Home / Tag Archives: plote

Tag Archives: plote

Shkarkimi i “të besuarit të Llallës”, reagon Manjani: Në fillim i dhanë besim, Besimit, tani ja hoqën besimin, kta spyesin për ligj

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas shkarkimit të të ashtëquajturit i “besuari” i Adriatik Lallës, Besim Hajdarmatajt nga kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda.Përmes një statusi në facebook, Manjani shkruan në fillim i dhanë besim, Besimit për të hetuar Sajmirin, tani ja hoqën besimin, Besimit!Postimi i plotëVijon reforma…—————Në fillim i dhanë besim, Besimit për të hetuar Sajmirin!Pastaj i hoqën makinën…Në vijim i hoqën provat e çështjes dhe i ekstraduan tinëz dhe pa ligj dëshmitarin.Tani ja hoqën besimin, Besimit!Ja dhanë prokurores që rrezaton “besim të plotë” , pasi i grabitën postën sekrete!!!Minimalisht kjo prokurore duhet të ishte nën hetim! Kta e vendosën në vend të Besimit…Kulmi!Nuk po i hyj fare analizës se me çfarë ligji bëhen këto lëvizje, se tashmë kta spyesin për ligj! (TemA)

Lexone

Çifti u përpoq të kishte fëmijë për 20 vjet rresht- pas 18 aborteve, mrekullia ndodhi kur nëna nuk e priste

Për gati 20 vjet, një grua në U.K kishte kërkuar dëshpërimisht për një fëmijë. Ajo ka shpenzuar një pasuri, dhe vuajti 18 dështime. Kishte për të kërkuar mënyra alternative për të mbetur shtatzënë dhe ende humbi secilën prej foshnjave të saj në rreth 14 javë dhe pothuajse hoqi dorë në vitin 2010. Para se çifti të mbushte 50 vjeç, ata vendosën të provonin edhe një herë.Ata vizituan Dr. Hassan Shehata, themeluesin dhe drejtorin e Qendrës për Imunologjinë Riprodhuese dhe Shtatzënisë. Gruaja më në fund ishte shtatzënë dhe përfundoi me sukses duke lindur me operacion cezarian në qershor të vitit 2016. Djali i saj Uilliam është tani 18 muajshe. “Tani jemi një familje perfekte dhe më në fund ndihem e plotë”, tha ajo.

Lexone