Home / Tag Archives: planifikuar

Tag Archives: planifikuar

FOTO: “Al Pazar” në TCH? Zbulohen bisedimit mes Ben Blushit dhe Agron Llakajt

Sezoni i ri i televizioneve në shtator pritet të ketë jo pak lëvizje. Një prej ndryshimeve më kryesore mund të jetë rikthimi aktorit të humorit, Agron Llakaj në Top Channel.Ditën e sotme, ideatori dhe prezantuesi i spektaklit të humorit “Al Pazar” në “Vizion Plus” është fotografuar nga Dita me drejtorin e përgjithshëm të “Top Channel”, Ben Blushi.Nuk dihet nëse aktori i njohur ka planifikuar rikthimin e tij në televizionin ku ishte drejtues i “Portokalli”.Drejtori i Top Channel Ben Blushi ka nisur një fazë ndryshimesh në këtë televizion duke synuar të afrojë emisionet dhe drejtuesit më të kërkuar të momentit.Vetëm pak ditë më parë, ai i ka bërë një ofertë Blendi Fevziut me një pagë që flitet se shkon në 45 milionë lekë të vjetra në muaj./dita/

Lexone

Anulohet takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, ja arsyet

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nuk do të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Hong Un në takimin e planifikuar të mbajen më 12 qershor në SingaporLajmin e ka bw137 të ditur Shtëpia e Bardhë ku thotë se Presidenti Trump po tërhiqet nga takimi me Kim.“Mjerisht, duke u bazuar në armiqësinë e madhe dhe të hapur të shfaqur në deklaratën tuaj më të fundit, unë mendoj se është e papërshtatshme, në këtë kohë, që të ketë këtë takim të planifikuar gjatë,” tha Trump në një letër për Kim Jong Un.

Lexone

Fotini dhe Danjeli nga “BB9” janë ndarë? Flet ish-banorja mbi lajmin e ndarjes!

Ditën e sotme, në të gjitha mediat ka qarkulluar lajmi se çifti fitues i “Big Brother 9”, Fotinia dhe Danjeli, i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre.E gjitha nisa pasi në një faqe Instagrami, ishte bërë një postim nga Danjeli mbi ndarjen e tyre.“Gazeta Express” ka kontaktuar me Fotininë për të vërtetuar këtë lajm, e cila është shprehur se “Nuk e di nga kush faqe e kanë marrë dhe sa faqe dini ju se kemi, jo nuk është. ‘Lafoda’ është faqja jonë zyrtare.”Megjithatë, Fotinia e ka lënë pa koment pyetjen nëse është akoma me Danjeli, ndërsa ky i fundit ka heshtur mbi këto lajme.Vazhdon që të ngelet mister se ç’po ndodh vërtet midis këtij çifti, të cilët edhe kishin planifikuar që të bënin një dasmë të madhe me miq e të afërm.The post Fotini dhe Danjeli nga “BB9” janë ndarë? Flet ish-banorja mbi lajmin e ndarjes! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Masakroi gazetaren dhe e hodhi në det, burg përjetë shpikësit danez

Shpikësi danez, Peter Madsen, u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e gazetares suedeze, Kim Wall, në nëndetësen e tij.Prokurorët thanë se Madsen e ka planifikuar vrasjen e 30-vjeçares të cilën më pas e kishte masakruar duke i prerë kokën.Mbetjet e saj trupore janë gjetur nga policia daneze më 21 gusht të vitit të kaluar, 11 ditë pasi gazetarja e ka intervistuar Madsenin në bordin e nëndetëses së tij.Madsen, 47 vjeç, u dënua të mërkurën në një gjykatë në Kopenhagë.Ai u shpall fajtor për vrasje me paramendim dhe sulm seksual.Madsen e ka pranuar se e ka copëtuar trupin e gazetares dhe se e ka hedhur në det.25 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Arsenali me dy transferime ‘bombë’

Arsenali është duke planifikuar që të bëjë disa transferime të mëdha në këtë afat. Pas Henrikh Mkhitaryanit, skuadra londinez është duke planifikuar që të transferoj edhe dy lojtarë. Arsenali është i gatshëm që të shpenzoj 75 milionë euro për transferimin e Pierre-Emerick Aubameyang dhe Jonny Evansit, përcjell ORAinfo. Klubi londinez …

Lexone