Home / Tag Archives: platformen

Tag Archives: platformen

VIDEO/ Momenti tronditës: Vajza rrëzohet tek shinat e trenit në ecje e sipër

Ky është momenti që të “ndal zemrën” kur një vajzë e vogël shpëtohet nga një ushtar pasi ajo bie tek shinat e trenit teksa vrapon së bashku me prindërit e saj për të hipur në të.Teksa prindërit e saj hipin në trenin i cili ishte nisur, e vogla mbetet prapa e në tentativë për të hipur rrëzohet dhe për sa nuk rrëzohet tek shinat.Fatmirësisht një ushtar i cili ndodhej aty pranë vrapon dhe shpëton vajzën e vogël.Sahin Pol nga Forcat e Maharashtrës në Mumbabi, Indi, reagon me shpejtësi kur e sheh vajzën 5 vjeçare, e cila për pak sa s’bie në platformën e trenit. (TemA)

Lexone

​BMW këtë vit prezanton modelin e ri X4 (Foto)

​BMW këtë vit prezanton modelin e ri X4 (Foto)

Edhe pse gjenerata e parë e BMW coupe crossover në treg është vetëm që katër vjet, prodhuesi gjerman tashmë ka përgatitur pasuesin. Bernhard Kuhnt, njeriu i parë i BMW-së për Amerikën Veriore, konfirmoi në sallonin e veturave në Detroit, se këtë vit do të lansojnë modelin e ri BMW X4. …

Lexone