Home / Tag Archives: pikerisht

Tag Archives: pikerisht

Si lindi dita e të dashuruarve?

Si lindi dita e të dashuruarve?

Të mërkurën është 14 data 14 dhe ndonëse shumica e të dashuruarve thonë se nuk kanë nevojë për një datë të caktuar për të shprehur ndjenjat që kanë, kjo ditë simbolizon pikërisht ditën e tyre. Por si lindi festa që sot ka pushtuar botën? Ajo nisi në trajtën e një …

Lexone

Largohet deputeti i PD-së: Pas 14 shkurtit mbledhjet i drejton…

Rokadë deputetësh do të ndodhë në këshillin e legjislacionit dhe më konkretisht me drejtuesin e tij. Këshilli, i cili deri më sot drejtohej nga deputeti i PD-së, Enklejd Alibeja, do të drejtohet nga një tjetër deputete i djathtë. Bëhet fjalë për deputetin dhe anëtarin e këtij këshilli, Oerd Bylykbashin. lajmin …

Lexone

Bëri 17 vite burg, djali i mirditorit tregon si i fali i ati spiunët

Bëri 17 vite burg, djali i mirditorit tregon si i fali i ati spiunët

Gjon Mark Ndoj tashmë ka vdekur. Ai arriti t’i mbijetojë diktaturës dhe i fali spiunët prej të cilëve bëri 17 vite burg, mbushur me tortura nga më ç’njerëzoret, ndonjëherë për krime që nuk i kishte kryer. Bashkëshortja Vitorja dhe djali Leonard, kërkojnë sot zbardhjen e të vërtetës, se çfarë ndodhi …

Lexone

Kush tradhton një herë, tradhton edhe herëve të tjera

date

Flirti nuk është gjithmonë edhe aq i padëmshëm, siç ndoshta duket. Shpesh loja me zjarrin përfundon me tradhti, ndërkaq pasojat mund të jenë shumë të pakëndshme. Në vazhdim po i përshkruajmë disa fakte të cilat disa refuzojnë t’i pranojnë, transmeton Telegrafi. Kush një herë tradhton, do të tradhtojë sërish! Psikologu …

Lexone

Njerëzit të cilët shajnë janë më inteligjentë se të tjerët!

Njerëzit të cilët shajnë janë më inteligjentë se të tjerët!

Ndryshe nga mendimi i rrënjosur, njerëzit të cilët shajnë dhe përdorin fjalë vulgare nuk janë as budallenj as të paarsimuar, por kanë vokabular “të ëmbël” më së shpeshti shprehje fjalori të pasur dhe të artikuluar, zbulon hulumtimi i botuar në revistën Language Sciences. Shumica e njerëzve besojnë në hipotezën e …

Lexone