Home / Tag Archives: publikon

Tag Archives: publikon

Rama viziton familjen e varfër: Nuk e prisja kaq të merrshme (Video)

Kryeministri Edi Rama është ndalur një familje në Shijak, në kushtet e varfërisë ekstreme.Ai ka vizituar familjen e Hysen Zhupanit, i cili jeton me të shoqen dhe tre fëmijët në kushte mjerimi.“Kjo sot është ndryshe. Shumë ndryshe. Por desha ta ndaj me ju pa bërë asnjë koment. Ditë të mbarë të gjithëve miqtë e mi”, shkruan Rama, teksa publikon edhe videon.Ndërsa shkon personalisht dhe viziton familjen me tre fëmijë, ai u premton se shtëpia do të rindërtohet dhe do të mobilohet. “Do shihemi shpejt besoj, para se të vijë dimri”, i premton Rama familjes.Më tej ai shton, “Nuk e prisja kaq të tmerrshme”.https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1654634484665472/31 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Cima ka një kërkesë befasuese për ju!

Ai vazhdon të jetë ndër humoristët më të kërkuar.Edhe sot Rasim Thaçi mbetet ndër humoristët më aktiv, duke sjellë skena të shumta humoristike, shkruan Kosovarja.Kohëve të fundit, ai po publikon imazhe të shumta nga e kaluara e tij, duke na kthyer në kohë, teksa e shfaq veten e tij kur ka qenë i vogël.Një nga ato imazhe është edhe fotoja familjare, ku shihet Cima kur ka qenë i vogël, pranë familjes së tij. “Viti 1955… cili jam unë?” ka shkruar ai në foton e lezetshme, duke kërkuar nga fansat e tij se a e gjejnë se cili është Cima.Komentet kanë qenë të shumta, duke treguar se cili është aktori. Po ju, e dini cili është?

Lexone

Operohet moderatori i njohur i Klanit, miku i tij publikon fotot

Saimir Kodra, moderatori i njohur i emisionit investigativ “Stop”, është shtruar në spital. Sipas burimeve afër tij, Saimiri i është nënshtruar një operacioni në shtyllën kurrizore, i cili ka rezultuar i suksesshëm.Miku i tij, Alket Islami ka bërë publike këtë lajm, ku ka postuar edhe disa foto së bashku me moderatorin në rrjetet sociale.“Live. Eh mër Sajmir Kodra! Për një dhëmballë shtrohesh në spital! Portokalle për spital pls!”, ka shkruar ai përbri fotos ku ka dalë me Saimirin. Në këtë foto, moderator shihet duke buzëqeshur dhe shfaqet në gjendje të mirë shëndetësore.The post Operohet moderatori i njohur i Klanit, miku i tij publikon fotot appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

 Majk nis pushimet me të dashurën e re, publikon videon me të

Majk është një nga reperët më të njohur dhe më të dashur për publikun shqiptar, i cili vazhdimisht sjell këngë që kthehen në hite.Pas ndarjes së bujshme me ish të dashurën e tij, Majlinda Zekën, me të cilën ka edhe një djal, Roanin, Majk prej disa kohësh tashmë ka rinisur një lidhje me një vajzë tjetër.Reperi është kapur disa herë mat me modelen kosovare Melita Nushi dhe mesa duket, Majk ka vendosur mos ta fshehi më atë.Së fundmi, çifti kanë shkuar për disa ditë pushimi anës detit dhe në një foto që Majk ka hedhur në Instastory, ai kap në një moment në kamer këmbët e Melitës, por më pas e ndryshon kamerën në drejtimin tjetër.The post Majk nis pushimet me të dashurën e re, publikon videon me të appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Këto janë fotot më të nxehta të “gangësteres” nga Elbasani që u shpall “Miss Universe Albania”

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2018 ku do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Amerikë.Bukuroshja njihet në rrjetet sociale për postimet provokuese që bën.Herë pas here ajo publikon shkrepje gjatë pushimeve.Më poshtë në galerinë virtuale do të njiheni me disa prej pozave më të “nxehta” të saj. (TemA)

Lexone

DENONCIMI/ Berisha publikon audio-përgjimin “Babale 2”: Ja pse duhet të dorëhiqet Rama

Sali Berisha ka shpërndarë një “audio-përgjim” të ri, ku sipas tij, kryeministri Edi Rama ka folur me një gazetar.Në materialin e transmetuar nga emisioni “Stop”, pretendohet se shefi i qeverisë ka fyer në bisedë telefonike një reporter me emrin Renaldo.Ngjarja ka nxitur reagimin e ish-kryeministrit Berisha, i cili mesa duket ka qenë i indinjuar.Pas “Babales”, ky është “skandali” i dytë i shpërndarë nga Partia Demokratike, ku si në rastin e parë, dallohet qartë se bëhet fjalë për një montazh.“Shpeton Edi Rama, gazetari i fallsifikoi zerin!?!?!?Lexoni mesazhin dhe shikoni vedeon e qytetarit dixhital! sb“Doktori,sa po ja ma kthyen pergjigjen nga laboratori me i famshem ne bote dhe me tha : nuk eshte zeri origjinal i Edi Rames..” shkruan Berisha. (TemA)

Lexone

KBR publikon studimin mbi Ndryshimet Klimatike në Ballkanin Perëndimor: Rritje alarmante e temperaturës

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) botoi një studim mbi ndryshimet klimatike në Ballkanin Perëndimor, duke treguar një rritje alarmante të temperaturës në të gjithë territorin, me rritjen e vëzhguar të temperaturës prej 1.2ºC në të ardhmen e afërt, e destinuar të ngrohej më tej me 1.7 – 4.0 ° C dhe madje edhe më shumë se 5.0 ° C deri në fund të shekullit, në varësi të përpjekjeve globale në reduktimin e emetimeve të gazrave serrëAnalizat e ndryshimeve klimatike në rajon pranojnë se shëndeti i njeriut, siguria dhe cilësia e jetës janë shumë të prekshme ndaj rreziqeve natyrore:· Bujqësia (zvogëlimi i cilësisë së ushqimit, erozioni dhe degradimi i tokës, etj.);· Pylltaria (rreziku i lartë i degradimit të pyjeve të përhapur, zhdukja e taksave aktuale, etj.);· Burimet ujore (mungesa e ujit të pijshëm, etj.); dhe· Shëndeti i njeriut (rritja e valëve të nxehtësisë, ndërhyrja e sëmundjeve të reja të transmetuara nga vektorët, etj)Për më tepër, informacioni mbi ndryshimet klimat..

Lexone

Uindi Haxhia shpërthen ndaj fansit që i komentoi të pasmet, publikon mesazhet private

Uindi Haxhia, motra e këngëtares së famshme Enca Haxhia, është duke krijuar një emër të vetin në showbiz-in shqiptar. Ajo njihet për publikun nga pasioni që ka për tualetin ku ka krijuar një blog të vetin, si edhe për fotot provokuese që poston vazhdimisht.𝓐𝓵𝔀𝓪𝔂𝓼 & 𝓕𝓸𝓻𝓮𝓿𝓮𝓻A post shared by UindiHaxhia (@itsuindi) on Jun 1, 2018 at 9:28am PDTSë fundmi, Uindi ka hedhur një foto joshëse të sajën nga pishina, ku ka ekspozuar të pasmet e saj.Sa bukur lodrojne femijetA post shared by UindiHaxhia (@itsuindi) on Jun 5, 2018 at 9:12am PDTMesa duket, blogeres nuk i ka pëlqyer aspak komenti i një djali dhe ka vendosur që t’i kthejë përgjigje atij.Ajo ka treguar publikisht mesazhet private që ai i ka dërguar. “Po ti kur më shkruajte mua ‘je si shpirt’, tani komenton kështu. S’ke faj, të lëndohet egoja mashkullore kur të kthejnë përgjigje në direct message”, ia ka kthyer Uindi atij.I got the CAKE You got the ICINGA post shared by UindiHaxhia (@itsuindi) on Apr 5, 2018 at 11:57am..

Lexone

Saimir Tahiri kapet me Gaz Demin, Berisha publikon pamjet

Ish- kryeministri Sali Berisha i rikthehet edhe njëherë çështjes së Saimir Tahirit. Ai publikon një foto të ish- ministrit nën shoqërinë e presidentit të “Partizanit”, Gaz Demi.Sipas Berishës ky është takimi i tretë në radhë mes tyre dhe ka për qëllim hakmarrjen ndaj nëj personi që nuk bëhet i ditur.“Saimir Trafiku dhe Gaz Hoxha takohen dhe po diskutojne per te treten dite me radhe hakmarrjen, viktimen e tyre te radhes!”, shkruan Berisha.The post Saimir Tahiri kapet me Gaz Demin, Berisha publikon pamjet appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: John Terry nis pushimet me patneren seksi

John Terry ndjehet mjaft energjik edhe pse nuk arriti të kualifikohej me Aston Villa-n për në Premier League.Ish-kapiteni i Chelsea-t ka nisur disa ditë pushimi në Mykonos krah bashkëshortes së tij.John dhe Toni ndjehen mjaft të lumtur që nga viti 2007 kur vendosën të martohen.Çifti herë pas here publikon në rrjetet sociale momentet më të veçanta nga jeta e tyre. (TemA)

Lexone