Home / Tag Archives: policore

Tag Archives: policore

Të shtëna me armë në një lokal në Vlorë, dyshohet për të plagosur

Disa të shtëna me amë zjarri janë raportuar nga qyteti i Vlorës pranë zonës së postës. Mësohet se një person ka hyrë brenda një lokali dhe ka hapur zjarr me një kallashnikov.Dëshmitarët thonë se bëhet fjalë për një të ri, i cili ka qenë në lokal dhe pasi është konfliktuar me një person, ka dalë dhe është rikthyer për t’u hakmarrë.Në brendësi të lokalit kanë qenë edhe disa efektivë policie. Burime të pakonfirmuara policore shprehen se dyshohet për persona të plagosur.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Nga ish-konkurrent në Big Brother tek ndalimi nga ‘Shqiponjat’: Ky është banori që bën namin mes makinave luksoze

Forcat policore “Shqiponjat”, kanë ndaluar një varg të gjatë makinash luksoze dhe disa individë të maskuar, ku mes tyre ishte pjesë edhe një ish banor i “Big Brother”.Bëhet fjalë për ish-konkurrentin e BB9, Elsamed Senaj, i cili pasi doli nga shtëpia më e famshme, iu dedikua disa projekteve muzikore.Pasi janë ndaluar nga forcat policore, personat që ishin pjesë e këtij incidenti, kanë sqaruar se ishin duke xhiruar një videoklip të ri muzikor.Kjo nuk është hera e parë që këngëtarët marrin për klipet e tyre muzikore makina luksi dhe të shtrenjta, të cilat tërheqin shumë publikun.The post Nga ish-konkurrent në Big Brother tek ndalimi nga ‘Shqiponjat’: Ky është banori që bën namin mes makinave luksoze appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Llogara, gjendet pas 9 orësh turistja e humbur në pyll

Turistja 45 vjeçare nga Austria që u zhduk në pyllin e Llogarasë është gjetur pas më shuëm se 9 orësh kërkime.Në këtë aksion u angazhuan policia e Vlorës si dhe banorë të zonës.45-vjeçarja Adelhat Wolper u gjet në pyllin e Llogarasë, ku pas kontrollit të parë mjekësor, ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.“Pas 9 orë kontrolli në pyllin e Llogorasë është gjetur shëndoshë e mirë shtetësia austriake. Pas njoftimit të marrë se në pyllin e Llogorasë ka humbur shtetësia austriake, A.W., 45 vjeçe, u ngritën grupe të posaçme forcash policore me qëllim kërkimin dhe gjetjen e saj.7 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kontrollonte gërmimet në HEC e Moglicës, humb jetën inspektori i punimeve

Një aksionet në punë i ka marrë jetën inspektorit të punimeve në Hidrocentralin e Moglicës. Burime policore bëjnë me dije se ka humbur jetën shtetasi Leonard Çela, 46 vjeç, me detyrë inspektor punimesh pranë këtij HEC.46-vjeçari ishte duke kontrolluar gërmimet kur ka rrëshqitur bashkë me një masiv shkëmbor, duke gjetur vdekjen. Policia e Korçës ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e ngjarjes së rëndë.28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pakistan, 8 ushtarë të vdekur nga sulmet kamikaze në Quetta

Të paktën tetë anëtarë të forcave të sigurisë pakistaneze vdiqën dhe 15 të tjerë u plagosën, për shkak të shpërthimit të tre kamikazëve vetëvrasës, të cilët ishin shpërndanë në zona të ndryshme të Quetta, kryeqyteti i provincës Baluchistan.Objektivi i bombarduesve, raportoi ushtria, ishin agjentë policorë dhe paraushtarakë të Korpusit Frontier (Fc).25 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Grabitet argjendaria në Shkodër, policia në kërkim të autorëve

​Grabitet argjendaria në Shkodër, policia në kërkim të autorëve

Një argjendari në Shkodër ka rënë pre e grabitjes. Ngjarja në fjalë ka ndodhur gjatë natës në zonën e tregut valutor. Nga të dhënat paraprake ‘BalkanWeb’ mëson se hajdutët kanë dëmtuar qepenin dhe më pas kanë thyer xhamat që të hynin në argjendari. Pasi u njoftuan për ngjarjen forca të …

Lexone