Home / Tag Archives: popullor

Tag Archives: popullor

VIDEO tronditëse: Masazh apo keqtrajtim?

Ky është momenti i tmerrshëm kur një infermiere kap në kokë dhe tund foshnjën duke pretenduar se po i bën masazh.Përkundër asaj që duket e rrezikshme, një masazh i tillë është bërë popullor në Kazakistan.Kjo masazhatore kryen “rituale” të diskutueshme të shërimit.Larisa Orinbasarvna nga Kazakistani është një masazhatore e certifikuar për 11 vitesh dhe pretendon të ketë një qasje unike për të masazhimin e fëmijëve.Në video ajo shihet duke mbajtur një fëmijën për një këmbe dhe duke e tundur në duar.Por më shokuese është momenti kur ajo kap fëmijën për kokë dhe fillon ta tundë. (TemA)

Lexone

Masazh apo torturë ndaj fëmijës?! (Video-shokuese)

Po qarkullon nëpër internet një video ku shfaqet një grua duke varur një foshnje nga këmbët, duke i përdredhur qafën dhe bërë “masazh”.35-vjeçarja Larissa Orynbasarovna, nga Kazakistani, ka punuar si profesioniste e certifikuar për masazhe për 11 vite.Ajo pretendon se metoda e saj e masazhit, ku ajo i var fëmijët për këmbësh, krahësh, u përdredh qafën etj, mund të trajtojë foshnjat me aftësi të kufizuara.“Ndihmoj fëmijët”, thotë znj. Orynbasarovna, e cila mëson edhe studentë të tjerë teksa u bën fëmijëve masazh.“Për disa vite kam punuar me shumë foshnje të cilët kishin probleme me qafën apo me këmbët. Ata kanë arritur të shërohen nëpërmjet metodës sime të masazhit”, thotë Orynbasarovna.Pavarësisht dukjes shokuese, “masazhi për bebe” është shumë popullor në kazakistan, ku prindërit paguajnë që të vegjlit të masazhohen për 10-15 minuta.

Lexone

A keni probleme me sinuset? Receta prej dy përbërësve do ti eliminoje dhimbjet

Nëse keni probleme me sinuset, provoni ilaçin popullor për të cilin keni nevojë vetëm prej dy përbërës.Të gjitha që ju duhet është xhenxhefil dhe 200ml uthull molle.Bluani xhenxhefilin dhe përzieni me uthull molle, pastaj vendosni të gjitha në një kavanoz qelqi dhe mbylleni mirë. Mbajeni në një vend që nuk është shumë i ngrohtë dhe jo e ndriçuar, në temperaturën e dhomës dhe herë pas herë shkundeni atë.Kur keni dhimbje koke të shkaktuara nga problemet e sinusit, thjesht hapeni kavanozin dhe vendoseni hundën sipër dhe qëndroni prej 5 deri në 10 minuta.Përsërite kete metodë dy herë në ditë, mëngjes dhe darkë, sëpaku një javë.

Lexone

Sekretet e tmerrshme të serialeve turke që shikuesit nuk i dinë

Serialet turke janë shumë të dashura jo vetëm nga shqiptaret por ato transmetohen në shumë vende të Evropës, Azisë e deri në Amerikën Latine. Aktorët kanë rrëmbyer zemrat e teleshikuesve por këta të fundit nuk i dinë sekretet e tmerrshme që fshihen pas telenovelave. E keqja më e madhe është …

Lexone