Home / Tag Archives: politike

Tag Archives: politike

Lulzim Basha politikë me Ermal Metën

Lulzim Basha politikë me Ermal Metën

Edhe kreu i Partisë Demokrati Lulzim Basha ka ndarë një urim të veçantë për shqiptarin Ermal Meta, që fitoi festivali më të madh të muzikës italiane, Sanremo. Kreu demokrat nuk e ka evituar dot që edhe këtë event të rëndësishëm kulturor ta ndajë nga politika, duke theksuar se kupa e …

Lexone

Sa biznese janë mbyllur? Tabaku zbulon mashtrimin e Ahmetajt

Sa biznese janë mbyllur? Tabaku zbulon mashtrimin e Ahmetajt

Një debat për numrin e bizneseve në Shqipëri është zhvilluar ditën e sotme në distancë mes kreut të PD-së Lulzim Bashës dhe ministrit të Financave Arben Ahmetaj. Ka qenë Basha, i cili ka deklaruar se në Shqipëri janë mbyllur 1747 biznese, ndërsa këtë shifër e ka kundërshtuar Ahmetaj. Por, në …

Lexone

Flet Nano: BE do të bëjë sikur nuk di gjë për problemet tona

Flet Nano: BE do të bëjë sikur nuk di gjë për problemet tona

Në BE po diskutohet për zgjerimin, ndërsa Shqipëria është në pritje të vendimeve që do të merren. A i plotëson kriteret vendi ynë për të marrë ftesën për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE? Po arrestimet e fundit ose ata që mund të priten në të ardhmen, a janë …

Lexone