Home / Tag Archives: programit

Tag Archives: programit

Agron Llakaj largohet nga Vizion Plus? Aktori tregon si qëndron e vërteta

Një foto e shkrepur gjatë ditës së sotme të Agron Llakajt, moderatorit, aktorit dhe autorit të “Al Pazar” me Ben Blushin, drejtorin e Top Channel u interpretua si një lëvizje e mundshme e Gonit në këtë televizion.Tiranapost ka kontaktuar vetë Agronin për të mësuar diçka më shumë se sa supozimet që shkruheshin lart e poshtë.“Një kafe, miqësi e vjetër, më bëri një propozim po ideja është kështu që mund të iki nga Vizioni mund të mos iki nga Vizioni.Jam duke vlerësuar propozimin”, tha Agron Llakaj.Ndërkohë që u pyet edhe nëse do të kishte largim a do ishte individual apo i gjithë programit dhe ai tha se është autor i spektaklit të humorit, duke nënkuptuar që nëse ka ndryshime, shpërngulet i gjithë emisioni.

Lexone

Ekspertët: Femrat vdesin për këtë gjë tek meshkujt !

Femrat kanë preferencat e tyre në lidhje me pamjen fizike të meshkujve. Disa i duan të gjatë, zeshkanë apo biondë, por është një detaj rreth meshkujve që i pëlqen pjesës më të madhe. Sipas një studimi të fundit u zbulua nga ekspertët se 2/3 e femrave duan të dalin me meshkuj që kanë tatuazhe. Studimi u bazua në aplikacionin e takimeve ku 64% preferonin të kishin në krah dikë që e do artin e trupit.Ndërkohë vetëm 39% e meshkujve duan që të kenë një lidhje me një vajzë që ka tatuazhe. Por, edhe gjinia mashkullore është e mendimit se tatuazhet e bëjnë një mashkull më tërheqës. “Ne jemi surprizuar nga fakti i trendit të tatuazheve. Shumë nga përdoruesit tanë janë në kërkim të dikujt me piktura në trup”, ka thënë themeluesi i programit, Benno Spence.The post Ekspertët: Femrat vdesin për këtë gjë tek meshkujt ! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Rama tregon rastin e mjekut që la Italinë për të punuar në Korçë (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me rastin e një mjeku, i cili ka lënë Italinë për të punuar në spitalin e Korçës. Rama thekson se kjo është arritur falë bonusit që qeveria jep për mjekët specialistë që do punojnë larg vendit të tyre të banimit.“Mirëmëngjes dhe me dëshminë e Dr. Martinit që falë Programit Kombëtar të mbështetjes me bonus për punësimin e mjekëve të specializuar në të gjitha spitalet e vendit, ka lënë Italinë për të kryer shërbimin e tij në Spitalin Rajonal të Korçës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri.MIRËMËNGJES dhe me dëshminë e Dr. Martinit që falë Programit Kombëtar të mbështetjes me bonus për punësimin e mjekëve të specializuar në të gjitha spitalet e vendit, ka lënë Italinë për të kryer shërbimin e tij në Spitalin Rajonal të Korçës, ju uroj një ditë të mbarëGepostet von Edi Rama am Donnerstag, 17. Mai 201818 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rama uron myslimanët, nxjerr fotot e restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut: Agjërim të lehtë…

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot gjithe besimtaret myslimane per nje agjerim te lehte, duke postuar fotot e restaurimit te Xhamise së Et’hem Beut në Tiranë.Mesazhi i RamesMIRËMËNGJES dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, pjesë e programit “Rrugët e Besimit” që mundeson restaurimin e objekteve të Kultit si pjesë e zhvillimit të Turizmit Kulturor, ju uroj të gjithë qytetarëve myslimanë agjërim të lehtë

Lexone

Si të skalisni një trup të ri në vetëm 8 javë

Rhana nga Australia është shembulli që me përkushtim mund të arrihet gjithçka.Me teknikën F45, që nënkupton një regjim strikt ushtrimesh për 45 minuta çdo ditë, ajo ia ka dalë që të transformojë fizikun e saj brenda 8 javësh.Rhana iu bashkua programit 8-javor F45 në shkurt të këtij viti – programi që përshin 45 minuta ushtrime me intensitet të lartë, trajnime në pistë garash dhe një program dietik me 3 faza.2 javët e para asaj iu kërkua që mos të konsumonte kafeinë, alkool dhe sheqer, e të merrte shumë pak karbohidrate.Rhana ishte aq e vendosur, sa arriti që brenda 8 javësh të skaliste një trup krejtësisht të ri. Ajo nuk ka qenë e vetmja. Të gjithë personat që i janë bashkuar programit F45 kanë arritur që t’ia dalin të transformojnë fizikun e tyre.

Lexone

Gjyqtarja Fatjona Memçaj, nesër në “sitën” e vetting-ut

Prokurorja e Apelit të Tiranës, Fatjona Memçaj të hënën, do të përballet në seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, i cili përfaqësohet në këtë proces rivlerësimi nga Alma Faskaj, Roland Ilia dhe Firdes Shuli.Paralelisht me punën në Prokurori, Memçaj është përfshirë edhe në mësimdhënie. Në vitin 2016 ajo ka qenë edhe eksperte e programit të trajnimit vazhdues në Shkollën e Magjistraturës.Prokurorja Fatjona Memçaj ka qenë subjekt i deklarimit të pasurisë prej vitit 2003, kur mbante postin e prokurores së rrethit në Tiranë. Në vitin 2007, Memçaj ka punuar si drejtoreshë e Koordinimit Ligjor në Presidencë, detyrë të cilën e ka mbajtur deri në fund të vitit 2012. Më pas, Memçaj është emëruar drejtore kabineti në Prokurorinë e Përgjithshme dhe prej vitit 2013 mban pozicionin e prokurores së Apelit në Tiranë.Analiza e pasurisë është një ndër tre shtyllat e rivlerësimit për gjyqtarët, së bashku me kontrollin e figurës dhe vlerësimin e aftësive profesionale. Skeda grafi..

Lexone

Kuvendi voton qeverinë “Zaev” në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Votimit të qeverisë së Maqedonisë i parapriu një debat që zgjati për dy ditë mes deputetëve të shumicës së re dhe opozitës së ish-kryeministrit Gruevski. Përballë akuzave të kundërshtarëve politike kreu i LSDM, Zaev, paraqiti synimet kryesore te programit të tij qeverisës: rritja ekonomike dhe …

Lexone