Home / Tag Archives: prinderit

Tag Archives: prinderit

DETAJET: Breshëri plumbash mbi prindërit, ky është “mostra” që ekzekutoi nënën dhe babain: Punoj si vrasës me pagesë (fotot)

Një 26 vjeçar ka ekzekutuar ditën e sotme nënën dhe babanë e tij.Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen e ‘Llixhave’ në Peshkopi ku Qemal Sela ka qëlluar dy prindërit e tij.Nëse i hedh një sy profileve në rrjetet sociale të të riut shihet se ai kishte shënuar se punonte si ‘vrasës me pagesë’, detaj ky vërtet i rëndë, duke e ballafaquar këtë me ngjarjen e sotme.Sipas policisë, në lagjen “Llixha”, Qyteti Peshkopi, ka ndodhur një vrasje në familje.Qemal Sela, rreth 26 vjeç, ka vrarë me armë zjarri automatik babain dhe nënën e tij,: Flamur Sela, 55 vjeç, dhe Zeqimete Sela, 50 vjeçe, banues në Peshkopi.Policia në kohë rekord ka arritur të kapë autorin e vrasjes.Grupi hetimor vijon hetimet në vendin e ngjarjes.

Lexone

Shkodër, mësues e nxënës denoncojnë drejtoreshën për dhunë

Mësues, nxënës dhe prindër të tyre janë bërë bashkë në Shkodër për të denoncuar në polici drejtoreshën e shkollës 9-vjeçare Osman Dhampiraj” në fshatin Shtoj të Ri. Sipas denoncimit të depozituar në drejtorinë vendore të policisë, titullarja e shkollës, Saime Hegrepi, akuzohet për ushtrim dhune psikologjike e fizike mbi kolegët dhe nxënësit e saj.Për rreth 3 orë me radhë mësuesit, nxënësit e shkollës, psikologja si dhe prindërit e njërit prej fëmijëve kanë bërë kallëzimet ndaj drejtoreshës Hegrepi.Mësohet se nuk kemi të bëjmë me një rast të distancuar dhune në këtë shkollë nga drejtoresha, por të përsëritur. Ditën e djeshme situata ka degjeneruar, pasi drejtoresha ka thirrur në shkollë të afërm të saj për të ushtruar dhunë.Drejtoresha në deponimin e dhënë në polici, ka mohuar një fakt të tillë, duke e quajtur komplot për ta hequr atë nga puna.6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E rëndë/ 8 vjeçari kafshohet nga Pitbulli tek “Pazari i Ri”

Një fëmijë 8 vjeç është kafshuar nga një qen i racës “Pitbull” duke marrë plagë në këmbë, teksa po luante në sheshin e Pazarit të Ri bashkë me fëmijë të tjerë.Babai i djalit, Marius Spahia, rrëfeu për News 24 se fëmija i tij është traumatizuar nga sulmi i qenit, pa maskë mbrojtëse.Ai tregon se djalin e dërgoi në Spitalin Ushtarak dhe tani do të bëjë vaksina të kushtueshme.“Ishim tek Pazari i Ri duke luajtur, padashje djali i afrohet qenit, i cili ia kthen me një egërsi të madhe. Qeni ishte i lidhur por nuk kishte maskë mbrojtëse. Djali im bërtiste, policia nuk ishte fare, e çuam direkt në Spital Ushtarak. Djali ka bërë disa vaksina dhe pret të bëjë dhe vaksina të tjera të kushtueshme. Qentë duhet të kenë maskat e veta,” – tha i ati.Marius Spahia tregon se i zoti i qenit qëndroi tërësisht indiferent ndaj kësaj ngjarje të rëndë.“Falje nuk kërkoi, as nuk u indinjua të vinte. Si duket pronarët kanë vetë probleme, as nuk e pa se çfarë kishte fëmija im”.Vete 8-vjecari e kujton i ..

Lexone

Pitbulli i kafshon të birin tek Pazari i Ri, flet i ati: Të dalim me armë për fëmijët, i zoti i kafshës kishte hallin e qenit

Një fëmijë 8 vjeç është kafshuar nga një qen i racës “Pitbull”, duke marrë plagë në këmbë.Djali ishte duke luajtur në sheshin e Pazarit të Ri bashkë me fëmijë të tjerë, kur është sulmuar nga qeni i egërsuar pa maske mbrojtese .Babai i djalit Marius Spahia rrefen per News 24 se fëmija i tij është tramatizuar.“Ishim tek Pazari i Ri duke luajtur, padashje djali i afrohet qenit, i cili ia kthen me një egërsi të madhe. Qeni ishte i lidhur por nuk kishte maskë mbrojtëse. Djali im bërtiste, policia nuk ishte fare, e çuam direkt në Spital Ushtarak. Djali ka bërë disa vaksina dhe pret të bëjë dhe vaksina të tjera të kushtueshme. Qentë duhet të kenë maskat e veta,” tha i ati.I zoti i qenit jo vetëm nuk ka kërkuar falje sipas babait , as nuk ka dhënë ndihmë, por ka qëndruar indiferent.“Falje nuk kërkoi, as nuk u indinjua të vinte. Si duket pronarët kanë vetë probleme, as nuk e pa se çfarë kishte fëmija im”.Vete 8 vjecari e kujton i friksuar momentin kur u sulmua papritur nga qeni.“P..

Lexone

Burri i vdiq në paraburgim, Entela: Do var veten, bashkë me fëmijët

Për familjen e Enea Ftoj, i cili ndërroi jetë në komisariat më 17 maj, hallet nuk kanë fund.Bashkëshortja e tij Entela, me tre fëmijë të vegjël bën apel për ndihmë. “Prej dy javësh fle së bashku me tre fëmijët jashtë. Flemë tek Pazari dhe në lulishte të qytetit.Nuk kam asnjë të ardhur. Fëmijët ka disa ditë që nuk ushqehen, askush nuk më ka ofruar ndihmë. Kërkoj një shtëpi ku të strehohem bashkë me fëmijët, në të kundërt do var veten. Policia që më vrau burrin, të na vrasë ne të katërt”, ka rrëfyer e reja me lot në sy.Pas vdekjes së të shoqit, Entela bashkë me fëmijët 5 vjeç, 3 vjeç dhe 1 vjeç, u largua nga shtëpia e tij dhe për pak kohë jetoi tek prindërit, të cilët gjithashtu bën apel pasi nuk kishin mundësi ta mbanin.“Tani jetoj tek gjyshja, pasi prindërit e Eneas nuk kanë për vetë mundësi ekonomike. Nëse shteti nuk merr masa për mua, unë do të varem me gjithë fëmijë. Nuk kam shpresë tjetër”, është shprehur ajo më herët.5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Familja e Enea Ftoj mes 4 rrugëve: Policia që më vrau burrin të na vrasë edhe ne

Për familjen e Enea Ftoj, i cili ndërroi jetë në komisariat më 17 maj, hallet nuk kanë fund. Bashkëshortja e tij Entela, me tre fëmijë të vegjël bën apel për ndihmë. “Prej dy javësh fle së bashku me tre fëmijët jashtë.Flemë tek Pazari dhe në lulishte të qytetit. Nuk kam asnjë të ardhur. Fëmijët ka disa ditë që nuk ushqehen, askush nuk më ka ofruar ndihmë. Kërkoj një shtëpi ku të strehohem bashkë me fëmijët, në të kundërt do var veten. Policia që më vrau burrin, të na vrasë ne të katërt”, ka rrëfyer e reja me lot në sy.Pas vdekjes së të shoqit, Entela bashkë me fëmijët 5 vjeç, 3 vjeç dhe 1 vjeç, u largua nga shtëpia e tij dhe për pak kohë jetoi tek prindërit, të cilët gjithashtu bën apel pasi nuk kishin mundësi ta mbanin.“Tani jetoj tek gjyshja, pasi prindërit e Eneas nuk kanë për vetë mundësi ekonomike. Nëse shteti nuk merr masa për mua, unë do të varem me gjithë fëmijë. Nuk kam shpresë tjetër”, është shprehur ajo më herët.The post Familja e Enea Ftoj mes 4 rrugëve: Policia që ..

Lexone

Gruaja e 27-vjeçarit që gjeti vdekjen në Komisariatin e Korçës: Kam mbetur rrugëve dhe pa bukë me tre fëmijë, do var veten

Për familjen e Enea Ftoj, i cili ndërroi jetë në komisariat më 17 maj, hallet nuk kanë fund.Bashkëshortja e tij Entela, me tre fëmijë të vegjël bën apel për ndihmë.“Prej dy javësh fle së bashku me tre fëmijët jashtë. Flemë tek Pazari dhe në lulishte të qytetit.Nuk kam asnjë të ardhur.Fëmijët ka disa ditë që nuk ushqehen, askush nuk më ka ofruar ndihmë.Kërkoj një shtëpi ku të strehohem bashkë me fëmijët, në të kundërt do var veten. Policia që më vrau burrin, të na vrasë ne të katërt”, ka rrëfyer e reja me lot në sy për Top Channel.Pas vdekjes së të shoqit, Entela bashkë me fëmijët 5 vjeç, 3 vjeç dhe 1 vjeç, u largua nga shtëpia e tij dhe për pak kohë jetoi tek prindërit, të cilët gjithashtu bën apel pasi nuk kishin mundësi ta mbanin.“Tani jetoj tek gjyshja, pasi prindërit e Eneas nuk kanë për vetë mundësi ekonomike.Nëse shteti nuk merr masa për mua, unë do të varem me gjithë fëmijë.Nuk kam shpresë tjetër”, është shprehur ajo më herët.

Lexone

FOTOT/ Tritan Kalo këshilla prindërve: Kujdes, këto janë shenjat kur ju duhet të shqetësoheni për shëndetin e tyre

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë disa këshilla për prindërit.Përmes një postimi në rrjetet sociale ai sjell disa shembuj dhe sqarimin përkatës mbi shenjat e fruthit.Ndër të tjera ai shkruan:“Rikujtesë…Në këto javët e fundit shpresoj se kolegët dhe prindërit duhet të kenë bërë KUJDES, se jo çdo ekzantemë e paraprire ose jo nga një syndrome febrile pseudo-gripale ka qënë dhe është FRUTH…Dy fotot e para janë të rasteve tipike me fruth, POR ekzantemat e fotove tre dhe katër, ku ekzantemat vërehen edhe në duar e këmbë NUKU kanë të bëjnë fare me fruthin, por me Hand-Foot and Mouth Disease (HFMD), ndërsa tre fotot e fundit kanë te bëjnë me Mononukleozën infeksioze, e paraprirë nga syndromë pseudo-gripale, POR më shpesh nga një tonsilit dhe të vijuar me një ekzantemë morbiliforme, e cila “ashpërsohet” edhe me shumë nëse të sëmurit i përshkruajmë Amoksicilinë ose Ampicilinë…MOS u bezdisni nga kjo rikujtesë, POR vetëm këtë javë unë jam ndeshur me shumë raste të konfonduara për F..

Lexone

Sadiku dhuron mijëra euro për bamirësi dhe feston ditëlindjen me familjen në studio!

I ftuar surprizë në programin “Dua të të bëj të lumtur” për Xhuljon, djalin e vogël që ëndërronte të bëhej futbollist, ishte lojtari i Kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku. Arbana Osmani zbuloi një anë të futbollistit që nuk e kishim njohur më parë.Armando të gjitha paratë që kishte fituar nga një fushatë publicitare i kishte dhuruar për të rindërtuar shtëpitë e disa familjeve në vendin ku ishte rritur.Gjithashtu ai kishte dhe ditëlindjen e 27-të disa ditë më parë. Arbana kishte ftuar për të festuar së bashku ditëlindjen në studio prindërit dhe të fejuarën e tij.1 of 4Kohë më parë nëpër portale dhe në gazeta qarkulloi lajmi se Armando Sadiku ishte fejuar, por sot për herë të parë në programin “Dua të të bëj të lumtur” u njohëm me Elonën, vajzën që i ka rrëmbyer zemrën.Prindërit e uruan Armandon për ditëlindjen e tij dhe i uruan sa më shumë suksese dhe sa më shumë gola.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I premtoi se do t’i çonte vëllain me kamion në Angli, kuksiani mashtron vajzën dhe i merr eurot

Rastet e mashtrimeve ditët e sotme janë shtuar pafund dhe një gjë e tillë i ka ndodhur edhe një vajze shqiptare, e cila po kërkonte që ta çonte vëllain e saj në Angli për një jetesë më të mirë.Ajo shpjegon se personi të cilin e quante mik, i ka marrë 600 euro duke e mashtruar dhe ia ka dërguar ish-të dashurës së tij të cilës i kishte lekë borxh, duke i shpjeguar asaj se ishte nusja e “kamionistit”. Vëllai i saj nuk mbërriti kurrë atje dhe vajza kërkon paratë e “vjelura me lezet” nga patrioti i saj kuksian.Vajza ka rrëfyer:Pershendetje JOQ, dua te bej nje denoncim. Jetoj ne Itali jam e ndare e punoj ne qendisje me dore rreth 8-15 ore ne dite vetem e vetem mos ti shtrij doren askujt. Kam per te mbajtur veten me gjithe shpenzime e me duhet te ndihmoj dhe familjen ne Shqiperi pasi prinderit nuk punojn per arsye shendetesore. Historia ime nis kështu.. Vellai im 24 vjec punonte kamarjer ne Shqiperi me 170 mije leke te vjetra ne muaj dhe ato lek si dilnin as atij per veten e tij jo me p..

Lexone