Home / Tag Archives: pikerisht (page 3)

Tag Archives: pikerisht

Papa puth vajzën në kokë, mrekullia që ndodh i lë të gjithë të habitur: “Ishte vepra e Perëndisë”

Besimi tek Zoti u ka sjellë dy prindërve të një vajze të sëmurë mrekullinë që gjithkush e pret.Vogëlushja e tyre vuante nga një tumor në tru dhe lloji i gjakut të fëmijës, gjithashtu shumë i rrallë, e komplikonte më tej situatën.Këta prindër të gjorë dëshironin që fëmija të takohej me Papën për të marrë bekimin e tij dhe falë ndihmës së një agjenti të FBI-së, Donny Asper, një mik i ngushtë i familjes, kjo dëshirë u bë e mundur.Gjatë një vizite të Papës në Filadelfia, agjenti i cili ishte në detyrë me rojet e sigurisë atë ditë i thirri miqtë e tij për të shkuar drejt në qytet dhe për të ndjekur udhëzimet e tij, të cilat çifti i bëri natyrshëm.Kishte kaq shumë njerëz atje, duke shpresuar që të merrnin një bekim personal. Prindërit e fëmijës gjithashtu shpresonin se e gjithë ajo turmë nuk do të përkeqësonte kushtet e Gianna-s së vogël.Por ata ishin aty dhe ishin të lumtur që ishin atje …Momenti kur babai i vajzës së vogël pa që Papa u afrua pikërisht aty ku ata ishin, ai ngrit..

Lexone

Gara për “Këpucën e Artë” në Rusi…

Lionel Messi – ArgjentinaShumë tifozë neutralë urojnë që ky të jetë Botërori i Leo Messi. Sulmuesi i Barcelonës është në kushtet ideale, sepse e gjithë loja e Argjentinës bazohet te ai. Një “Këpucë e Artë” do t’i shkonte shumë koleksionit të “Topave të Artë” që numri 10 ka në shtëpi, dhe ndoshta kjo arritje do t’ia çonte në gjashtë numrin e çmimeve individuale.Cristiano Ronaldo – Portugali“CR7” është dukur sikur të ishte në pikat e fundit të energjisë së tij në dy veprimtaritë e fundit madhore kur ka luajtur, por këtë herë situata duket ndryshe sepse ai e kapi formën ideale vetëm në pjesën e dytë të sezonit. Ai ndihet shumë mirë kur luan me Portugalinë dhe ka partnerin ideal në sulmin e kombëtares, të preferuarin e tij, Andre Silva.Neymar – BrazilDëmtimi i tij në fund të shkurtit ishte një goditje e madhe për fatet e sezonit të Paris SG, por Brazili duket se nuk do ta ketë këtë problem, sepse vetëm 10 ditë para fillimit të botërori, Neymar shënoi në miqësoren kundër Kroacisë,..

Lexone

Johnny Depp, i dobët dhe i shpërfytyruar edhe në Gjermani (Foto)

Johnny Depp vazhdon të shqetësojë fansat e tij. Pasi u shfaqe dukshëm i hollë dhe i zbehtë, në foton e shkrepur nga një admirues në Shën Petersburg pak para se të fillonte një koncert me grupin e tij ( “The Hollyëood Vampires”), aktori është fotografuar në kushte të ngjashme në Gjermani.Tani rritet dyshimi dhe pyetja që shtrohet është: “Ylli i kinematografisë është vërtet keq apo pamja e tij lidhet me rolin e ardhshëm në kinema?”.Ajo që po ndodh vërtet me yllin e “The Pirates of the Caribbean” është ende një mister. Ai dhe shoqëruesit e tij nuk japin asnjë shpjegim, por fansat tani janë shumë të shqetësuar.“A është i sëmurë?”, pyet dikush nën postin e fundit në faqen zyrtare të Instagram, në një foto të shtatë ditëve më parë në të cilën Depp shfaqet me syze dielli.1 of 3Midis hipotezave është edhe përdorimi i alkoolit apo drogës, por ka edhe nga ata të cilët pretendojnë se Depp është me të vërtetë i sëmurë ose i nënshtruar nga doza të rënda të stresit.Por shumë mendojnë se..

Lexone

Trajneri 30 vjeçar kandidat serioz për stolin e Realit

Në pole-position është Mauricio Pochettino për të vazhduar me Alegrin e Klopp. Reali i Madridit vazhdon të jetë në kërkim të pasuesit të Zinedine Zidane me francezin që dha dorëheqjen nga Los Blancos vetëm pak ditë pasi fitoi Championsin e 3-të radhazi.Në orët e fundit ka fituar shumë kuota trajneri aktual i Juventusit Max Allegri por duke iu referuar asaj që shkruan gazeta prestigjoze gjermane Bild, një kandidat serioz për të marrë drejtimin e Realit është edhe trajneri i Hoffenheim-it Julian Nagelsmann.30-vjeçari gjerman i cili e ka kualifikuar dy herë në Champions League, Hoffenheim-in në 2 sezonet e fundit pëlqehet shumë nga presidenti Perez dhe mund të jetë pikërisht ai trajneri i ri i Los Blancos.4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Borissov leksion BE-së nga Tirana: Kapërceni egoizmin që keni ndaj Ballkanit

Po ashtu si edhe në konferencën e përbashkët me Kryeministrin Rama edhe në Konferencën kundër ekstremizmit të dhunshëm që po mbahet në Tiranë, Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, u shpreh se vendet e Ballkanit Perëndimor dhe kryesisht Shqipëria duhet të mbështeten nga vendet e BE dhe egoizmi i disa prej tyre duhet të kapërcehet.“Egoizmi i disa vendeve europiane duhet të kapërcehet ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor, por sigurisht qenë këto vende duhet të ketë edhe reforma. Takimi i sotëm tregon pikërisht që Shqipëria bën përpjekje. Unë besoj se ne duhet të mbështesim këtë qendër për luftën kundër ekstremizmit. Vendi më i bukur i botës është më i varfër dhe më i prapambetur. Elita politike duhet të marrë mësime dhe të punojë më mirë”, tha kryeministri i Bullgarisë.Ai madje vazhdoi më tej t’i jepte një leksion të vërtetë BE-së nga Tirana, duke thënë se “asnjë shtet nuk duhet të mendojë se është më i madh dhe i mençur se të tjerët”, pasi të gjithë duhet të pranohemi si të bar..

Lexone

Surprizon trajneri i Belgjikës, merr Januzajn në Botëror

Adnan Januzaj do të jetë pjesë e Belgjikës në Botërorin Rusi 2018. Sulmuesi i talentuar me origjinë kosovare i cili ishte pjesë e listës paraprake prej 28 emrash është përfshirë në listën përfundimtare nga trajneri Roberto Martinez.44-vjeçari spanjoll ka lënë jashtë, portierin Sels, mbrojtësit Jordan Lukaku dhe Kabasele si dhe sulumuesin e Crystal Palace Christian Benteke.Lënia jashtë liste e ish sulmuesit të Liverpoolit dhe përfshirja e Januzajt ka surprizuar jo pak mediat belge, megjithatë trajneri Martinez e ka shpejguar në këtë mënyrë zgjedhjen e tij.“ Zgjodha Januzajn dhe lashë jashtë Bentekenë për faktin se në skuadër i kam 2 numra 9 dhe ata janë Romelu Lukaku dhe Michy Batshuayi, pikërisht për të pasur më shumë balancë në grup vendosa të marr në Rusi, Andnan Januzajn.Në fakt për momentin janë 24 lojtarët e grumbulluar nga Martinez pasi trajneri spanjoll është në pritje sesi do të evoluojë gjëndja e Vincent Kompany i cili pësoi një dëmtim në sfidën miqësore ndaj Portugali..

Lexone

Goditet banda shqiptare e kokainës, çmimet në muret e pallatit

Një ndërtesë e tërë në rrugën “Bellini”, në Frosinone të Italisë, ishte shndërruar në një dyqan të vërtetë droge të hapur gjatë gjithë kohës. Policia zbuloi se aty strehoheshin tregtarët e drogës dhe arrestoi 13 vetë.Hetimet filluan në dhjetor të 2015, kohë në të cilën u zbulua organizata kriminale e udhehequr nga nje grup shqiptarësh, të cilet e kishin bazën pikërisht në këtë ndërtesë.Blerësit vinin nga krahinat fqinje në Frosinone, dhe e dinin se në çdo kohë të ditës ose të natës, ata mund të shkonin në pallat dhe të blinin çdo lloj droge. Më popullorja ishte e ashtuquajtura mini dozë kokainë, që peshonte 300 miligramë dhe kushtonte 20 euro; doza ishte e reklamuar edhe me shkronja të mëdha në muret e ndërtesës me peshë dhe çmim.Brenda organizatës të gjithë kishin detyra të përcaktuara mirë; kishte ata qe benin roje, kishte te tjere qe monitorinin bleresit dhe te tjere qe jepnin alarmin nese mberrinte policia. Punonjës të tjerë ishin të dedikuar për shitjen, paketimin dhe mbajtj..

Lexone

Agjërimi në Botëror, ideja gjeniale e Tunizisë për iftarin

Në prag të finales së Champions League, tifozët e Liverpool ishin të shqetësuar, nëse agjerimi i Mo Salah gjatë Ramazanit do të ndikonte në ndeshje. Ajo nuk ishte kurrë një çështje, por me siguri që po ndikon përfaqësuesen e Tunizisë. Natyrshëm Salah nuk agjeroi gjatë ditës së finales dhe gjithsesi nuk zgjati shumë në fushë, kështu që nuk pati asnjë ndikim në shanset e Liverpool për të fituar Champions League.Në fakt sipas një predikuesi, ishte pikërisht fakti që prishi agjërimin, arsyeja pse Salah u dëmtua në shpatull, dhe nuk kishte aspak të bënte me veprimin e qëllimshëm të Ramos. Hector Cuper ka folur në lidhje me trajtimin e çështjes së agjerimit gjatë Kupës së Botës, për Egjiptin e tij, por ai nuk është i vetmi. Tashmë Tunizia ka dalë në skenë me një mënyrë të rrallë të çeljes së iftarit.Sipas një gazetari tunizian, ekipi ka punësuar portierin për tu siguruar që ai të kërkojë trajtim mjekësor gjatë ndeshjeve, pikërisht në momentin kur vjen koha për çeljen e iftarit në fushë. ..

Lexone

Vajzat e çadrave “çmendin” italianët (Foto)

Nëse Formula 1 vendosi të largojë vajzat e bukura të çadrave, nuk ndodhi e njëjta gjë me Moto Gp, që vijon të ketë të pranishme ‘muzat’ e pilotëve në çdo garë.Këtë të diel kampionati i Moto GP u spostua në Itali, me garën e Mugellos, ku ishin pikërisht këto modele që morën një vëmendje mjaft të madhe të tifozëve të pranishëm. Vajzat e përzgjedhura nga skuadrat përkatëse ishin ‘mahnitëse’, duke ‘çmendur’ italianët që kishin vendosur të ndiqnin live garën.4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

ANALIZA: “Trump kundër të gjithëve, të gjithë kundër Trumpit?”

Filloi! Ajo që përflitej kaq shumë, lufta tregtare.Një gjë dihet shumë qartë: Donald Trump nuk do të lëshojë pe.Kundërshtarët e tij duhet të bashkohen. Por pikërisht për këtë nuk ka gjasa.Nga Henrik BöhmeDo të jem i qetë atëherë kur të mos shohë të lëvizë asnjë Mercedes përgjatë Fifth Avenue në Nju Jork. Nëse është e vërtetë kjo fjali, që sipas qarqeve diplomatike të cituara nga revista gjermane „Java ekonomike” i mvishet Donald Trumpit, atëherë edhe më i fundit duhet ta kuptojë: Ky burrë i shkon gjërave deri në fund.Ai kapet me të gjithë dhe këdo. Në vatrat e krizës sot në botë, Lindje e Afërt, Siri, Iran, Koreja e Veriut, kudo është prezent Donald Trump. Për të gjitha këto kriza ai ka nevojë për aleatë. Aleatë, të cilët ai i zhgënjen, njëri pas tjetrit.America first –po bëhet gjithnjë e më shumë America alone –America vetëmPor të kthehemi tek lufta tregtare. Se gjithnjë e kemi parandjerë: Automjetet Mercedes në Fifth Avenue në Nju Jork përbëjnë vërtet një rrezik për s..

Lexone