Home / Tag Archives: prokurorine

Tag Archives: prokurorine

Skandali i abuzimit seksual në Kili, pezullohen 14 priftërinj

Katërmbëdhjetë priftërinj të përfshirë në skandalin e abuzimit seksual në Kili janë pezulluar.Kjo u njoftua nga dioqeza e Rancagua, duke shpjeguar se edhe pse nuk ka “elemente për faktin se veprimet e priftërinjve të pezulluar përbëjnë krime nga pikëpamja ligjore”, u paraqit një ankesë në Prokurorinë Publike për fillimin e një hetimi.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Tentohet të hidhet në erë muri i hidrocentralit në Kukës

Një pjesë e murit që furnizon me ujë hidrocentralin e “Lapajve” në Kukës është tentuar të hidhet në erë me lëndë plasëse.Njoftimi i plotë i policisë:Më datë 17.05.2018, gjatë natës, në vendin e quajtur “Mali i fshatit Fshat”, Kukës, persona të paidentifikuar kanë dëmtuar me lëndë plasëse një pjesë të murit të kanalit që furnizon me ujë hidrocentralin e “Lapajve”, në një gjatësi prej 6.8 metra. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Kukës, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me eksploziv”, parashikuar nga neni 152 i Kodit Penal.(TemA)

Lexone