Home / Tag Archives: perjetuar

Tag Archives: perjetuar

Dua Lipa thyen “new rules”, kthehet me ish të dashurin (Foto)

“New Rules” është definitivisht një hit, me të cilin shqiptaro-britanikja Dua Lipa i dha zemër shumë vajzave dhe i shty të merrnin në duar fatet e jetës, duke mos përjetuar shkatërrim nga prishja e një lidhje dashurie.Por për vetë Duan duket se “rregullat e reja” janë thyer, pasi është kapur “mat” me ish të dashurin e saj Isaac Carew, jashtë Soho House në Londër të mërkurën.1 of 4Për këngëtaren dashuria e vërtetë bën që të shkelen rregullat dhe të rindizet romanca me ish-in, në krahët e të cilit është rikthyer pasi është ndarë krejt papritur nga Paul Klein, me të cilin kishte 5 muaj lidhje.31 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

5 pozicionet e duhura të seksit për të ndezur marrëdhënien tuaj

Jeni një çift pasionant, që nuk ngurroni të provoni pozicione të reja për të gjallëruar edhe më tepër jetën tuaj seksuale? Ja 5 pozicionet për një seks “të zjarrtë” e të paharrueshëm që duhet të provoni:1. SensualizëmKur femra është sipër dhe me trupin e ngjeshur pas mashkullit, krijohet një atmosferë shumë sensuale dhe romantike dhe seksi zgjat edhe më shumë.2. Rock’ RollKur mashkulli është sipër dhe këmbët e femrës vendosen në qafën e partnerit. Ky pozicion lejon një penetrim të thellë të mashkullit dhe krijon një seks plot adrenalinë.3. Një “fluturim prej fluture”Femra e shtrirë mbi një tavoninë të lartë dhe mashkulli në këmbë. Është një pozicion që fal shumë kënaqësi për të dy partnerët.4. Kënd i drejtëNjë pozicion ku femra rri e shtrirë anash dhe mashkulli sipër, duke krijuar së bashku një kënd të drejtë, për të përjetuar një orgazmë të thellë.5. Të përkulurBurimi:intvThe post 5 pozicionet e duhura të seksit për të ndezur marrëdhënien tuaj appeared first on Z..

Lexone

FOTO: Humor shkodran me “groposjen” e Vllaznisë, del lajmërimi i “vdekjes”

Renia e Vllaznise ne Kategorine e Pare ka bere qe ne qytetin e Shkodres te jete nje dite zie.Sportdashesit shkodran nuk e kane perjetuar mire kete moment te erret te klubit te tyre, te cilet perveç merzitjes kane bere dhe pak humor.Ne qender te qytetit ne vendin ku vendosen lajmerimet e vdekjeve ata kane njoftuar vdekjen e klubit te Vllaznise.“Me hidhërim jo të madh njoftojmë se vdiq KF Vllaznia, vjeç 99. Presim vizita ditën e diel datë 27.05.2018 (me shpërblime).Me respekt nga Presidenca, Bordi drejtues dhe futbollistët”, shkruhej në lajmërimin e vdekjes te vendosur nga tifozat e Vllaznise. (TemA)

Lexone

Ikardi dhe ato lot që kujtojnë Ronaldon

Inter-Juventus nuk kishte qenë kurrë aq interesante dhe vendimtare sa mbrëmë, që nga kohërat e penalltisë së famshme që nuk iu dha Ronaldos, pas një faulli të Julianos. Ishin kohëra të errëta për Interin, ashtu si janë tani, sepse pushteti i Juves në fushë e jashtë saj është i madh, tepër i madh.Në fund erdhi një humbje e hidhur për zikaltërit, që kanë përjetuar makthet e së shkuarës, sepse sërish kanë parë se si kartonët e kuq kanë kritere të tjerë për Juven e të tjerë për rivalët e bardhezinjve. Kanë parë se si një fitore kthehet në humbje pas 80 minutash me një lojtar më pak, motiv krenarie, por në futboll krenaria nuk vlen shumë, për sa kohë trofetë u marrin të tjerët dhe Champions League digjet ndoshta nga kjo ndeshje e çmendur.Në fund Mauro Ikardi ishte i përlotur, nuk e priste atë fund dramatik dhe u prek, duke treguar se e ndjen shumë atë fanellë zikaltër, ndryshe nga sa kanë menduar shumë tifozë këto vite. Është një kapiten i vërtetë, jep gjithçka në fushë dhe është simbol..

Lexone

FOTOT/ “Një natë në Paris”, Paris Hilton shpjegon pas shumë vitesh video-skandalin seksual

Paris Hilton ka folur pas shumë vitesh mbi videon e saj seksuale me titull “Një natë në Paris”.Miliarderja ka treguar se pasi ajo u publikua në vitin 2004, mendoi vetëvrasjen duke kërkuar që të vdiste.“Ishte një lloj sikur më përdhunuar. U ndjeva sikur humba një pjesë të shpirtit e nuk doja të jetoja më. Nuk do të doja kurrë ta kisha përjetuar këtë, ka qenë gjëja me e keqe e jetës sime”, tha ajo.

Lexone

Ngrica e akull, ja çfarë temperatura na presin ditët në vijim

Sot diell gati gjatë gjithë ditës do mbretërojë mbi qiellin e Kosovës, mirëpo temperaturat do të jenë kryesisht në minus gradë celsius. Kosovarët gjatë natës kanë përjetuar temperatura minus 7 gradë, ndërkohë që mëngjesi po ishte pak gradë më i ngrohtë, ndërkaq temperatura më e lartë do të shënohet në …

Lexone