Home / Tag Archives: pergjimeve

Tag Archives: pergjimeve

Tahiri turbullon median: E presin të dalë nga banesa, shfaqet… në gjykatë

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda duke dalë nga dera e garazhit të tij.Teksa media e priti për orë të tëra që të dilte nga dera e pallatit ku banon, ai në orën 10:55 minuta u shfaq në gjykatë duke u futur nga dera e pasme.Ndërkohë, mediat raportonin se Tahiri nuk kishte dalë ende nga banesa.Ish-ministri del sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda për verifikimin e masës së sigurisë.Ditën e shtunë ai u la në ‘arrest shtëpie’ pas disa përgjimeve ku përmendet emri i tij. (TemA)

Lexone

Pas skandalit, përçahet BDI në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Thellohet kriza ne Maqedoni, ndërsa vendi rrezikon te mbetet dhe pa qeveri të përkohshme. Pas vendimit të BDI-së për të tërhequr ministrat nga qeveria, këta të fundit i kanë dorëzuar dorëheqjen e parevokueshme kryeministrit të përkohshëm Emil Dimitriev. Lajmin e bëjne me dije mediat maqedonase, …

Lexone