Home / Tag Archives: personit

Tag Archives: personit

VIDEO/ Momenti shokues: Plas grushti në avioni për një… shishe birrë

Ky është momenti shokues kur një i dehur godet me grushte një person tjetër.Sherri ndodhi brenda një avioni pasi një mjek refuzoi të japë personit të dehur një shishe birrë .Dhe më pas Jason Felix nga irritimi që nuk mori një shishe birrë filloi që të godiste me grushte një pasagjer vetëm pasi ai i tha që të qetësohej.Është dashur ndërhyrja e pasagjerëve të tjerë dhe personelit të avionit që sherri të përfundonte.Ngjarja ndodhi në bordin e avionit Airlines 1293. (TemA)

Lexone

Rama: Njerëz të lartë në PD, të lidhur me kokainën e kapur në Durrës. Do shohim diçka tronditëse…

Kryeministri Edi Rama tha se ka informacione që çojnë në dyshime të arsyeshme se zyrtarë të lartë të PD kanë lidhje me kokainën që u kap në Durrës.Edi Rama: Procesi tashmë ka hyrë në një fazë të re me arrestimin e personit që është identifikuar si koka e trafikut (Arbër Çekaj). Unë disponoj, kuptohet në rrugë operative, por janë të mjaftueshme për të kuptuar se përse është gjithë ky acarim.Mirela Milori: Pse është gjithë ky acarim? Pse PD qenka e acaruar nga kapja e 613 kg kokainë dhe ndalimi i një personi në Gjermani?Edi Rama: Sepse ka dyshime shumë të arsyeshme që të çojnë drejt njerëzish shumë të lidhur me rangjet me të larta të PD.Mirela Milori: Dyshime të arsyeshme apo informacione?Edi Rama: Informacionet krijojnë dyshimin e arsyeshëm, pastaj është hetimi që duhet të provojë dyshimin e arsyeshëm me prova.

Lexone

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot Ginovski” ka rënë zjarr ku ishin përfshirë tre kiosqe, pronarët e të cilave nuk dihen dhe tre automjete. Bëhet fjalë për automjet transporti “Iveko” me …

Lexone