Home / Tag Archives: prodhuar

Tag Archives: prodhuar

MEME/ “Artan Fuga letër drejtorit të RTSH-së: Herë tjetër në festival duhet një kaba me klarinetë dhe Ylli Baka”

Rrjetet sociale herë pas here ironizojnë zhvillimet në vend, debatet politike, sociale apo edhe kulturore që çelen nga aktorë të ndryshëm.Së fundmi ka qenë pedagogu Artan Fuga i cili ka shfaqur pakënaqësi nga përfaqësimi i Shqipërisë në Eurovizion duke e konsideruar si të turpshëm. Ky reagim nxiti reagime të shumta në publik duke sjellë një sërë replikash.Si duket faqet e njohura të humorit kanë qenë të vëmendshme ndaj tyre dhe kanë prodhuar meme “pikante” për ndjekësit.Ndërkohë, rrjeti nuk ka lënë pa thumbuar as presidentin Ilir Meta, kryeparlamentarin Gramoz Ruçi apo edhe ambasadoren e BE-së Romana Vlahutin.Hishini një sy galerisë sonë virtuale, koha për të qeshur. (TemA)

Lexone

MEME/ Artan Fuga letër drejtorit të RTSH-së: Herë tjetër në festival duhet një kaba me klarinetë dhe Ylli Baka

Rrjetet sociale herë pas here ironizojnë zhvillimet në vend, debatet politike, sociale apo edhe kulturore që çelen nga aktorë të ndryshëm.Së fundmi ka qenë pedagogu Artan Fuga i cili ka shfaqur pakënaqësi nga përfaqësimi i Shqipërisë në Eurovizion duke e konsideruar si të turpshëm. Ky reagim nxiti reagime të shumta në publik duke sjellë një sërë replikash.Si duket faqet e njohura të humorit kanë qenë të vëmendshme ndaj tyre dhe kanë prodhuar meme “pikante” për ndjekësit.Ndërkohë, rrjeti nuk ka lënë pa thumbuar as presidentin Ilir Meta, kryeparlamentarin Gramoz Ruçi apo edhe ambasadoren e BE-së Romana Vlahutin.Hishini një sy galerisë sonë virtuale, koha për të qeshur. (TemA)

Lexone

Teuta kërkon tre pikët e rradhës dhe kundër Kukësit

Kukësi mund të konsiderohet si ‘macja e zezë’ për Teutën, një duel që më së shumti ka parë fitues kampionët në fuqi, pavarësisht se ku është luajtur, në Durrës apo ‘Zeqir Ymeri’.Madje shifrat flasin në favor të verilindorëve, që në 26 përballjet ndërmjet tyre kanë 16 fitore, ndaj 4 të djemve të detit, ndërkohë që edhe golat e shënuar janë dukshëm në favor të Kukësit, që ka shënuar dyfishin e kundërshtarit, 48 ndaj 24.Në sezonet e fundit kjo sfidë ka prodhuar edhe polemika të shumta mbi gjykimin, ku mjafton të kujtojmë sfidën e fazës së 3-të, ku të dy trajnerët si Pacult ashtu edhe Begeja, kishin rezerva për arbitrimin.Megjithatë në situatën ku ndodhet Teuta shifrat nuk kanë shumë vlerë, pasi çdo sfidë është si një finale për mbijetesë tek durrsakët. Teuta vjen nga fitorja shpresëdhënëse ndaj Partizanit dhe besimi është rritur së tepërmi në skuadër për të arritur sa më parë mbijetesën.Madje djemtë e detit nuk tremben as nga fakti që në 13 javët e fundit Kukësi njeh vetëm një hum..

Lexone

VIDEO: “Çudia nuk zgjat 3 ditë”, rrjetet sociale tallen me “ndarjen” e dyshes Duma-Salianji përmes këngës së Andi Shkozës

“Çudia tre ditë zgjat”, thotë një shprehje e vjetër e cila synon të tregojë se sa shpejt harrohen gjërat në Shqipëri.Por duket se historia e dyshes “Duma-Salianji” e kanë nxjerrë jashtë mode këtë konstatim duke vijuar të prodhojë diskutime por edhe humor në rrjet.Më poshtë po përcjellim një video të faqes së humorit “Placenta” në Instagram, e cila e ka shfrytëzuar këtë situatë për të prodhuar një moment komik.Hidhini një sy. (TemA)http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2018/05/George_Lamberis_instagram.com_BiXGZXLjK0U.mp4

Lexone

Ja si mund ta kuptoni nëse keni celular origjinal apo fals, vetem në këtë mënyrë

Viteve të fundit telefoni celular është kthyer në një fiksim të vërtetë, e ca më tepër mburrja duke thënë se “e kam origjinal”.Për të gjetur vendin e prodhimit, mjafton të shtypni *#06# dhe më pas butonin e telefonatës. Pasi të keni bërë këtë veprim, do t’ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra, ku shifra e 7 dhe e 8 tregon vendin e prodhimit.Normalisht, çdo shifër është një kod për shtetin përkatës.Kodi 00- Telefoni juaj është prodhuar në vendin origjinal të pajisjes si Apple SHBA, Samsung i Koresë së Jugut01 ose 10- Telefoni është prodhuar në Finlandë02 ose 20- Telefoni është prodhuar në Emirate03 ose 30- Telefoni është prodhuar në Kore04 ose 40- Telefoni është prodhuar në Kinë05 ose 50- Telefoni është prodhuar në Brazil, Shtetet e Bashkuara ose Finlandë06 ose 60- Telefoni është prodhuar në Hong Kong, Kinë ose Meksikë08 ose 80- Telefoni është prodhuar në Gjermani.

Lexone

Celular origjinal apo fals? E kuptoni vetëm në këtë mënyrë

Viteve të fundit telefoni celular është kthyer në një fiksim të vërtetë, e ca më tepër mburrja duke thënë se “e kam origjinal”.Për të gjetur vendin e prodhimit, mjafton të shtypni *#06# dhe më pas butonin e telefonatës. Pasi të keni bërë këtë veprim, do t’ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra, ku shifra e 7 dhe e 8 tregon vendin e prodhimit.Normalisht, çdo shifër është një kod për shtetin përkatës.Kodi 00- Telefoni juaj është prodhuar në vendin origjinal të pajisjes si Apple SHBA, Samsung i Koresë së Jugut01 ose 10- Telefoni është prodhuar në Finlandë02 ose 20- Telefoni është prodhuar në Emirate03 ose 30- Telefoni është prodhuar në Kore04 ose 40- Telefoni është prodhuar në Kinë05 ose 50- Telefoni është prodhuar në Brazil, Shtetet e Bashkuara ose Finlandë06 ose 60- Telefoni është prodhuar në Hong Kong, Kinë ose Meksikë08 ose 80- Telefoni është prodhuar në Gjermani.The post Celular origjinal apo fals? E kuptoni vetëm në këtë mënyrë appeared first on Zonë E Li..

Lexone

Holandë, shpiket ambulanca dron

Në Holandë është prezantuar ambulanca e parë fluturuese. Ajo është një pajisje e montuar tek një dron, i cili vjen nga qielli tek personat e goditur nga arresti kardiak.Pajisja është e përbërë nga fibra karboni dhe komponentë të tjerë, të prodhuar nw një printer 3D. Çdo ambulancë e telekomanduar, kap një kosto prej 17.600 euro.Deri më tani në treg ndodhet vetëm një e tillë. Ajo mund të transportojnë deri në 4 kg dhe fluturon 100 kilometra në orë.29 tetor 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Tiny, njihuni me celularin më të vogël në botë (Foto)

Është telefoni më i vogël në botë dhe do të jetë trendi i vitit 2018. I lehtë si një monedhë, “Tiny t1” peshon 13 gramë, i gjatë më pak se 5 centimetra dhe i gjerë rreth 2.Për ta prodhuar, kompania ka lancuar një mbledhje fondesh në platformën popullore “Kickstarter”, duke arritur në pak kohë 100 mijë euro, kur synonte të mbërrinte në 28 mijë. Celulari funksionon me rrjetin e vjetër “2G”, “por do të varet nga vendi”, shkruajnë nga kompania. Mban në rubrikë 300 numra, mund të dërgohen 50 sms dhe mban edhe listën e 50 thirrjeve të fundit. Bateria zgjat 3 ditë në “stand-by” dhe 3 orë bisedë. Do të jetë gati për majin 2018 me një çmim të ulët. Do të kushtojë 35 stërlina, rreth 39 euro.1 of 68 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone