Home / Tag Archives: persosur

Tag Archives: persosur

Emily Ratajkowski mahnit me të kuqe

Ajo duket gjithmonë e përsosur kur kalon në tapetin e kuq. Por Emily Ratajkowski dukej po kaq e bukur teksa po kalonte rrugëve të New York-ut të dielën.Modelja e Sport Illustrated është fotografuar me një kostum të kuq në të cilën dukej mahnitëse.7 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Si t’i hiqni kilogramët e tepërt të shtatzënisë me dietën me kos

Dieta me kos është një dietë bashkëkohore, e cila bazohet në receta të pasura me proteina dhe të varfra me karbohidrate. Ajo siguron elementët e nevojshëm ushqyes për organizmin nëpërmjet një ekuilibri ushqimor të përsosur dhe në të njëjtën kohë, pakëson ndjeshëm numrin e kalorive.Dieta me kos përjashton ëmbëlsirat, duhanin, alkoolin dhe pijet e gazuara.Recetat e sallatrave janë ndërtuar me shumë pak vaj ulliri. Rekomandohet që gjatë kësaj diete të konsumoni sa më shumë ujë, si dhe të kryeni aktivitete fizike për rezultate sa më të mira.Dita e parëMëngjesi: 100 gr kos me tërshërë Zemra: një filxhan kos Dreka: Sallatë jeshile me një kokërr patate të zier Zemra: Kos me fruta (mollë, portokalle, limon) Darka: 200 gr fileto pule Para gjumit: Një gotë kos me një domate të grirë në mikser Dita e dytëMëngjesi: 100 gr kos me tërshërë. Zemra: Kos me fruta (mollë, boronica, pjeshkë) Dreka: 50 gr oriz të shoqëruar me sallatë me domate Zemra: Kos me fruta (mollë, portokalle, limon) Darka..

Lexone

Kur dallga e përkryer fsheh një “bandë” delfinësh (Video)

Orë dhe orë në pritje për të kapur dallgën e përsosur, por kur një sërfist nga Brisbane, Australi e arriti, ajo fshihte një surprizë.Në një video të postuar në një faqe në Instagram, ne e shohim të riun duke u përpjekur të fitojë gjerësinë dhe kreshtën e dallgës që po formohet.WAIT… FOR… IT #wallofdeath #naturedgaf #localsonly #bodied via @adjhill : @lubricatedsurfpicsA post shared by Kookslams (@kookslams) on Apr 27, 2018 at 7:41pm PDTNën ujë, megjithatë mund të shihni një tufë delfinësh dhe një nga gjitarët vendos të kërcejë kur momenti kulminant për sërfistin sapo kishte ardhur.Këtu, “beteja është e pashmangshme”. Sërfisti përfundon në ujë pas goditjes “frontale” nga delfini.29 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone