Home / Tag Archives: pranishme

Tag Archives: pranishme

Itali, 700 turistë “i shpëtojnë” zjarrit në plazh (Foto)

Një fshat turistik është evakuuar pas rënies së një zjarri në zonën antike të qytetit-shtet të Kamarina-s, një lokalitet në Raguza pranë Sicilisë në Itali. Përveç Club Med, në zonë është e pranishme edhe një tjetër strukturë: ish-Kastalia.1 of 6Zjarrfikësit kanë hasur vështirësi për të shuar flakët për shkak të erërave të forta. Rreth 700 turistë janë “strehuar” të frikësuar në plazh dhe për motive sigurie është evakuuar i gjithë siti turistik.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Familjet mbretërore më të pasura në Europë, shteti më i vogël ka princin më të kamur

Dasma e djeshme mbretërore në Britani ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen kah një tjetër regjim, ai i mbretërimit.Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II, është më popullorja në të gjithë globin, por nuk është e vetmja mbretëreshë, pasi janë disa shtete syresh që operojnë me mbretërim paçka se nuk janë shumë të pranishme nëpër media.Megjithatë mbretëresha e Anglisë nuk është më e pasura. Më poshtë do rendisim 10 familjet mbretërore më të pasura në Europë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e hënë 14 maj

Reshjet e shiut dhe shtrëngatat do të jenë të pranishme edhe në ditën e parë të javës së re.Sipas parashikimit të bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, reshjet e shiut do të jenë të pranishme në të gjithë territorin e vendit.Sot priten reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Shkodër dhe Lezhë ato do të jenë mesatare por lokalisht intensive të shoqëruara dhe me shtrëngata. Në qarqet e tjera ato priten të jenë të dobëta, por lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër, Tiranë dhe Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).The post Moti për ditën e sotme, e hënë 14 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Eva Longoria mbledh mikeshat para lindjes (Foto)

Nga Elizabeth Banks, te Marisa Tomei e Marcia Cross, duke kaluar tek një rrezatuese si Melanie Griffith. Kanë qenë të shumta yjet e Hollivudit të pranishme në festën e Eva Longorias të organizuar në prag të lindjes së “Baby Baston”, fëmija i parë i aktores dhe i bashkëshortit të saj, Jose Antonio Baston, i ashtuquajturi “Pepe”, 49 vjeç, president i grupit mediatik meksikan “Telesiv”.Ylli i “Shtëpiake të Dëshpëruara”, e cila ka pozuar edhe me barkun e rrumbullakosur, pritet të lindë së shpejti një djalë. Mes yjeve të Hollivudit, të cilat morën pjesë, Melania Griffith, 60 vjeçe ka ndriçuar skenën me një fustan të kuq.Aktorja, e cila është ‘single’ prej pak kohësh, ka postuar në Instagram shumë foto, ku në disa nga të cilat shfaqej në krah të një mashkulli, Ben Speck, në sjellje shumë intime.1 of 58 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Një luftë e re në horizont, Izraeli bëhet gati të luftojë Iranin

Një sulm ajror izraelit në qytetin perëndimor sirian, Hama, të dielën vrau një dyzinë ushtarësh iranianë dhe vuri në shënjestër zona ushtarake të furnizuara me armë nga Irani, një shenjë kjo se Izraeli dhe Irani po shkojnë drejt nisjes së një lufte, thonë zyrtarë amerikanë, të cituar nga rrjeti NBC.“Në listën e konflikteve potenciale më të ashpra në botë, ajo mes Izraelit dhe Iranit në Siri është e para”, bëri të ditur një zyrtar i lartë amerikan.Zyrtarë amerikanë thanë se Israeli F-15-at e goditën qytetin Hama, pasi Irani dorëzoi armë në një bazë ku strehohet Brigada e 47 iraniane.Izraeli është shfaqur gjithnjë e më agresiv në lidhje me influencën e Iranit në Sirinë fqinje. Ndërsa Rusia drejton luftën ajrore për regjimin e Asadit në Siri, Irani drejton luftën në rrugë tokësore dhe ushtria e tij është e pranishme në çdo bazë ruse dhe siriane.Në dy javët e fundit, Irani i ka shtuar fluturimet ushtarake drejt Sirisë, rrjedhimisht edhe furnizimet me armë. Zyrtarët amerikanë dyshoj..

Lexone

Kapën motrat, Eni i thotë Gretës: Na ngele beqare

Janë motrat më të përfolura në shoubizin shqiptar.  Është fjala për Gretën dhe Eni Koçin, të cilat janë mjaft të pranishme në shtypin rozë me publikimin e imazheve të njëpasnjëshme, shkruan Gazeta Blic. Është kjo Eni, e cila e ka ngacmuar së fundmi Gretën me anë të një imazhi duke …

Lexone

Harrojeni Anën, motra e saj ju lë pa mend me këto të pasme

Ana Kabashi konsiderohet të jetë femra më “in”, në shoubizin shqiptar Ajo është mjaft e pranishme në shtypin rozë, me publikimin e imazheve të llojllojshme e tejet provokuese. Siç duket për këto forma bombastike janë në konkurrencë motrat Kabashi, që përveç Anës motra e saj Arta ju çmend me të …

Lexone

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan[/caption] Artistja e njohur Mihrije Braha ka qenë e pranishme ditë më parë në spektaklin e njohur Zhurma Video Music Awards ku ka fituar edhe çmimin “Best Balade”. Në intervistën që ajo ka dhënë pas eventin para moderatorit Maksim Gjokaj në lidhje …

Lexone