Home / Tag Archives: popullit

Tag Archives: popullit

Juncker kritikon Gjermaninë: Mos u sillni edhe me Italinë siç bëtë me Greqinë

“Nuk jam aspak dakord që Romës t’i jepen leksione. Duhet ta respektojmë Italinë sepse u bë njëherë me Greqinë kjo gjë, sidomos nga vendet gjermanofone, dinjiteti i popullit grek u shkelmua. Kjo nuk duhet të përsëritet edhe me Italinë”.Kështu është shprehur presidenti i Komisionit të BE, Jean Claude Juncker për RDN. Ai ka shtuar se “italianët nuk kanë pse të qahen nga masat antikrizë të marra nga Brukseli.“Italia është i vetmi vend që ka përfituar, janë 19 miliardë euro që nuk t’i ishin vënë në dispozicion Romës këtë vit”, ka shtuar Juncker.

Lexone

Nënkryetari i LSI Vasili kërkon të rrëzojë me poezi Kryeministrin Rama: Ti më ke mendjen e kecit, si pazari i Roskovecit

Duket se turi i llogaridhënies së qeverisë e ka irrituar disi kreun e Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cili nuk ka hezituar t’i dedikojë edhe një poezi Ramës.Vasili ka shkruar se duke parë gjithë këto estrada nëpër fshat i janë kujtuar disa vargje të popullit, permes te cilave kerkon te rrezoje Ramen nga kryeminister.“Ti më ke mëndjen e kecitSi pazari Rroskovecit,Pul e lagur e qymezit,Më ke gjuhën e memecit”POSTIMI I PLOTË:Kur degjoj kete kryeministrin e leqendisur, qe zhgarravitet rrugeve si estrada ne fshat mu kujtuan keto vargjet e popullit:“Ti më ke mëndjen e kecitSi pazari Rroskovecit,Pul e lagur e qymezit,Më ke gjuhën e memecit”

Lexone

Foto/ Kështu dukej Unikkatili kur ishte thjesht një fëmijë

Unikkatili është padyshim një nga reperët më të njohur dhe më të dashur të popullit shqiptar, ku çdo këngë që ai bën, kthehet në një hit.Së fundmi, Unikkatil zhvilloi një koncert në një club nate në Zvicër dhe rezultati ishte një super shfaqje në një vend super të mbipopulluar nga fansat e tij.Por, një foto e reperit të famshëm kur ka qenë fëmijë po qarkullon së fundmi në rrjet.Si thoni ju, ka ndryshuar shumë apo jo?The post Foto/ Kështu dukej Unikkatili kur ishte thjesht një fëmijë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kreshnik Spahiu “godet” sërish: Sa shpejt harruan çunat e varrezave që Basha e fitoi Bashkinë në koalicion me komunistët. 100 mijë euro për Hysni Milloshin

Kreshnik Spahiu, ish kreu i Aleances Kuqezi dhe i tradhetuar nga Lulzim Basha ne zgjedhjet e 25 qershorit te vitit te kaluar ka “goditur” perseri.Teksa ka komentuar dhunen e ushtruar nga ana e demokrateve dhe te rinjve te PD ndaj disa pleqve veterane te Luftes Antifashiste dhe ithtare te Enver Hoxhes, i ka kujtuar popullit demokrat se Basha u be kryetar bashkie me votat e komunisteve.Duke i cilesuar si popull pa memorje kujton dhe faktin se dha 100 mije euro per te kthyer kreun e PKSH, tashme i ndjere, Hysni Milloshi ne anen e demokrateve.Postimi i SpahiutPOPULL PA MEMORJE Sa shpejt harruan çunat e varrezave që Basha e fitoi Bashkinë në koalicion me komunistët. 100 mijë € për Hysni Milloshin (TemA)

Lexone

Kë nderon në “Varrezat e Dëshmorëve”, Lulzim Basha?!

Nga Erjon BraçeE kam pyetur veten shpesh, kë nderon në “Varrezat e Dëshmorëve” Lulzim Basha?!Ai nuk e njeh luften me te madhe te popullit shqiptar-Luften Antifashiste Nacional Cririmtare, per pasoje as deshmoret e saj!Ai e quan kete lufte, Lufte Civile, beteje per pushtet etj,duke mohuar nga fillimi ne fund, betejen per liri te nje populli te tere.Ai nuk e njeh Clirimin e ketij vendi nga pushtuesit, ka shpikur nje date te veten te clirimit e vendit,ate nderon, por si dite ripushtimi;Madje ka idiote rreth vetes qe kete e quajne dite te pushtimit te veriut nga jugu!!!!Atehere ke nderon Lulzim Basha ne varrezat e Deshmoreve te Kombit ku shumica, shumica, jane luftetare te asaj lufte epike, Luftes Antifashiste Nacional Clirimtare?! Kerkend!Lulzim Basha nuk ka respekt per kerkend e asgje ne kete vend!Lulzim Basha eshte bosh, shtiret nga nevoja, genjen kurdo e kedo me shfaqjet e tij, si kur shkon ne ato varreza dhe dhunon, ashtu edhe kur hyn ne kishe apo xhami dhe ben sikur b..

Lexone

Ronaldo merr një ftesë të pazakonshme nga një parti turke

Ronaldo merr një ftesë të pazakonshme nga një parti turke

Kjo ka bërë që të inkurajojë një parti politike turke që ta ftojë në një aktivitet që do të mbahet në Yenikapi të Stambollit. Në fakt, presidenti i partisë turke “Saadet Partisi” e ka ftuar portugezin në protestën e 30 korrikut, ku do të protestohet kundër vendimit të shtetit izraelit …

Lexone