Home / Tag Archives: periudhes

Tag Archives: periudhes

Ish-modelja e Playboy hidhet nga kati i 25-të bashkë me djalin

Ish-modelja e Playboy, Stephanie Adams dhe djali i saj 7-vjeçar, Vincent, u gjetën të vdekur pasi u rrëzuan nga kati i 25-të i hotelit Gotham në Manhatan të Nju Jorkut.Policia po heton rrethanat e ngjarjes, por hipoteza e akredituar nga mediat është se gruaja bëri vetëvrasje duke u hedhur së bashku me fëmijën. Në sfond qëndron beteja ligjore me ish-bashkëshortin Charles Nicolai për kujdestarinë e djalit të tyre.1 of 3Stephanie Adams leaves court in New York after winning her case. She is a former Playboy playmate who was roughed up by police.Pictured: Stephanie AdamsRef: SPL364271 210212 Picture by: Gregory P Mango / Splash NewsSplash News and Pictures Los Angeles: 310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.comÇifti ishte shfaqur të mërkurën në një gjykatë në Manhatan, e cila i kishte mohuar Adams lejen për të marrë fëmijën në Evropë gjatë periudhës së verës, pasi ai mund ta shihte nënën me të dashurin e saj.Kujtojmë se Adams ishte..

Lexone

Zbuloni shifrën marramendëse që do shitet skeleti i një dinozauri

Çdokush që ka kursyer disa miliona euro do te ketë mundësinë që ta posedojë skeletin të species unike: një dinozaur që për vite kishte zënë vend në muzeun e Parisit.Shkencëtarët thonë se skeleti daton qysh prej periudhës së Jurassic.Skeleti do të shihet në një ankand që do të mbahet Brenda Kullës së Eiffel në Paris dhe pritet të shitet diku mbi 1 milionë euro.Skeleti i predatorit është diku 8.7 metra i gjatë dhe 2.6 metra i lartë.

Lexone

Autoriteti i Aviacionit Civil shton 10 destinacione të reja, ja linjat ku mund të fluturoni nga “Nënë Tereza”

Ne prag te sezonit te ri turistik, Autoriteti i Aviacionit Civil ka miratuar kerkesat per 10 destinacione te reja dhe 3 te tjera me dyfishim kapaciteti.Keto linja pritet te funksionojne gjate periudhes se sezonit veror dhe pritet te kene nje ndikim te konsiderueshem edhe ne numrin e turisteve per kete vit.Destinacionet e reja Charter.1. Helsinki-Tirane. Fluturim ne periudhen 11 Maj – 28 Shtator.2. Kopenhagen-Tirane. Fluturim ne periudhen 2 Qershor- 18 Gusht.3. Budapest-Tirane.4. Moske-Tirane. Fluturim ne periudhen 19 Qershor-11 Shtator.5. Stokholm/Oslo/Goteborg. Fluturim ne periudhen 12 Maj – 2 Tetor.6. Goteborg-Tirane. Fluturim ne periudhen 6 Qershor – 3 Tetor.7. Gdansk/Poznan/Warsaw/Prague/Katowice/LondonGatwick. Periudha e fluturimit nga Qershor deri ne Shtator.Destinacionet e reja skedule.1. Tel Aviv Tirane. Periudha e fluturimit fund Qershori deri ne 26 Tetor.2. Luton-Tirane. Fluturim ne periudhen 19 Prill deri ne 27 Tetor.

Lexone

Filmi ”Perballimi” collection F.K

Prodhim i kinostudios ”Shqipëria e Re” 1976 Regjizor: Viktor Gjika Skenarist: Teodor Laço Operator: Leonel Konomi Kompozitor: Thoma Gaqi Me aktorët: Bujar Lako, Sandër Prosi, Petrika Gjezi, Pandi Ridhi, Kadri Roshi, Jani Riza, Thimi Filipi, Stavri Shkurti, Agim Qirjaqi, Minella Borova, Mihal Stefa, Antoneta Papapavli, Dhimitër Traçe, Vangjel Grabocka, Sotiraq …

Lexone