Home / Tag Archives: prishtine

Tag Archives: prishtine

Përveç që ishte fejuar para pak ditësh, polici i zhdukur ishte edhe djali i vetëm pas 6 motrave

Dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë pësuar aksident të rëndë mbrëmë në Kaçanik, pasi kanë rënë me veturë nga ura mbi lumin Lepenc, prej një lartësie rreth 150 metra. Dy policët nga Kaçaniku që po kërkohen janë Malësor Dashi dhe Armend Trena. Malësor Dashi kishte pak kohë që ishte fejuar me të dashurën e tij, B.SH, më saktë në muajin gusht të vitit 2017. Ai ishte djali i vetëm i familjes Dashi duke lënë pas gjashtë motra.Malësori i cili vjen nga qyteti i Ferizajit, ku edhe jeton, ka përfunduar studimet në një kolegj privat në Prishtinë.

Lexone

Vdes gazetari i njohur Agim Binaku

Me pikëllim ju njoftojmë se u nda nga jeta kolegu ynë Agim Binaku. Vdiq në moshën 62 vjeçare pas një sëmundjeje të shkurtër. Agim Binaku ishte zëvendësdrejtor i programit informativ të RTV 21 dhe redaktor përgjegjës i redaksisë së sportit të RTV 21, pjesë e të cilit ishte qysh nga …

Lexone

7 shkurt, çfarë do të ndodhë në Kosovë?

Ngjarjet më të rëndësishme të ditës. Një ditë pas publikimit të Strategjisë së re të Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, ministrja e Integrimit Evropian e Kosovës, Dhurata Hoxha, do të paraqesë qëndrimin zyrtar të dikasterit që ajo drejton përkitazi me raportin e Brukselit. Hoxhaj do të mbajë një konferencë për …

Lexone