Home / Tag Archives: popullsise

Tag Archives: popullsise

Foto/ Në këto shtete jetojnë femrat më të bukura në botë

Nga mbi 195 shtete të botës, në këtë artikull do të gjeni ‘Top 16 vendet që kanë femrat më të bukura në botë’. Në secilën prej tyre, kjo bukuri është subjektive dhe varet nga tiparet e popullsisë së vendit të cilit i referohet.Etiopia Brazili Argjentina Korea5. India6. Venezuela7. Italia8. Trinidad9. Kanadaja10. Shtetet e Bashkuara të Amerikës11. Australia12. Mbretëria e Bashkuar13. Filipinet14. Rusia15. Suedia16. IraniThe post Foto/ Në këto shtete jetojnë femrat më të bukura në botë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ngordh merimanga më e vjetër në botë, ishte 43 vjeç

Merimanga më e vjetër në botë ka ngordhur në moshën 43-vjeçare, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm të mbajtur nga një merimangë 28-vjeçare nga Meksika.Merimanga femër, e etiketuar si numri 16, ngordhi në shtëpinë e saj në Australinë perëndimore. Ajo ishte zbuluar nga Profesor Main më 1974.the world's oldest spider died today at age 43 because of a wasp sting and I'm honestly way too upset over it )):— b (@baileechristen) April 30, 2018Shkencëtarët zbuluan moshën e merimangës përmes një studimi të popullsisë prej dhjetëvjeçarësh të araknidëve lokalë, që pretendojnë se mbajtësi i regjistrimeve do t’i ndihmojë ata të zhbllokojnë njohuritë kyçe për speciet.Fansat e “Jetës së Egër” treguan respektin për këtë krijesë me postime prekëse në Twitter.30 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone