Home / Tag Archives: profesion

Tag Archives: profesion

Video/ Kamera amatore filmon momentin e vrasjes së dyfishtë në “Don Bosko”

Në videon mëposhtë tregohen momenti kur Xhafer Mata ka qëlluar me pistoletë Xhuljeta Çunin, vajzën 19 vjeçare që jetonte në zonën e “Don Boskos”, Tiranë.Në këto pamje të siguruara nga Tv Klan, ora shënon 08:20 dhe shihet se si 31 vjeçari nga Kukësi, me profesion inxhinier, që mban veshur një bluzë të kuqe, lëshon pistoletën në trotuar, pasi e ka qëlluar dy herë të renë, që gjendet e shtrirë në trotuarin e rrugës “Eshref Frashëri”, pak metra larg tij.Disa sekonda më pas ai rrethohet nga policia, në anën tjetër të rrugës. Thirrjeve për t’u dorëzuar iu përgjigj duke qëlluar veten me një plumb në kokë. U dërgua në spital, por disa minuta më vonë ndërroi jetë.The post Video/ Kamera amatore filmon momentin e vrasjes së dyfishtë në “Don Bosko” appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Lidhje të paligjshme uji, procedohen penalisht 3 punonjës të UKT

Tre punonjës të Task-Forcës së ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë, janë proceduar penalisht, pasi akuzohen për kryerjen e veprës penale “Korrupsion pasiv”.Tre punonjësit lejuan lidhje të paligjshme të ujit në disa subjekte në zonën e ish-gurores në Lanabregas dhe Dajt.Personat e proceduar janë Erald Qosja, Astrit Nikolla dhe shtetasi me iniciale K.A. Gjithashtu në këtë aferë janë të përfshirë edhe pronarët e subjekteve Florjan Lana dhe shtetasi me iniciale A.H, por edhe H.L. dhe U.Sh, me profesion hidraulik.22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I vodhi 60 mln lekë ‘burrit’ që gjeti në FB, kërkohet 5 vjet burg për 27-vjeçaren

Prokuroria ka kërkuar 5 vjet burg për Enertila Beqajn, vajza nga Durrësi që i vodhi përmes mashtrimit 60 mln lekë të dashurit virtual të njohur në Facebook.Viktimë e 27-vjeçares ishte 30-vjeçarit me profesion drejtor poste në Manëz, Barush Ahmetit. Të dy njiheshin në Facebook prej dy vitesh, por nuk ishin takuar asnjëherë.Enertila mbante në foton e profilit të saj në Facebook imazhin e një aktoreje meksikane, me anë të të cilës mesa duket mundi të joshte me sukses drejtorin e postës së Manzës, i cili pa e takuar asnjëherë fizikisht, i kishte plotësuar çdo nevojë dhe dëshirë 27-vjeçares duke i blerë dhurata të shtrenjta e sende të tjera, vlera totale e të cilave shkonte në 60 mln lekë.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I vodhi 60 mln lekë përmes mashtrimit ‘burrit’ të gjetur në FB, kërkohet 5 vjet burg për 27-vjeçaren

Prokuroria ka kërkuar 5 vjet burg për Enertila Beqajn, vajza nga Durrësi që i vodhi përmes mashtrimit 60 mln lekë të dashurit virtual të njohur në Facebook.Viktimë e 27-vjeçares ishte 30-vjeçarit me profesion drejtor poste në Manëz, Barush Ahmetit. Të dy njiheshin në Facebook prej dy vitesh, por nuk ishin takuar asnjëherë.Enertila mbante në foton e profilit të saj në Facebook imazhin e një aktoreje meksikane, me anë të të cilës mesa duket mundi të joshte me sukses drejtorin e postës së Manzës, i cili pa e takuar asnjëherë fizikisht, i kishte plotësuar çdo nevojë dhe dëshirë 27-vjeçares duke i blerë dhurata të shtrenjta e sende të tjera, vlera totale e të cilave shkonte në 60 mln lekë.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Nusja e Sali Berishës ngre temperaturat, nxjerr gjoksin që po i shpërthen

Blogerja shqiptare Armina Mevlani di si të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes, shkruan ShkodraNews.E hijshme dhe lozonjare, Armina është shumë aktive në rrjete sociale, pasi pasionin e saj e ka kthyer tashmë në profesion dhe numëron me mijëra ndjekës.Armina herë pas here publikon foto, por e fundit po i vë flakën rrjetit. Bukuroshja shfaqet në det me bikini dhe format trupore të Arminës janë për tu lakmuar.

Lexone

FOTO/ “Si nuk ju vjen turp?”, çfarë e revoltoi Klaudia Pepën me komentuesen në Instagram

Kohët e fundit Albi Nako dhe Klaudia Pepa kanë qenë në qendër të vëmendjes.Kjo pasi u përfol se Albi tashmë ka gjetur dashurinë e tij të re dhe se ishte në lidhje me balerinën e njohur, Alba Hoxhën. Së fundmi ishte një komentues në foton e fundit te postuar nga Pepa i cili ka bërë që ajo t’i kundërpërgjigjet dhe të vendosë pikat mbi ‘i’.“Dashuro Albi Nakon që t’boni njeri jo bananen,”- shkruante fansja, ndërkohë balerina ia kthen kështu: “Po si nuk ju vjen turp që flisni kështu? Njeri më ka bërë familje ime në radhë të pare pastaj Albi ka pjesën e vet me profesion. Mëso te shkruash me logjikë,”- u shpreh Klaudia.

Lexone

FOTO/ I kujtojnë Albi Nakon, Klaudia Pepa bën për ‘një lek’ fansat

Ndonëse është bërë gati një vit nga ndarja e tyre, Klaudia Pepa dhe Albi Nako sërish mbeten ndër më të komentuarit në media e rrjete sociale, edhe pse rrugët e tyre kanë marrë drejtime të ndryshme.Ditën e sotme Klaudia postoi në Instagram një foto ku shfaqej plot stil e veshur me një xhaketë të verdhë teksa shkruante: “E dashuroj këtë ngjyrë”, shoqëruar me një emoji banane.“Dashuro Albi Nakon që t’boni njeri jo bananen”, i komentonte një fans balerinës e cila nuk ja përtoi përgjigjen.“Po si nuk ju vjen turp që flisni kështu? Njeri më ka bërë familje ime në radhë të pare pastaj Albi ka pjesën e vet me profesion. Mëso te shkruash me logjikë”, i shkruajti Klaudia.Pas replikës së balerinës fansi e ka fshirë menjëherë komentin e tij.

Lexone

Perrie Edwards, partnerja e Chamberlain tifoze e zjarrtë e Liverpool

Oxlade-Chamberlain luajti pak më shumë se çerek ore lojë në fitoren 5-2 të Liverpoolit në “Anfield” ndaj Romës, duke mërzitur shumë partneren e tij, Perrie Edwards, e cila këtë sfidë të madhe po e ndiqte në tribunë.Bukuroshja angleze, me profesion këngëtare, do të bëjë gjithçka që 24-vjeçari të riaftësohet në kohë për takimin e kthimit, sepse dëshiron të jetë në “Olimpico” në mbështetje të “The Reds”.1 of 425 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone