Home / Tag Archives: probleme (page 34)

Tag Archives: probleme

Kryemadhi: S’ka dhunë nga ne! Ndoshta provokatorët…

Kryemadhi: S'ka dhunë nga ne! Ndoshta provokatorët...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika kryemadhi ka garantuar se protesta e opozitës së bashkuar më 27 maj, nuk do të jetë e dhunshme. Por ajo nuk përjashtoi mundësinë që dhuna të krijohet nga provokatorë të futur në mes të turmës nga mazhoranca. Ndaj Kryemadhi i bëri apel të …

Lexone

Shenjat që tregojnë se jeni duke e tepruar me sheqer

Shenjat që tregojnë se jeni duke e tepruar me sheqer

Nuk është sekret se sheqeri gjendet në thuajse çdo gjë që e konsumoni, bile edhe në ato ushqime që fare se prisni. Gjithashtu nuk është sekret se konsumimi i sheqerit është duke u bërë problem serioz që mund të shpijë në probleme shëndetësore si diabeti dhe sëmundjet e zemrës, transmeton …

Lexone

Të nderuara dama, këto janë gabimet tuaja në dhomën e gjumit!

Të nderuara dama, këto janë gabimet tuaja në dhomën e gjumit!

Korrigjoni këto imtësi dhe bëjeni që ai thjesht të bëhet i varur nga ju. Merrni me qetësi, nuk janë këto ndryshime të mëdha. Mjafton që vetëm pak të relaksoheni. Pasiviteti Ndonëse dominon mendimi që ai duhet të jetë gjithmonë që patjetër të iniciojë seksin, insistoni vetëm në disa poza në …

Lexone

Tragjedi në Gjirokastër, burri djeg shtëpinë dhe më pas var veten

Tragjedi në Gjirokastër, burri djeg shtëpinë dhe më pas var veten

Një ngjaje e rëndë ka tronditur qytetin e Gjirokastrës. Një 53-vjeçar nga lagjja ‘Zinxhira’ në Gjirokastër, pasi i ka vënë flakën shtëpisë, është vetëvarur në një përrua në lagjen ‘Manalat’. Shtetasi me inicialet A.V., 53 vjeç është gjendur i vetëvarur nga policia në afërsi të ish-banesës në lagjen ‘Manalat’ pas …

Lexone

Si ta dalloni gripin e stomakut nga helmimi me ushqim?

Si ta dalloni gripin e stomakut nga helmimi me ushqim?

Dhembja e fuqishme në lukth, krupa, ngërçet, problemet me tretjen, temperatura e ngritur lehtë – të gjitha këto janë simptoma të gripit të stomakut, ose helmim me ushqim. Si t’i dalloni këto dy gjendje dhe kur duhet reaguar? Helmimi me ushqim kryesisht manifestohet në afat prej një deri në tetë …

Lexone

Tri arsye shkencore për të cilat të ankuarit i bën keq shëndetit

Tri arsye shkencore për të cilat të ankuarit i bën keq shëndetit

Sipas studiuesit Steven Parton, kur ti ankohesh kjo i bën dëm shëndetit. Megjithëse në jetën e përditshme hasni shumë probleme dhe shqetësime është mirë që të mos i shfaqni ato te të tjerët. Kur mendimet janë të këqija, kjo e shton edhe më shumë negativitetin. Për këtë ekzistojnë tri arsye …

Lexone