Home / Tag Archives: permbajtjen

Tag Archives: permbajtjen

Maska e fytyrës kundër plakjes, për një lëkurë elastike dhe më të re vetëm me produkte që kemi në shtëpi

Përbërësit që ju nevojiten • 2 çaj jeshil • 2 lugë gjelle kos ose gjizë • 1 lugë gjelle qumështi i papërpunuar • 1 lugë gjelle mjaltë Metoda: 1. Fillimisht në një tas hidhni përmbajtjen e dy qeseve të çajit jeshil duke i hapur ato dhe vendosni në tas. Pastaj shtoni 2 lugë kos ose gjizë, 1 lugë gjelle qumësht i papërpunuar dhe 1 lugë gjelle mjaltë. 2. Përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe trajtimi juaj është tani gati për përdorim. 3.Përdorni këtë në lëkurën tuaj për 15 minuta derisa të thahet. Pastaj pastroje me ujë normal.

Lexone