Home / Tag Archives: producentit

Tag Archives: producentit

Një tjetër emër i njohur i kinemasë nën akuzë për përdhunim

Një tjetër emër i madh i kinemasë nën akuzë për abuzim seksual. Regjisori Luc Besson është akuzuar nga një aktore 27-vjeçare për dhunë seksuale, shkruan “Associated Press” duke iu referuar një burimi gjyqësor.Regjisori 59-vjeçar, përmes avokatit të tij, ka mohuar kategorikisht çdo veprim në dëm të saj.Aktorja, e cila ka preferuar të ruajë anonimatin, sipas “Variety” ka punuar me Besson në dy prej filmave filmave të tij. Ajo e ka akuzuar regjisorin francez se e ka droguar dhe më pas ka abuzuar me të.Besson ka drejtuar filma si “Le Grand Bleu”, “Leon”, “Nikita”, “Elementi i pestë” etj., si dhe ka qenë në rolin e producentit për shumë të tjerë. (TemA TV)

Lexone

FOTOT: Brenda “parajsës” 4.91 milionë dollarëshe të Leonardo DiCaprios

Leonardo DiCaprio është zhvendosur në Los Angelos.Aktori i famshëm ka blerë një shtëpi të re për shumën e 4.91 milionë dollarëve, e cila i përkiste producentit Moby.Shtëpia, e cila ndodhet në zonën e Los Feliz, është një “parajsë” më vete.Ajo është e arreduar me stil anglez dhe ka pesë dhoma gjumi dhe tetë banjo.Në këtë shtëpi gjen spa, pishina, kinema dhe çdo gjë tjetër që do ju shkojë në mendje. (TemA)

Lexone