Home / Tag Archives: pjeserisht

Tag Archives: pjeserisht

Punimet në kabina, disa zona në Tiranë sot pa energji

OSHEE njofton se gjatë ditës së sotme do të mungojë energjia elektrike në disa zona në kryeqytet për shkak të punimeve në kabina. Sipas OSHEE do të stakohet energjia në këto zona:Kabinat “Zef Jubani 2” dhe “Tirana e Re 2” Ora 10:00-12:00Zona: pjeserisht rrugët “Zef Jubani”, “Margarita Tutulani”, “Gjin Kuqali” dhe “Sulejman Delvina”, pranë Stadiumit “Selman Stermasi”Kabina “Hoxholli” Ora 10:00-12:00 Zona: pjesërisht rrugët “Dalip Zavalani” dhe “Petro Nini Luarasi”Kabina “Veri” Ora 11:00-13:00 Zona Shëngjergj pjesërishtKabinat K1 dhe K2 Ora 09:00-14:00 Zona pa energji: Kamzë pjeserisht14 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E mërkurë me diell, pasditja shira të izoluar

Gjatë gjithë ditës moti vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, më të dendura pas mesdite deri në mbrëmje ku priten shira të përkohshëm në veri dhe zonat lindore, por dhe shira të izoluar pjesërisht në zonat qendrore.Temperaturat mbeten konstante në mëngjes por rënie të lehtë sjell mesdita duke u ngjitur deri në 32 gradë celaius.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Këto foto luajnë me mendjen tuaj, a do të jeni në gjendje ta kuptoni cila është e vërteta?

Në më të shumtën e kohës, kur jemi duke lundruar në internet, ne i shikojmë vetëm pjesërisht gjërat, duke mos u fokusuar shumë tek ato dhe rrjedhimisht, humbasim kontekstin e tyre të vërtetë.Mëposhtë do shikoni disa foto, të cilat në pamje të parë shfaqen komplet ndryshe nga çfarë janë në të vërtetë, por nëse përqëndroheni mirë tek to, do e kuptoni atë që fshihet pas tyre.Në pamje të parë, shoqërueset e nuses në këtë foto duken si xhuxhe, por nëse e vrojtoni mirë foton, do kuptoni se ato në fakt janë ulur sipër gjunjve të shoqëruesve të burrit.Një xhirafë me dy koka? Apo mos ndoshta janë dy xhirafa, vetëm se këndi i fotos ‘gënjen’ në mënyrë perfekte?Një fëmijë me këmbë gjigande… Ose ndoshta një bebe i ulur mbi gjunjtë e një burri…“Njeriu qen”Një qen që po udhëton i vetëm? Fuqia e këndit të fotografisë bën të vetën…A ju tmerroi ky pëllumb i stërmadh? Në fakt, ‘fytyra e tij e frikshme’ dhe ai burri që po ecën poshtë tij në terezi të vet, të shkrijnë së qeshuri…Çfarë po nd..

Lexone

Ndryshim i papritur i motit: Shi dhe rënie temperaturash

Fundjava vazhdon me mot të ngrohtë dhe pjesërisht vranët, mundësi për reshje lokale.Temperaturat mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 11 deri në 12 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 26 deri në 27 gradë celsius.29.04 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht vranët.30.04-1.05 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Të hënën pasdite priten reshje lokale shiu dhe bubullima, e të martën paraqiten mundësi për reshje lokale shiu.2.05 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Pasdite priten reshje lokale shiu dhe bubullima. Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga juglindja 5-12m/s.Shtypja atmosferike, do të luhatet rreth vlerave normale.

Lexone