Home / Tag Archives: policise

Tag Archives: policise

105-vjetori i Policisë, Rama: Mbyllëm plagën e kanabisit

Me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, në qytetin e Lezhës, ku ndodhet prej dy ditësh kabineti qeverisës, është zhvilluar sot një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Para të pranishmëve ka folur kryeministri Edi Rama, i cili u shpreh se Policia e Shteti ka rilindur, …

Lexone

‘Shqetësimi i CIA zbulon bosin e vërtetë të drogës’

“Shqetësimi i shërbimeve të inteligjencës amerikane CIA mbi Shqipërinë për trafikun e drogës, si prodhuesin më të madh të mariuanës dhe rrugë kalimi për kokainën dhe opiumin dëshmon atë çfarë kemi thënë prej kohësh. Dëshmon dhe një herë që bosi i drogës është vetë Kryeministri”. Kështu shprehet në një shënim …

Lexone

Vrasja e Aleksandër Ndokës, policia kreh gjithë zonën; 8 të shoqëruar

Vrasja e Aleksandër Ndokës, policia kreh gjithë zonën; 8 të shoqëruar

Policia e lezhës ka shoqëruar tetë persona lidhur me ekzekutimin me armë zjarri të Aleksandër ndokës, vësllait të ish deputetit socialist Arben Ndoka. Policia bën em dije se me mbështetjen e ekspertëve të ardhur nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit po vijon intensivisht punën për zbardhjen e kësaj …

Lexone

Serbia nuk ka turp për krimet e luftës

Auto Draft

Çfarë do të thoshte për shoqërinë serbe nëse të jesh kriminel i dënuar i luftës ose i dyshuar, nuk ju bën të refuzuar, por në fakt mund t’ju ndihmojë të nisni një karrierë politike? Ndihma dhe mbështetja e një krimi lufte, duke përfshirë mizoritë masive ndaj grave dhe fëmijëve, a …

Lexone

Derisa kthehej nga Spitali, iku i arrestuari i Burgut të Prilepit

Auto Draft

Derisa policët e kthenin nga Spitali një të arrestuar në Burgun e Prilepit, ky i fundit ka ikur, bëjnë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), njofton Portalb.mk. Tre policë të Burgut e duke e kthyer nga Spitali i Qytetit pas një kontrolli mjekësor, derisa kanë dalë nga …

Lexone

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Momente frike në fundin e ndeshjes mes Izraelit dhe Spanjës. Gjashtë tifozë janë futur në fushën e lojës dhe njëri prej tyre ka shkuar drejt Isco-s me një thikë në dorë. Vetëm ndërhyrja e shpejtë e forcave të sigurisë të stadiumit kanë penguar tifozin që të arrijë yllin e Real …

Lexone

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Gjatë pesë viteve të fundit të ardhurat e përgjithshme të noterëve në Maqedoni arrijnë 90 milion euro, ndërsa fitimi 41 milion euro, tregojnë të dhënat e Regjistrit qendror, transmeton Express. Marrim shembull Aneta Petrovska Aleksova ka pasur  të ardhura 2.8 milion euro dhe fitim të pastër prej 1.5 milion euro.Kolegja …

Lexone