Home / Tag Archives: personale

Tag Archives: personale

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë hyn në “sitën” e vettingut: Një pjesë të pasurisë na i kanë lënë gjyshërit

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Edmond Islamaj ka hyrë në sitën e Vettingut.Mësohet se trupa Gjykuese përbëhet nga Suela Zhegu, Pamela Qirko, Genta Tafa (Bungo).Që në nisje të seancës, Islamaj nuk kishte kartën e identitetit me vete ku araqitja e ID personale është një procedurë formale që zhvillohet me çdo subjekt gjatë rivlerësimit.“Kartën e idenitetit për gabimin tim nuk e kam me vete, por mund ta sjell”, tha Islamaj.Ndërkohë referuar raportit të ILDKPKI, KPK tha se gjyqtari Islamaj ka pasuri të ligjshme, të justifikuar me burime dhe nuk ka bërë deklarim të rremë.“Nga hetimi ka rezultuar se Islamaj ka apartament banimi me sipërfaqe 81.57 m2 në Durrës, tokë arë 1000 m2 në Karpen, Kavajë, e blerë në vitin 2015. Zyrtari ka llogari bankare që prej vitit 2000, fillimisht me vlerë 5 mijë euro, llogari bankare të krijuar në vitin 2016 me gjendje 20 mijë euro.Një depozitë me shumën 12 mijë dollarë është hapur në 2006. Në pronësi të bashkëjetueses janë edhe dy garsoniere, ato janë n..

Lexone

Amendamenti që kaloi me urgjencë në parlamentin grek, lajm i mirë për emigrantët shqiptarë

Amendamenti i kaluar sot në parlamentin grek konkludon se emigrantët shqiptarë në Greqi do të paguajnë gjysmën e tarifave për lejet e qëndrimit.Pas paralajmërimit për penalizim nga KE për aplikimin e tarifave shumë të larta në krahasim me vendet e tjera anëtare të BE-së, vendi fqinj u detyrua të marrë këtë vendim.Nën udhëzimet e BE-së, mësohet se lejet e qëndrimit do të jenë bazuar ne legjislaturën e përbashkët europiane dhe do të kenë kosto reciproke e të unifikuar.Ndërkohë amendamenti referohet në lejet e qëndrimit 5-vjeçare të rezidentit afatgjatë, leje qëndrimi për bashkim familjar, leje për studime, leje personale “aftotelis”, karta blu.(TemA)

Lexone

“Provokacja” e fundit e Muç Nanos: Dy besimtare të mbuluara me shami shfaqen në shfaqjen për seksin dhe kurvat

“Nuk ka kurva në këtë botë”. Ky është projekti më i fundit i gazetarit Mustafa Nano që ka ngjallur mjaft diskutime.Teksa ndodhemi në mes të muajit të Ramazanit, kur besimtarët myslimanë i dedikohen më së shumti fesë, dy vajza të mbuluara janë parë të shkojnë që të ndjekin shfaqjen e Mustafa Nanos.Ato shfaqen të përqëndruara në “one man show” që flet gjerësisht për seksin, duke u nisur nga eksperiencat personale.Nano sqaron ngjarjen në Panorama ku tregon habinë personale kur i pa në sallë.“Ishin trembur fillimisht, ende pa filluar shfaqja, kur dritat ishin ende të ndezura e kur ato të dyja u futën në sallë si pa të keq, tamam si të mësuara me sallat e teatrit.Jo, jo, u mor vesh që ishin femra. Madje, çupa të reja. Ata që ishin më pranë tyre kanë dëgjuar që ato qeshnin.Dhe qeshnin sidomos në momentet e nxehta të show-t, kur unë zija dhe flisja për seksin, orgazmën, përvojën time të parë seksuale. Ishin të qeshura që dilnin nga brenda thasëve të zinj, me të cilët ishin mbulua..

Lexone

“Provokacja” e fundit e Muç Nanos: Dy besimtare të mbuluara me shami shfaqen në shfaqjen e për seksin dhe kurvat

“Nuk ka kurva në këtë botë”. Ky është projekti më i fundit i gazetarit Mustafa Nano që ka ngjallur mjaft diskutime.Teksa ndodhemi në mes të muajit të Ramazanit, kur besimtarët myslimanë i dedikohen më së shumti fesë, dy vajza të mbuluara janë parë të shkojnë që të ndjekin shfaqjen e Mustafa Nanos.Ato shfaqen të përqëndruara në “one man show” që flet gjerësisht për seksin, duke u nisur nga eksperiencat personale.Nano sqaron ngjarjen në Panorama ku tregon habinë personale kur i pa në sallë.“Ishin trembur fillimisht, ende pa filluar shfaqja, kur dritat ishin ende të ndezura e kur ato të dyja u futën në sallë si pa të keq, tamam si të mësuara me sallat e teatrit.Jo, jo, u mor vesh që ishin femra. Madje, çupa të reja. Ata që ishin më pranë tyre kanë dëgjuar që ato qeshnin.Dhe qeshnin sidomos në momentet e nxehta të show-t, kur unë zija dhe flisja për seksin, orgazmën, përvojën time të parë seksuale. Ishin të qeshura që dilnin nga brenda thasëve të zinj, me të cilët ishin mbulua..

Lexone

Shkelje e privatësisë, “Facebook” sërish në shënjestër

Platforma gjigante teknologjike “Facebook” është sërish në shënjestër sa i takon shkeljes së të dhënave të privatësisë.Sipas “New York Times”, rrjeti social ka hyrë në marrëveshje me të paktën 60 prodhues të telefonave inteligjentë, tableta dhe pajisje të tjera celulare, duke u lejuar atyre qasje në të dhënat personale të mijëra përdoruesve dhe “miqve” të tyre pa pëlqimin e qartë. Ndër grupet me të cilat u nënshkruan marrëveshjet do të ishin Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft dhe Samsung.Marrëveshjet do të lejonin që “Facebook” të shtrijë në masë të madhe gamën e saj, duke lënë prodhuesit e pajisjeve të lëvizshme të ofrojnë dhe shpërndajnë tek përdoruesit disa nga shërbimet më të njohura që karakterizojnë kolosin social, siç janë rubrikat. Në këmbim, “Facebook” ka lejuar grupe të tilla si Apple dhe Samsung për të hyrë në të dhënat personale të përdoruesve dhe “miqve” të tyre, edhe në rastet kur ata ishin të bindur se kishin mohuar ndonjë ndarje të të dhënave të tyre.“Facebook”,..

Lexone

Kjo modele mban ‘kurorën’ për të pasmet më të bukura në Instagram (Foto)

Nëse e keni parë ndonjëherë në Instagram modelen Victoria Lomba, atëherë me siguri i keni vënë re të pasmet e saj të kolme dhe seksi.Hey loves!! I intend to accept my body today, Love my body tomorrow & appreciate my body always…No matter what my sizeA post shared by Victoria Lomba Official (@victorialomba) on Jun 1, 2018 at 9:52am PDTAjo është një trajnere personale, e cila ka marrë një famë mjaft të madhe nëpërmjet Instagramit dhe Facebook-ut, ku faqja e saj në këtë rrjet social, është më e vizituara nga të gjitha faqet e yjeve të palestrës.Victoria ka lindur në Spanjë, por është me origjinë braziliane dhe suksesin e fitoi vetëm pasi u zhvendos në SHBA.#goodmorning One more day at the Paradise! Where do you live? – Snapchat Add Me : Victorialomba1A post shared by Victoria Lomba Official (@victorialomba) on May 24, 2018 at 7:50am PDTSot, ajo numëron një numër të madh kopertinash në revista të njohura, si edhe është bërë imazhi kryesor i produkteve të bodybuilding-ut, ..

Lexone

Albi Nako i habit të gjithë me deklaratën e fortë: “Do bëj një fëmijë”

Koreografi i njohur shqiptar Albi Nako, ka qenë ditën e djeshme i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”.Teksa ishte duke biseduar me fëmijët, Albi ka rrëfyer edhe disa detaje nga jeta e tij personale, si edhe dëshirat e tij për të ardhmen.Njëra prej vajzave e ka pyetur koreografin se nëse në të ardhmen do të donte një vajzë apo një djalë. Ai u shpreh se do që të ketë një fëmijë dhe ajo të jetë një vajzë.“Unë do e bëj një fëmijë dhe e dua vajzë. Kush ka vajza botën ka. Do i vendos emër shqiptar”, u shpreh ai.The post Albi Nako i habit të gjithë me deklaratën e fortë: “Do bëj një fëmijë” appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ndryshimet e mëdha ekonomike që sjellë në çdo shenjë horoskopi kalimi i hënës së plotë në shigjetar

Këtë periudhë, me ndihmën e hënës së plotë (nesër) në Shigjetar do mund të analizojmë prioritetet tona dhe të përvojës së deritanishme.Vendimet që do marrim do jenë të rëndësishme për të ardhmen.Dashi do marrë vendime të rëndësishme për projektet e tij si dhe udhëtime që i ndryshojnë jetën.Demi do çlirohet psikologjikisht pasi nuk do ketë më të fshehta e mistere apo pritje si ne çështjet ekonomike ashtu edhe bashkëpunime.Binjaket do jenë në qendër të rrugëve informative dhe ideve të cilat duket se e nxjerrin nga telashet.Gaforrja do mbyll një cikël pune apo veprimtarie për të hapur një cikël të ri, sidomos në jetën personale dhe ekonomike.Luani do kuptojë që disa vendime janë të destinuara për zhvillim dhe vijnë natyrshëm.Virgjëresha do ndihmohet në karriere fale ideve te reja dhe njohjeve apo informacioneve të rëndësishme që do marrë.Peshorja do plotësojë një projekt apo strategji me të cilën do tregojë aftësitë, por edhe mundësitë e reja qe i hapen përpara. Një takim ..

Lexone

Koreja e Veriut përgjon dezertorët dhe gazetarët nëpëmjet… smartfonëve

Një grup hakerash koreano-veriorë kanë përdorur dyqanet e aplikacioneve të Google-it për të shpërndarë viruse me anë të të cilave spiunojnë dezertorët dhe gazetarët.Këtë e pohon Shoqata e Sigurisë Informatike, McAfee, e cila e kishte ngritur një alarm të tillë edhe në janarin e shkuar.Ekspertët kanë pikasur tre aplikacione, një për ushqimin dhe dy për sigurinë, që pasi instalohen në smartfonët Android, lejojnë që të përgjohet përdoruesi.Programi është projektuar për t’i dërguar grupit të hakerave, të njohur me emrin “Sun Team”, informacione personale si foto, mesazhe dhe listën e kontakteve.McAfee bën të ditur se ka informuar si agjencinë koreane për internetin dhe sigurinë, edhe Google, që ka hequr aplikacionet nga seksioni në Play Store.

Lexone

Dosja e çiftit Gina-Gashi, Prokuroria e Durrësit shpall moskompetencën

Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompentencën për hetimet ndaj çiftit të prokurorëve Dritan Gina dhe Rovena Gashi.Ata janë të pandehur pasi akuzohen për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë.Prokuroria e Durrësit ka çuar çështjet për gjykim në organin e akuzës në Fier. Kjo pasi çifti pretendon se hetimi po bëhet për hakmarrje personale, duke pretenduar se Anita Jella, kryeprokurore e Durrësit është shoqe e kryeprokurores Arta Marku.Më 14 maj kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku i pezulloi nga detyra Ginën dhe Gashin deri në përfundim të hetimeve.21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone