Home / Tag Archives: peshkataret

Tag Archives: peshkataret

VIDEO/ Momenti tronditës: Jahti përplas varkën me tre peshkatarë në bord

Ky është momenti i frikesh kur një jaht i madh përplas një varkë të vogël në të cilën ndodheshin tre peshkatarë.Në pamjet filmike do të shikoni se si në momentin që peshkatarët pikasin jahtin që vjen me shpejtësi drejt tyre dhe njëra nga ata grihet e i bën me shenja që drejtuesi i skafit t’i shohë.Por kjo gjë ishte e pamundur.Në momentin e fundit pas sekonda pasi jahti të përplasej me varkën e tyre ata hidhen në ujë dhe shpëtojnë. (TemA)

Lexone