Home / Tag Archives: pikerisht

Tag Archives: pikerisht

G-Wizze ka një mesazh për të gjithë personat që duan të merren me drogë në Angli

Reperi nga Kukësi, G-Wizzie, ka deklaruar se ai që prej moshës 17 vjeçe është larguar për në Angli, ku edhe është marrë me drogë dhe pikërisht për këtë gjë, u burgos për 5 vite rresht në shtetin anglez. Ai ka vetëm 3 muaj që është liruar nga burgu, kohë në të cilën është rikthyer edhe në Shqipëri. Çani i ka kërkuar G-Wizzie që të japi një mendim për të gjithë të rinjtë që duan të ikin në Angli dhe të merren me trafik droge. “Ma mirë rrini në Shqipëri se të shkoni në Angli e të merreni me drogë. Nuk zgjat, një muaj, dy muaj”, u shpreh ai. “Pra nga eksperienca jote, është më thjeshtë të trafikosh kokainë në Shqipëri apo në Angli”, ia ka kthyer Çani. “Në Angli se bën më shumë lekë. Tregu më i mirë fitimprurës është në shtetin britanik, pasi atje nuk flet njeri, ndërsa në Shqipëri ka vetëm spiuna”, ka rrëfyer ai./zoneelire.al/ The post G-Wizze ka një mesazh për të gjithë personat që duan të merren me drogë në Angli appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

G-Wizzie ka një mesazh për të gjithë personat që duan të merren me drogë në Angli

Reperi nga Kukësi, G-Wizzie, ka deklaruar se ai që prej moshës 17 vjeçe është larguar për në Angli, ku edhe është marrë me drogë dhe pikërisht për këtë gjë, u burgos për 5 vite rresht në shtetin anglez. Ai ka vetëm 3 muaj që është liruar nga burgu, kohë në të cilën është rikthyer edhe në Shqipëri. Çani i ka kërkuar G-Wizzie që të japi një mendim për të gjithë të rinjtë që duan të ikin në Angli dhe të merren me trafik droge. “Ma mirë rrini në Shqipëri se të shkoni në Angli e të merreni me drogë. Nuk zgjat, një muaj, dy muaj”, u shpreh ai. “Pra nga eksperienca jote, është më thjeshtë të trafikosh kokainë në Shqipëri apo në Angli”, ia ka kthyer Çani. “Në Angli se bën më shumë lekë. Tregu më i mirë fitimprurës është në shtetin britanik, pasi atje nuk flet njeri, ndërsa në Shqipëri ka vetëm spiuna”, ka rrëfyer ai./zoneelire.al/ The post G-Wizzie ka një mesazh për të gjithë personat që duan të merren me drogë në Angli appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Parashikimi i Mourinhos: Ja cilat skuadra e kalojnë grupin

Jose Mourinho një ditë do të drejtojë një përfaqësuese, por jo tani shpejt. Megjithatë, portugezi do ta ndjekë nga pranë kampionatin botëror, duke qenë se është kontraktuar nga gjiganti rus “Russia Today” si analist. Pikërisht për këtë media të rëndësishme, që financohet nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, Jose Mourinho ka parashikuar se cilat skuadra do të kalojnë grupet. Në Grupin A, sipas Mourinhos, do të avancojnë Ururguaji dhe Rusia. Asnjë surprizë në Grupin B, edhe tekniku i United konsideron të kualifikuara Spanjën dhe Portugalinë. Në Grupin C trajneri nga Setubali nxjerr jashtë Danimarkën, duke kualifikuar Australinë dhe natyrisht Francën. Surprizën e ofron në Grupin D, ku sipas Jose Mourinhos Kroacia nuk do t’ia dalë, po ashtu si Islanda, teksa kualifikimi do t’i shkojë Argjentinës dhe Nigerisë. Brazili dhe Zvicra në Grupin E, ndërsa Gjermania e Meksika do të shkojnë më tej në Grupin F, duke i besuar portugezit, Suedia do të skualifikohet. E thjeshtë të parashikohet Gru..

Lexone

Sali Berisha denoncon Ben Blushin: Presion gjyqtarit Dvorani, për gjyqin ndaj Top Channel

Sali Berisha ka akuzuar Ben Blushin se po ndikon tek gjyqtarët që kanë në shqyrtim gjyqin e pronësisë së Top Channel, mes Vjollca Hoxhës dhe ish-ortakëve të saj. Sipas Berishës, Blushi është takuar për mbi një orë e gjysëm me gjyqtarin Dvorani, për t’i bërë presion. “Nje takim i gabuar ne nje kohe te gabuar! Jam absolutisht neutral ne kete afere midis partneresh, qe bashke dhe te ndare e perdoren topin e tyre si megafonin e Rames kunder meje dhe PD. Por ky takim eshte nje takim shume i gabuar ne nje vend shume te gabuar”, shkruan Berisha. Dvorani, bashkë me Artan Brocin dhe Shkëlzen Selimin, janë gjyqtarët që do të shqyrtojnë padinë për pronësinë e TCH. Pikërisht një ditë më parë, TCH sulmoi ashpër gjyqtarin Selimi, dhe me sa duket, arsye për këtë ka qenë pikërisht gjyqi në fjalë.(TemA)

Lexone

Përdhunohet dhe vritet 14-vjeçarja në Gjermani, në kërkim refugjati irakian

Misteri i një vajze 14-vjeçare nga Mainci, e zhdukur në fund të majit, është zgjidhur tragjikisht në Gjermani me identifikimin e një kufome të gjetur nga hetuesit në Wiesbaden. Sipas policisë, shkruan versioni online i gazetës “Bild”, adoleshentja është përdhunuar dhe vrarë dhe dyshimet bien mbi një refugjat irakian 20 vjeç, i cili është kthyer me familjen në vendin e tij të origjinës për t’i shpëtuar arrestit. I riu, Ali Bashar, ka precedentë të ndryshëm penalë (mes të cilave një grindje dhe një grabitje me thikë): sipas hetuesve, ai mund të jetë edhe përgjegjës për përdhunimin e një të miture tjetër, një refugjatë 11 vjeçe, e cila ka akuzuar për rastin këtë person, sipas dëshmisë së të motrës. Në qendrën e refugjatëve në Wiesbaden-Erbenheim, ishin katër persona me emrin Ali, ndaj nuk është akoma e sigurt se përgjegjësi është pikërisht ai. Ali Bashar mbërriti nga Iraku në vitin 2015, përmes rrugës Irak-Turqi-Greqi. Dhe në Irak, me një tempizëm që duket i dyshimtë, është larguar të en..

Lexone

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 8 qershor

Dashi Nuk është dita e duhur për të marrë iniciativa të reja. Do të lini pas shpine dembelizmin dhe dëshirën për të mos bërë asgjë. Për të gjithë ata që janë familjarë, këshillohet të përqendrohen tek rrugët për të arritur suksesin. Demi Sot do të mund të argëtoheni vetëm nëse nuk parashikoni asnjë event. Mos u trembni nga ndryshimet e menjëhershme, por thjesht përfshihuni në to. Është koha e duhur për të bërë një pushim dhe për të shijuar qetësinë. Binjakët Kjo është një ditë ideale për të bërë një pushim të shkurtër. Ngadalësoni ritmin dhe mundohuni të gjeni qetësinë dhe relaksim edhe tek gjërat e vogla. Gjatë kësaj dite do të ketë më shumë rëndësi për ju një proces sesa një rezultat i arritur. Gaforrja Do t’ju duhet të punoni fort gjatë kësaj dite. Nevoja juaj për rehati dhe qetësi do të jetë e madhe sot. Edhe pse do të mundoheni t’ia plotësoni dëshirën vetes, nuk do t’ia dilni dot me sukses. Nëse nuk jeni duke kërkuar qetësinë në familje, argëtohuni me miqtë në mbrëmje. Lua..

Lexone

Renditja e FIFA-s, Shqipëria zbret me dy vende. Ngjitet Kosova

Kombëtarja e Shqipërisë humbi dy pozicione në klasifikimin e përmuajshëm të FIFA-s. Humbjet me Kosovën dhe Ukrainën kanë ndikuar në humbjen e pikëve dhe zbritjen në klasifikim të Shqipërisë, që e sheh tashmë veten në vendin e 58, me 538 pikë, ndërkohë që muajin e mëparshëm ajo ishte e 56-a, me 549 pikë. Ajo që ka përfituar shumë në klasifikimin e FIFA-s është pikërisht skuadra e Kosovës, që pas suksesit me kuqezinjtë ka kapërcyer 11 shkallë në renditjen e FIFA-s, duke u pozicionuar në vendin e 141-të, me 197 pikë të grumbulluara. Për sa u përket vendeve të para të këtij klasifikimi nuk ka ndryshime. Në vendin e parë qëndron skuadra kampione e botës, Gjermania me 1.558 pikë; e ndjekur nga Brazili në vendin e dytë dhe Belgjika në vendin e tretë. Ndryshimi i vetëm në dhjetëshen e parë të renditjes së FIFA-s është shkëmbimi i vendeve mes Polonisë e Spanjës. Skuadra polake është ngjitur me dy pozicione në vendin e 8, ndërsa Spanja ka zbritur dy shkallë për t’u pozicionuar e 10-a. 7 qer..

Lexone

Kishte një muaj që kishte ardhur nga Amerika, sulmohet me granatë shtëpia e ish-deputetit nga Shkodra

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Shkodër, pikërisht në lagjen “Partizani”. Sipas “GSH”, banesa e një ish-shefi të Komisariatit Shkodër, Shyqyri Çela është sulmuar me granatë, rreth orës 03:00. Mësohet se në momentin e sulmit Çela ka qenë i vetëm në banesë, ndërsa raportohet vetëm dëme materiale. Policia bën të ditur se nga kqyrja paraprake e vendit të ngjarjes është konstatuar edhe një granatë luftarake e pashpërthyer, ku është kërkuar ndërhyrja e specialistëve të Njësisë Anti-eksploziv. Nga sa mësohet, Shyqyri Çela përpara se të futej në Policinë e Shtetit, në vitin 1996 ka qenë deputet në Parlamentin e Shqipërisë. Ndërkohë që në 1997 vëllai i tij ka pasur një konflikt, ku asokohe ka degjeneruar në përdorimin e armëve. Pas kësaj ngjarje, Çela ishte larguar drejt Amerikës dhe kishte vetëm një muaj që kishte ardhur sërish në Shqipëri. Njoftimi i policisë Më datë 07.06.2018, rreth orës 03.00, jemi njoftuar se në oborrin e banesës të shtetasit Sh. Ç, vjeç 63, banues n..

Lexone

Avokati i Trump: Kim Jong-un u lut për samitin

Avokati i Donald Trump, Rudy Giuliani tha se udhëheqësi i Koresë së Veriut u lut që samiti i tyre të riprogramohet, pasi presidenti amerikan vendosi ta anulojë atë. Këto deklarata Giuliani i bëri gjatë një konference shtypi në Izrael, ku ndër të tjera theksoi se ishte pikërisht qëndrimi i ashpër i presidentit Trump që detyroi Penianin të shtrijë dorën. “Kim Jong-un u kthye i përulur dhe u lut për mbajtjen e takimit. Ky është pikërisht pozicioni ku Amerika dëshironte ta fuste atë”, deklaroi Rudy Giuliani. Takimi mes tyre është planifikuar të mbahet më 12 qershor, gjithmonë nëse nuk do të ketë surpriza të tjera. 7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Lewandowski “kriset” me Bayernin, e ardhmja në udhëkryq

Duket e pamundur për t’u ngjitur krisja mes Bajernit të Mynihut dhe Robert Lewandowski. Klubi nuk e ka pritur aspak mirë ndryshimin e menaxherit nga ana e sulmuesit polak që e konsideron të përfunduar eksperiencën e tij me bavarezët. Klubi gjerman nga ana tjetër nuk ka ndër mend të negociojë duke i dhënë Lewandowskit një mesazh të qartë, “Nëse agjenti yt nuk vjen me një ofertë prej 200 milionë eurosh nuk i hapim as telefonin”. Është ky mesazhi i Bajernit sipas Bild për Lewabdowskin dhe agjentin e tij. Koncepti për futbollistin dhe Pini Zahawi-n është i qartë. Pavarësisht kontratës deri në vitin 2021 raporti me sulmuesin është i destinuar për të përfunduar. Në ndjekje të tij prej kohësh është Reali i Madridit që është i gatshëm të paguajë deri në 120 milionë euro, por edhe Juventusi që kërkon pasuesin e Higuain, si dhe Manchester United, Chelsea dhe PSG mund të futen në garë për 29-vjeçarin polak. Sipas mediave spanjolle është pikërisht Reali destinacioni i preferuar nga lojtari që i..

Lexone