Home / Tag Archives: perplasje

Tag Archives: perplasje

Plas sherri mes deputetëve në komision: Legen, lëngaraq, halabak, rrugaç

Kryeredaktori i gazetës Rilindja Demokratike, Bledi Kasmi ka dëshmuar në Komisionin e Medias në lidhje dhunën që u ushtrua ndaj tij, gjatë protestës së 26 majit.Ndërkohë që kryeredaktori i Rilindjes Demokratike Blendi Kasmi po dëshmonte në komision pati përplasje e debate të forta mes deputetit socialist Fidel Ylli e demokratit Luçjano Boçi.Fidel Ylli: Ju vratë 4 veta në bulevard futët në burg gazetarë, ca i larguat në azil dhe vini tani me një gazetar anëtar partie që bën viktimën këtu. Ky gazetar është viktimë jo gazetar i medias së lirë.Lciano Boçi: Mbylle gojënFidel Ylli: Ik ore lëngaraq, u bëri tiLuçiano Boçi: Langaraq je tiAlbana Vokshi: QetësiLuçiano Boçi: Mbylle gojënFidel Ylli: Gojën mbylle ti…katër vrasje qeveria jote, katër, katërLuçiano Boçi: I vetmi që është gëzuar me ato katër vrasje ka qënë Edi Rama, legenFidel Ylli: Legen je ti, lëngaraq, halabak, je rrugaç, kryerrugaç dhe ordinerLuçiano Boçi: Rrugaç je ti që ju pret fjalën kolegëve këtu, që nuk re..

Lexone

Nga burgu në spital, shqiptarët rrahin huliganin që dhunoi Zijadin Selën

Në burgun e “Shutkës” në Shkup ka ndodhur një përplasje mes të burgosurve, ku dy të dënuar kanë sulmuar rëndë Kosta Delov, një ndër huliganët që rrahën Ziadin Selën në ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.Raportohet se sherri ndodhi në qelinë C24 dhe shkak është bërë kënaqësia dhe mburrjet që shpreh Delov për rrahjen e Ziadin Selës.Megjithëse i burgosur ai vazhdon të flasë për kënaqësinë që ndjeu kur godiste deputetin shqiptar.Mes të tjerash ai ka thënë se i ruan me fanatizëm këpucët me gjakun e liderit të ASH-së.Në këtë moment të dënuarit e tjerë shqiptarë janë revoltuar dhe e kanë sulmuar duke e bërë për spital.Kjo nuk është hera e parë që Delov provokon duke folur për kënaqësinë që ndjente duke dhunuar Zijadin Selën.“Ndjenja kur brutalisht e ke Ziadin Selën me grushta në kokë, e papërshkruar!Shtrihu poshtë shkërdhatë shqiptare”, ka shkruar Delov, pak kohë më parë në rrjetet sociale.

Lexone

Salah në lot, mbyll finalen para kohe (Foto)

Ishte lojtarin nga i cili anglezët prisnin më shumë, por Salah la fushën e lojës në minutën e 30-të.Një përplasje me mbrojtësin Ramos e la të dëmtuar egjiptianin.Pavarësisht ndihmës së parë, Salah nuk mundi të vazhdojë të luajë në finalen e madhe të Champions League.1 of 526 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO: “Qen bir qeni”, në Kuvendin e Kosovës plas grushti

Një përplasje fizike ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës.Deputeti Xhavit Haliti i PDK-së ka goditur deputetin e LDK-së, Arben Gashi.Sherri mes tyre kishte filluar që një ditë më parë kur Gashit nuk iu dha fjala nga nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, në mënyrë që deputeti i LDK-së t’u përgjigjej akuzave nga deputeti Milaim Zeka.Deputeti Gashi reagoi duke i thënë Halitit “Balosh ama fjalën”, ”mashtrues”, “le të shkon në rrotë të samës” etj.Ndërsa Haliti iu drejtua me fjalët ‘qen bir qeni’.

Lexone

FOTOT/ Parlamenti “zjen” nga sherret, Meta hedh valle: Pas Skraparit, ja merr shtruar në Gjirokastër

Ilir Meta duket se po kalon ditë mjaft të këndshme në jug ku çdo ditë shfaqet nga qyteti në qytet duke kërcyer.Teksa Parlamenti është i përfshirë në përplasje dhe tension, kreu i shtetit duket se ka gjetur paqe duke ja dedikuar kohën valleve popullore.Pas vizitës në Skrapar, ai është ndalur edhe në Gjirokastër ku ka kërcyer me disa qytetarë. (TemA)

Lexone

FOTOT: Humbi këmbët në aksident, por vajza ngjit plotë 2744 shkallë

Mandy Horvath humbi të dy këmbët pas një aksidenti.Katër vjet më vonë ngjiti plot 2744 shkallë në Manitou Incline në Kolorado, shkruan tgcomKëto shkallë janë mbiquajtur edhe “Graali i shenjtë i kardios” dhe përdoret edhe nga atletët për t’u stërvitur.Horvath publikoi sipërmarrjen e saj në Instagram për të treguar se nuk ka gjëra të pamundura.Aksidenti ishte një përplasje me një tren, gjatë natës së një të shtune, tek rikthehej në shtëpi pas një mbrëmjeje argëtimi.Horvath ishte konfuze, mendohet të ketë qenë nën efektin e një prej drogave.Vetëm manovrimi i shpejtë i makinistit të trenit arriti të evitonte tragjedinë, por këmbët e gruas tashmë, humbën për gjithmonë.“Manitou Incline” është e lartë 610 metra dhe përbëhet nga më shumë se 2700 shkallë, bërë nga mbetjet e një ish hekurudhe.Në disa vende arrin edhe pjerrësinë prej 68%, përveç pjesëve ku shkallët nuk janë praktike për askënd.Horvath nuk ka bërë asnjë parapërgatitje dhe mbërriti në majë të shkallëve vetëm me fo..

Lexone

Përplasje me armë në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës. Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pranë lagjes së Çoles Raportohet për përplasje me armë mes dy grupeve në Vlorë. Nga raportimet e para mësohet se nuk persona të plagosur nga të shtënat. Policia në vendngjarje po vijon hetimet. …

Lexone

Shmanget përplasja mes dronit dhe aeroplanit mbi Londër

Shmanget përplasja mes dronit dhe aeroplanit mbi Londër

Një avion pasagjerësh arriti te shmangte për pak një përplasje me një dron që i preu rrugën mbi qendrën e Londrës, sipas një raporti. “Airbus A320”, i cili mbante rreth 165 pasagjerë po i afrohej aeroportit “Heathrow” kur ndodhi incidenti, javë më parë, shkruan “Daily Star” Raporti, i bazuar në …

Lexone