Home / Tag Archives: prodhimi

Tag Archives: prodhimi

Pogradec, kapet i dënuari për armëmbajtje pa leje

Një person i shpallur në kërkim, i dënuar me katër vite e gjysmë burg si pjesë e një grupi vrasësish me pagesë, është vënë në prangat e policisë.I arrestuari është Aleksandër Gora, 44 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec.Kapja e tij u bë nga policia e Pogradecit gjatë ditës së sotme, pasi rezulton i dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë.Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e ka dënuar në 30 mars, me 4 vjet, 6 muaj e 25 ditë burg për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, “Sigurimi i kushteve dhe mjeteve materiale për të kryer vrasje”, kryer në bashkëpunim.8 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I dënuar me 7 vite burg, vihet në pranga mirditori

I dënuar me 7 vite burg, vihet në pranga mirditori

Një shtetas i dënuar me 7 vite burgim për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” është kapur nga policia në Mirditë. Në pranga ra shtetasi Algert Mikeli, 35 vjeç, banues në Mirditë. Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Lezhë, lënë në fuqi nga …

Lexone