tregonte veshjen e saj në klipin e këngës, ku dukej shumë seksi. Pavarësisht se ajo i fshiu më pas këto foto, ato janë ruajtur, sepse asgjë nuk shpëton nga interneti… The post Më në fund: Zbulohet titulli i këngës së Era Istrefit që do bëhet Himni Zyrtar i Kampionatit Botëror të Futbollit appeared first ..

Lexone

Zbulohet misteri i Trekëndëshit të Bermudës

Prej shumë vitesh, misteri i Trekëndëshit të Bermudës ka ngjallur shumë debate, ku të shumtë janë njerëzit që janë përpjekur të zbulojnë se çfarë qëndron pas këtyre zhdukjeve të mëdha. Në këtë zonë midis Floridës, Bermudës dhe Puerto Ricos, janë zhdukur më shumë se 300 anije, flota me avionë ushtarakë dhe aeroplanë, të cilat nuk kanë lënë asnjë gjurmë se ku kanë shkuar. Ende në ditët e sotme, askush nuk e di me saktësi se pse çdo gjë që kalon ë këtë zonë zhduket pa gjurmë. Megjithatë, një teori e publikuar së fundmi ka treguar se shkak për këtë mund të jenë bërë valët e mëdha dhe të çuditshme, të cilat kanë ‘gëlltitur’ çdo gjë që u ka dalë para. Kjo teori është shpalosur edhe në një dokumentar, i cili përpiqet që të zbulojë misterin e “Trekëndëshit të djallit”. Sipas tij, i vetmi shpjegim që argumenton zhdukjet janë valët që arrijnë madhësinë e ciklopit. Ndërkohë, arsyeja se pse këto valë krijohen, nuk është zbuluar ende. The post Zbulohet misteri i Trekëndëshit të Bermudës appear..

Lexone

Mos po e teprojmë me sterilitetin? Ekspertët: Kujdes fëmijët, rrezikohen nga leucemia

Stili modern i jetës pa baktere, pasuar nga infeksionet me kalimin e moshës, mund të bëhen shkak për zhvillimin e leucemisë, sugjeron një studim i ri. Studimi, i publikuar të hënën tek revista “Nature Reviews Cancer”, ka zbuluar se leucemia akute limfoblastike, lloji më i përhapur i kancerit gjatë fëmijërisë, shkaktohet nga një proces dy-fazash. Hapi i parë është mutacioni gjenetik para lindjes, që përcakton rrezikun e zhvillimit të kësaj forme të leucemisë tek fëmija. Hapi i dytë është ekspozimi ndaj infeksioneve të caktuara me kalimin e moshës, pas kalimit të fëmijërisë në sterilitet të plotë Më specifikisht, fëmijët që rriten në pastërti të plotë gjatë vitit të parë dhe ndërveprojnë më pak me fëmijët e tjerë, janë më shumë të rrezikuar që të zhvillojnë leucemia akute limfoblastike. Profesori Mel Greaves, nga Instituti i Hulumtimit të Kancerit, sugjeron se ky lloj kanceri mund të parandalohet. “Ky studim është fryt i disa dekadave punë kërkimore dhe jep një shpjegim më të qartë ..

Lexone

Detajet nga Policia/ Kush është vlonjati që u arratis sot nga gjykata

Eshtë arratisur nga gjykata e Vlorës në momentin që po lexohej masa e dënimit nga gjyqtari i seancës I veshur me pantallona të zeza e bluzë rozë, vlonjati Mikel Kasaj në foton e publikuar, arriti të arratiset sot nga salla e gjykatës së Vlorës, sapo kreu i këtij institucioni, Skënder Haluçi dha vendmin. Momenti i arratisjes së 28-vjeçarit nga salla e gjyqit Në njoftimin e policisë thuhet se: Më datë 23.05.2018, rreth orës 10:25, Salla Operative Vlorë është njoftuar se prej ambienteve të Gjykatës Vlorë ku shërbimet e IEVP-së kishin dërguar për masë sigurie shtetasin Mikel Kasa, 29 vjeç, ky i fundit është arratisur. Shërbimet policore të IEVP-së gjatë shoqërimit të këtij shtetasi në ambientet e Gjykatës nuk kanë kërkuar mbështetjen e forcave policore të DVP Vlorë. Aktualisht nga ana e Drejtorisë Vendore e Policisë Vlorë janë ngritur disa grupe kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen dhe ndalimin e këtij shtetasi. Policia kërkon bashkëpunimin dhe ndihmesën e çdokujt q..

Lexone

Çuni i Fahriut: Mos ma përmendni babin, s’do ketë më komision parlamentar pa u dëgjuar unë. Më 26 maj do rrëzoj Ramën

Çuni i Fahri Balliut ka qenë mjaft i revoltuar sot në komisionin e Ligjeve ku ka kërkuar që ai të mos zhvillojë normalisht punimet. Teksa kreu i komisionit Ulsi Manja ka kërkuar zhvillimin me qetësi, deputeti Klevis Balliu ka reaguar ashpër duke kërkuar që kolegët mos i përmendin babain dhe mos e lidhin aktivitetin e tij politik me botuesin e gazetës “55”. Manja i ka kujtuar Balliut se babai i tij Fahri Balliu gjatë ditës qëndron me demokratët, ndërkohë gjatë natës darkon me ministrat socialiste, ç’ka është publikuar edhe në media. Demokrati ka thënë se pa u dëgjuar ai, komisioni nuk do të mund të zhvillojë punimet. (TemA) Klevis Balliu: Ja mundesi te marr djalen pse ke frike nga nje pyetje. Cili nga ju mendon qe eshte normale ne nje vend demokratik qe ministri i Brendshem te kete vellain ne burg per droge, na e thoni dhe ikim ne jemi dakort. tensione ne seance (Miratohet ne parim pr/ligji mes zhurmave) Manja: Qetesi. Balliu: Drogen e keni kthyer ne sistem. Manja: Ke tre dite ..

Lexone

Tirana e 10-ta, Rama publikon artikullin që promovon turizmin

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar një shkrim dedikuar turizmit dhe më konkretisht atij në Tiranë. Duke publikuar artikullin e “Lonely Planet”, kreu i qeverisë fton të gjithë qytetarët që të lexojnë materialin, të cilin e gjeni “Me ftesën që të shkoni vetë deri tek numri 10 e pastaj t’i lini të vazhdojnë “kokat e mëdha” të klubit të llafeve të Tiranës të thonë se Tirana është bërë qytet i pajetueshëm. Ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama. Prestigjiozja amerikane “Lonely Planet” që boton guidat më të famshme në botë për udhëtimet, ka renditur Tiranën ndër 10 vendet që duhen vizituar patjetër nga turistët këtë verë. Në artikullin e saj, “Lonely Planet” shkruan se kryeqyteti shqiptar nuk është vetëm një qytet “portë” por është metropol i fuqishëm që ka pësuar transformim. “Dikush vështirë se do të impresionohej lehtë, nëse do t’i tregonin një destinacion udhëtimi më të mirë sesa Tirana, një qytet që gjendet mes brigjeve të Adriatikut dhe Alpeve Shqiptar..

Lexone

Laura imiton Pamela Anderson-in (Foto)

Gjithnjë ironike, “showgirl”-i spanjoll Laura Barriales, e cila ka publikuar disa foto që ngjasojnë me filmin e famshëm “Baywatch”. “Pamela? Thuajse…”, – ka shkruar ajo në rrjetet sociale, duke iu referuar aktores dhe modeles amerikane Anderson. 1 of 8 Me një kostum të kuq ‘body’, edhe Laura ka treguar linjat e trupit buzë detit. Dhe është e gjitha për t’u adhuruar! 23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO: Gjuajti me armë në hotelin e Trump, ndërhyn policia, plagos agresorin

Policia e Floridës ka publikuar pamjet dramatike të sulmit me armë në hotelin “Trump National Golf Club Doral” pranë Miami-t. Incidenti u shënua të premten, kur një person i armatosur, i identifikuar si 42-vjeçari Jonathan Oddi, u qëllua në këmbë para arrestimit të tij. 42-vjeçari hyri në hollin e hotelit dhe filloi të bërtiste kundër Trump përpara se të hapte zjarr. Punonjësit e hotelit, të tmerruar ikën menjëherë. Zyrtarët nga qyteti i Doral dhe Departamentet e Policisë Miami-Dade iu përgjigjën thirrjeve të shumta për të shtëna në zonë. Siç tregojnë pamjet nga vendi i ngjarjes, oficerët hynë në hotel dhe shpejt arrestuan të dyshuarin. Oddi u qëllua dhe më pas u çarmatos para se të nisej për në Qendrën Rajonale të Traumës Kendall. Pasi u trajtua, ai u transferua në zyrën e vrasjeve të Miami-Dade për marrjen në pyetje, pas së cilës ai u dërgua në Qendrën Korrektuese Knight Turner Guilford. (TemA TV)

Lexone