Home / Tag Archives: projekti

Tag Archives: projekti

Vladimir Putin i tregon limuzinën e re Princit arab: Shikoni çfarë i thotë

Presidenti rus Vladimir Putin është takuar me princin e Kurorës së Abu Dhabi, Mohammed bin Zayed Al Nahyan, pas një vizite të këtij të fundit në kryeqytetin Rus, Moskë.Pas bisedës dhe takimit, Putin e ka ftuar Princin për të parë makinën e tij nga projekti i ri “Kortezh”.“Është shumë e rehatshme”, tha princi arab duke u ulur përkrah Putinit.The post Vladimir Putin i tregon limuzinën e re Princit arab: Shikoni çfarë i thotë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO+FOTOT: Vladimir Putin i tregon “bishën” e tij Princit arab: Është shumë e rehatshme

Presidenti rus Vladimir Putin është takuar me princin e Kurorës së Abu Dhabi, Mohammed bin Zayed Al Nahyan, pas një vizite të këtij të fundit në kryeqytetin Rus, Moskë.Pas bisedës dhe takimit, Putin e ka ftuar Princin për të parë makinën e tij nga projekti i ri “Kortezh”.“Është shumë e rehatshme”, tha princi arab duke u ulur përkrah Putinit. (TemA)

Lexone

Tirana, projekti Superiore nis me rinovimin e Ze Marias

Ka nisur sot zyrtarisht projekti Superiore pwr klubin e Tiranes.Presidenti i bardhebluve Refik Halili, ka gjetur akordin me trajnerin Ze Maria per te rinovuar kontraten per dy vitet e ardhshme.Se bashku me te kane rinovuar dhe ndihmes trajneri Marco Aurelio dhe pergatitesi atletik Rafael Costa.Marreveshja e re ka sjelle shtrengimin e duarve mes paleve per nje projekt ambicioz. Klubi vijon punen per bere gati pergatitjet verore dhe skuadren Superiore.

Lexone

VIDEO: “Kullat fantazmë” nga 28 deri në 30 kate shkatërrohen për 15 sekonda

Katër ndërtesa të papërfunduara në një ‘qytet fantazmë’ janë shkatërruar në Kinën lindore, pothuasje 10 vite pasi projekti u braktis.Kullat u shkatërruan me eksplozivë duke u shembur për vetëm 15 sekonda.Blloqet e banesave, të gjitha 28 deri në 30 kate, kishin mbetur të zbrazëta që nga viti 2009 pasi kompania ndërtuese falimentoi dhe hoqi dorë nga projekti i pasurive të paluajtshme.Projekti Vistaria Bay ishte menduar të ishte një kompleks rezidencial dhe u ndërtua pak metra larg nga deti në portin e Yantait, provinca Shandong, por që nuk u popullua asnjëherë. (TemA)

Lexone

Varret ilire të Selcës, Kumbaro: 250 mijë euro investim për rehabilitimin e tyre

Varret ilire të Selcës do t’i nënshtrohen rehabilitimit të tyre pas dekadave të tëra të lëna në harresë të plotë, pa asnjë lloj investimi. Lajmin e mirë për këtë trashëgimi unikale e ka dhënë ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro e cila thotë se tashmë projekti i rehabilitimit është miratuar, me një vlerë prej 250 mijë eurosh.“Unikale janë varret monumentale ilire në Selcë të Mokrës, shek. IV-III p.K., që gjenden në faqen lindore të kodrës së quajtur Gradishtë, në të cilën ndodhen gjurmët e qytetit ilir të Selcës së Poshtme. i vizituam bashke me Ambasadoren e Delegacionit Europian, Romana Vlahutin, për të prekur konkretisht jo vetëm një vlerë të rrallë të kulturës shqiptare, por edhe dobinë e projektit që kemi hartuar e miratuar tashmë me një vlerë prej 250 mijë eurosh, për rehabilitimin e varreve, mjaft të dëmtuara nga degradimi natyror, nga mungesa prej dekadash e investimit dhe konservimit”, shkruan Kumbaro në Facebook.Në Javën e Evropës, vëmendje të veçantë iu kushtua Korçës, Po..

Lexone

FOTOT: “Perla e Jugut” hap dyert për turistët, ja projekti që do të transformojë Sarandën

Qyteti i Sarandës nga dita në ditë duket se po merr një pamje tjetër.Projekti i Rilindjes Urbane i ka dhënë turistëve një motiv më shumë për ta vizituar.Teksa sezoni i ri ka filluar të thithë pushuesit e parë, mjaft kantierë të hapur në kuadër të planit të ri urbanistik, kanë rehabilituar zonën buzë detit dhe pritet ta transformojnë tërësisht.Më poshtë po përcjellim disa prej imazheve të projektit “Rilindja Urbane” që po rivitalizon hapësirën mahnitëse që ofron kjo perlë e jugut në Shqipëri.Hidhini një sy galerisë sonë virtuale para se të bëni gati valixhet. (TemA)

Lexone

Pasuria e familjes Berisha, Shkëlzeni në krizë pas rrëzimit të Berishës nga pushteti dhe bashkëjetesës me Arminën. Argita, Saliu e Liria…

Nëse gjatë kohës kur kishin babain kryeministër deklaronin deri në 300 mijë euro në vit të ardhura në fushën e konsulencës dhe pasurive të paluajtshme, pas rrëzimit të Sali Berishës nga pushteti, fëmijët e tij, Argita dhe Shkëlzeni, deklarojnë fitime modeste nga ky aktivitet.Zbardhet pasuria e familjes Berisha për vitin 2017, ku ndryshe para vitit 2013, tashmë mungojnë apartamentet e reja dhe shumat e mëdha të parave të fituara nga konsulenca dhe ndërmjetësimi.Referuar deklaratave të pasurisë, Shkëlzen Berisha, gjatë vitit 2017, ka fituar vetëm 3 milionë lekë nga aktiviteti i tij në fushën e konsulencës.Vitin që u larguar Sali Berisha nga pushteti, Shkëlzeni rezulton se ka krijuar kompaninë ‘Albanian Legal Company’, nga e cila deklaron 959 784 lekë pagë vjetore. Gjithashtu, Shkëlzen Berisha, gjatë vitit 2017, deklaron rrudhje të pesë llogarive bankare dhe shtim të vetëm një llogarie bankare.Gjatë këtij vitit, Shkëlzeni deklaron se ka shlyer një borxh me vlerë 75 mijë euro si dhe kred..

Lexone

Rama: Si do të transformohet qendra e Fierit dhe Gjanica (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me një lajm të mirë për qytetin e Fierit. Ai bën me dije se së shpejti nis projekti i programit kombëtar për Rilindjen Urbane. Rama publikon edhe një video nga projekti, të cilën e gjeni më poshtë. Rama bën me dije se pas ndërhyrjes në zonën e lumit Gjanica, kjo zonë do të bëhet pjesë integrale e qytetit.1 of 9“Mirëmëngjes dhe me këtë projekt të Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, që nis zbatimin së shpejti për ta kthyer qendrën e Fierit nga një parking të ndotur në një hapësirë të re publike, si edhe lumin Gjanica nga “Lana e dytë” e Saliut të Parë, në pjesë integrale të qendrës së re të qytetit të rilindur, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.MIRËMËNGJES dhe me këtë projekt të Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, që nis zbatimin së shpejti për ta kthyer qendrën e Fierit nga një parking të ndotur në një hapësirë të re publike, si edhe lumin Gjanica nga “Lana e Dytë” e Saliut të Parë, në pjesë integrale të qendrës së re t..

Lexone

Investimi për bulevardin mbyll 200 biznese në Vlorë

Në nisje të sezonit turistik, në një kohë kur Vlora mbushet me turistë, një nga rrugët kryesore të saj është bllokuar.1.5 kilometër e Bulevardit Ismail Qemali është hapur i gjithi si pjesë e një rikonstruksioni që do të kushtojë 12 milionë euro, por projekti që synon të përmirësojë të gjithë zonën po u kushton shumë shtrenjtë 200 bizneseve që janë në të dyja anët e rrugës.Ata thonë se po famimentojnë. Askush nuk kalon më në këtë rrugë.Pronarët e lokaleve, dyqaneve thonë se kanë shumë pak klientë, ndërsa në këtë periudhë bllokimi janë të detyruar që të paguajnë taksat e plota pa asnjë lehtësim.Anëtar të Këshillit Bashkiak thonë se këtë shqetësim e kemi ngritur dhe Këshill për heqjen e taksave.Ndërkohë, një pjesë e bizneseve, por edhe shumë biznese të reja janë hapur në zonën e Lungomares, atje ku projekti po përfundon.2 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Young Zerka sapo lançoi këngën e tij më të re, e dëgjuat “Anna”?

Këngëtari shqiptar na kishte lajmëruar se shumë shpejt do të nxirrte këngën e tij më të re dhe e ka mbajtur premtimin.“Anna” është kënga e tij më e re dhe projekti solo i këngëtarit, ndaj mos e humbisni pa dëgjuar!The post Young Zerka sapo lançoi këngën e tij më të re, e dëgjuat “Anna”? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone