Home / Tag Archives: perjashtuar

Tag Archives: perjashtuar

Kroacia, trajneri Zllatko Daliç shpall listën me 24 lojtarët e grumbulluar

Kroacia ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për në Botërorin e Rusisë. Janë 24 lojtarë të grumbulluar nga ish-trajneri i Dinamos, Zllatko Daliç.Nga lista paraprake me 32 lojtarë janë përjashtuar lojtarë si Letica, Barisiç, Niziç, Sosa, Rog, Pasaliç, Cop dhe Santini. Brenda datës 4 qershor, trajneri Daliç do të komunikojë edhe emrin e të përjashtuarit të fundit të listës, që duhet të ketë 23 lojtarë.Ja dhe lista e bërë publike nga Kroacia:Portierë:Danijel Subasiç (Monaco), Lovre Kaliniç (Gent), Dominik Livakoviç (Dinamo Zagreb)Mbrojtës:Vedran Çorluka (Lokomotiv Mosca), Domagoj Vida (Besiktas), Ivan Striniç (Sampdoria), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivariç (Dinamo Kiev), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Matej Mitroviç (Club Bruges), Duje Caleta-Car (RB Salisburgo)Mesfushorë:Luka Modriç (Real Madrid), Ivan Rakitiç (Barcelona), Mateo Kovaçiç (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozoviç (Inter), Filip Bradariç (Rijeka..

Lexone

Nxënësi i përjashtuar kthehet në shkollë me armë, shmanget masakra

Një masakër u shmang në në një shkollë në Illinois, SHBA, ku një ish-student u fut me armë zjarri në kampus. Ngjarja ka ndodhur rreth 160 km në perëndim të Çikagos.Personi që hapi zjarr është një ish-nxënës i përjashtuar, i cili u përpoq të hapte zjarr në një sallë ku nxënësit e tjerë po bënin prova për ceremoninë e diplomimit.Fillimisht ai ka hapur zjarr në korridor, por më pas është neutralizuar nga një agjent policie.Përveç agresorit, nuk ka të tjerë të lënduar. Ai është dërguar në spital, ndërsa policia po heton për shkaqet e ngjarjes. (TemA TV)

Lexone