Home / Tag Archives: pothuajse

Tag Archives: pothuajse

Qytetarët e Tiranës paguan 2.7 milionë euro për të parkuar makinat në vitin 2017

Të parkosh në Tiranë është një mision shumë i vështirë. Vështirësia e parë qëndron në gjetjen e një parkimi sidomos në rrugët kryesore.Problemi i dytë qëndron tek pagesa, që mesatarisht është 100 lekë për një orë, që për një person që punon 8 orë, i duhen 800 lekë në ditë, apo rreth 17.6 mijë lekë në muaj, nëse do të paguante për 22 ditë pune.Të ardhurat e Bashkisë Tiranë nga tarifa e parkimit arritën në një nivel rekord në vitin 2017, prej 338.3 milionë lekësh, apo rreth 2.7 milionë euro, që janë paguar nga përdoruesit e automjeteve në kryeqytet.Megjithatë, në raport me atë që Bashkia kishte planifikuar të mblidhte të fillim, kjo shumë është rreth 25% më e ulët (Bashkia priste të mblidhte 450 milionë lekë nga tarifa e parkimit në planifikimin fillestar të buxhetit).Në krahasim me vitin e mëparshëm, tarifa e paguar për parkim është pothuajse dyfishuar, ndërsa në raport me vitin 2014 është pesë herë më e lartë.Bashkia Tiranë thotë se në vitin 2017, arkëtimi i kësaj tarife ka n..

Lexone

FOTOT “e nxehta” nga Emily Ratajkowski

Figura e saj seksi e ka bërë një prej femrave më të përfolura në industrinë e modës.Dhe Emily Ratajkowski ka provokuar edhe një herë, duke ndarë një set të ‘nxehtë’ fotografik.Modelja 26 vjeçare u sigurua të merrte gjithë vëmendjen duke pozuar pranë një makine klasike të markës Rolls Royce.E veshur më një bluzë me ngjyrë bronz e cila zbulonte shumë nga linjat e saj joshëse, Emily e paraqitë pothuajse e zhveshur në pjesën lart. (TemA)

Lexone

Dy pjepra ”mbretërorë” shiten… 25 000 euro

Dy pjepra të varietetit ”Yubari”, frut shumë i pëlqyer në Japoni, u shitën sot për 3,2 milionë jen, thënë ndryshe mbi 25 000 euro, në një ankand në Saporo, në ishullin Hokaido.Kjo shumë, me të cilën mund të blesh një makinë në Japoni, ia kalon asaj prej 3,0 milionë jen që u arrit dy vite më parë për të njëjtin produkt ”Yubari”.Shitjet në ankande të frutave të sezonit në Japoni ofrojnë shpesh raste për rekorde të tilla, shkruan ata.Çifti i pjeprave ishte i pari që kishte arritur kohën e duhur të pjekjes.Japonezët i kanë kult frutat, pothuajse njësoj si verën e mirë.Ky lloj fruti, që konsiderohet si mbretëror, shitet zakonisht shtrenjtë në Japoni.

Lexone

Pacienti vdes një javë pas operimit, mjeku në hetim

Një mjek i QSUT-së është proceduar penalisht pasi një pacient i tij ka ndërruar jetë pothuajse një javë pas operacionit.Procedimi ndaj tij filloi pasi ditën e sotme, rreth orës 08:20, në banesën e tij në lagjen nr. 9 Korçë, ka ndërruar jetë shtetasi me iniciale K.R., 63 vjeç, i cili kishte kryer një ndërhyrje kirurgjikale më datë 16 maj, në QSUT, nga mjeku për të cilin familjarët e të ndjerit dyshojnë se ka kryer mjekim të pakujdesshëm.Mjeku 64-vjeçar me inicialet E.Ç. po procedohet në gjendje të lirë.25 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pacienti vdes disa ditë pas operacionit në QSUT, procedohet penalisht mjeku

Një mjek i QSUT-së është proceduar penalisht pasi një pacient i tij ka ndërruar jetë pothuajse një javë pas operacionit.Procedimi ndaj tij filloi pasi ditën e sotme, rreth orës 08:20, në banesën e tij në lagjen nr. 9 Korçë, ka ndërruar jetë shtetasi me iniciale K.R., 63 vjeç, i cili kishte kryer një ndërhyrje kirurgjikale më datë 16 maj, në QSUT, nga mjeku për të cilin familjarët e të ndjerit dyshojnë se ka kryer mjekim të pakujdesshëm.Mjeku 64-vjeçar me inicialet E.Ç. po procedohet në gjendje të lirë.

Lexone

Dasma mbretërore, Harry telefonoi ish-in para ceremonisë (Foto)

Dasma mbretërore në Angli i la të gjithë të mahnitur, por mediat në ishull shkruajnë për një prapskeni, që ka të bëjë me Princin Harry dhe ish të dashurën e tij, Chelsy Davy, e cila duhet theksuar se gati sa nuk u përlot në ceremoninë e dasmës së tij me Meghan Markle.The Sun shkruan se Harry dhe Davy ndanë një telefonatë tepër emotive një javë para zhvillimit të dasmës. “Ndjenjat e Chelsy ishin ngacmuar aq shumë nga kjo telefonatë, saqë ajo u mërzit dhe pothuajse u tërhoq nga shkuarja në ceremoninë e mbushur me yje”, i tha një mik i familjes Vanity Fair.1 of 5Princi i foli ish të dashurës, me të cilën qëndroi për shtatë vjet nga 2004 deri në 2011, për t’i bërë të ditur se ndërsa ishte e mirëpritur në ceremoninë dhe pritjen pasdite, ftesa për të nuk përfshinte darkën e ngushtë familjare në mbrëmje.Një shok i çiftit i tha revistës shoqërore “Vanity Fair”: “Ishte biseda e tyre e fundit, një thirrje telefonike e ndarë në të cilën ata të dy e pranuan se Harry po hidhte një hap të m..

Lexone

Nëse nuk je i kënaqur me madhësinë e penisit tënd, kjo është metoda më e mirë për ta rritur

A je i kënaqur me madhësin e penisit tënd??A do të pëlqente të dish një mënyr si ta rrisësh madhësin e penisit?Derisa po lexon këtë shkrim ka shum mundësi që po. Për të rritur madhësin e penisit nuk është e lehtë.Ne internet ka shum metoda dhe forma mashtrimi por ka 2 metoda shkencore dhe që realisht bëjnë pun përrritjen e penisit.Një metod kërkonte përdorimin e disa ilaceve, kurse tjetra vetëm duar të forta dhe ca vaj ‘baby oil’ ose vazelin.Me këtë metod ponon 6 muaj pastaj ‘stop’ sepse nuk ia vlen ta zmadhosh më tepër. E para njëher është super e thjesht, nuk kërkon as mend shum dhe as të pish ilaçe apo të lësh leshtë nëpër spitale për operacione. Të vësh paisje për zgjatjen e penisit është një tjetër metod shum efektive por që e vetme nuk jep rezultate maksimale.Metoda në këtë shkrim është zbulim i kohve të fundit por e kombinuar me ushtrimet pothuajse 3000 vjeçare të vjetra që jan gjetur në Afrikë.Por nëse e ke penisin nën 14 cm në ereksion, e ke të vogël sipas shkenc..

Lexone

FOTOT: Si në filma, i dënuari gërmon një tunel 230 metra të gjatë për tu arratisur nga burgu

Arratisja nga burgu është diçka që të burgosurit e mendojnë orë e çast.Dhe diçka të tillë pothuajse e ka bërë realitet një i burgosur në burgun Boa Vista, në Brazilin verior.Judson Cunha Evangelista, 26 vjeç, kishte kaluar muaj të tërë duke gërmuar një tunel nën tualetin e qelisë së tij.Ai kishte arritur të gërmonte një tunel prej 230 metrash të gjatë që të nxirrte përtej murit rrethues të burgut.Por në tentativë për tu arratisur ai u mbyt në tunel pasi besohet se ka pësuar një mungesë akute të oksigjenit, dhe pavarësisht se u kthye në qelinë e tij, 26 vjeçari vdiq. (TemA)

Lexone

VIDEO: Avioni pëson defekt gjatë fluturimit, tmerrohen pasagjerët

Ky është momenti i frikshëm kur avioni pëson një defekt në fluturim dhe papritur bën një ulje emergjente.Ulja e avionit ishte emergjente, pas një humbjeje të papritur të presionit të kabinës.“Onur Air Airbus 321” me 226 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit ka rënë për pothuajse 10 mijë metra lartësi, në 500 metra brenda 5 minutave.Videoja e shpërndarë nga pasagjerët pas një ulje urgjente në aeroportin e Volgogradit në Rusinë jugore, tregon maskat e oksigjenit që ishin varur nga tavani, nga pasagjerët.Disa pasagjerë kishin nevojë për ndihmë mjekësore dhe psikologjike pas incidentit “të tmerrshëm”, tha një burim i aeroportit.Avioni ishte nisur Turqia dhe kishte si destinacion Rusinë. (TemA)

Lexone

Lufta tridhjetё vjeҁare frymёzim pёr pёrpjekjet e sotme mbi paqen: Njё mizori qё karakterizoi Gjermaninё

Para 400 vjetёsh nisi lufta 30 vjeҁare – njё luftё pёr fe dhe pushtet qё e zhyti nё kaos Europёn Qendrore. Marrёveshja e paqes e vitit 1648 mund tё shёrbejё edhe sot si model pёr zgjidhjen e konflikteve aktuale.Aristokracia protestante mё 23 maj 1618 sulmoi kёshtjellёn e Pragёs. Ajo kёkronte lirinё e besimit nga pushtetmbajtёsit e perandorit katolik tё Perandorisё sё Shenjtё Romake tё Kombit Gjerman. Kjo pёr arsyen, se perandori Mathias i pati kufizuar tё drejtat e protestantёve.Pas njё beteje verbale aristokratёt nga Bohemia, Çekia e sotme, i hodhёn nga dritarja perandorakёt. Fati e deshi qё burrat t’i mbijetojnё rrёzimit.Kёtё akt kryengritjeje, qё hyri nё histori si rrёzimi i Pragёs nga dritarja, perandori habsburgas Matthias e vlerёsoi si shpallje tё luftёs. Ai deshi ta mbysё me dhunё qysh nё filiz rebelimin protestant. Kёsisoj nisi lufta tridhjetё vjeҁare, qё rёnoi pothuajse tё gjithё Europёn Qendrore.Pёr Gjermaninё ajo u thye nё njё traumё. “Kjo luftё padyshim ka lёnё shum..

Lexone